Lechowy Śmietnik Kibica 2020/2021

Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 22 lipca 2020 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2020/2021.Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (12-25.07):

– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w wiadomościach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane

Wkrótce na KKSLECH.com (12-25.07):

– W każdy poniedziałek pojawi się materiał z cyklu „Pyry z gzikiem”, w każdy piątek „Tydzień z historią”
– Na bieżąco będziemy śledzić co słychać w ekstraklasowych klubach (transfery, przygotowania)
– Podsumujemy letnie przygotowania Kolejorza i poruszymy temat przygotowań rezerw
– Od 20 lipca zajmiemy się już opisywaniem inauguracyjnego meczu z Radomiakiem
– Pojawią się teksty na temat nowego sezonu Ekstraklasy czy sytuacji Lecha przed rozgrywkami
– Ruszymy z okazjonalną sondą, pojawi się kolejny odcinek cyklu „Na chłodno”

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy.

Kibicu, pamiętaj o tym (12-25.07):

Kontakt z nami: redakcja@kkslech.com
Kontakt z moderacją: moderacja@kkslech.com (dyskusje, komentarze, sprawy techniczne)
Informacja dla chcących dołączyć do dyskusji: Logowanie na KKSLECH.com

> #MajsterNaStulecie (inicjatywa internautów KKSLECH.com)
> Śmietnik Kibica (archiwum 2012-2020)

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021, godz. 13:3613 744 komentarze

 1. Levin_67 pisze:

  Żeby ostudzić nieco temperaturę pomiędzy transferami Douglasa a Kądziora, Warta pozyskała na 3 lata z Lazio Rzym młodzieżowca Szymona Czyża który z Lechem zdobył Mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

  • illid44n pisze:

   Warta mi imponuje, dobry ruch. Nie wiem czym oni przekonują niektórych zawodników do transferu ale junior z rząsą powinni iść tam na jakiś staż pobierać nauki

 2. tolep pisze:

  A śmietnik typowo nie zamykał się w połowie roku i przechodził do nowego sezonu?

 3. Grossadmiral pisze:

  Łukasz Norkowski testowany przez Wartę średnio mu się wiodło w Tychach a tu możliwy awans sportowy

 4. Didavi pisze:

  Lech ma zagraniczną alternatywę za Kądziora. Rząsa ma zdecydować via Nawrot.
  Hmmmm, ta alternatywa to pewnie; wydać 100tys czy wydać 1mln. I jeszcze to Rząsa ma decydować. Świetnie.
  A sam Kądzior wrzucił na Instagramie fotkę z podpisem ostatnie treningi (on trenuje w Białymstoku). Więc albo do Lecha albo już dogadany gdzieś indziej.

  • Grossadmiral pisze:

   Może zagraniczna alternatywa to innymi słowy obcokrajowiec w postaci Jimeneza na jednego i drugiego trzeba wybulić a dwóch nie wezmą.

  • robson pisze:

   Czyli tak jak rok temu zamiast Bohara przyjdzie jakiś rząsowy wynalazek…

   • zuras1922 pisze:

    Ehh, Panowie, zagraniczna alternatywa wcale nie musi być z poza ekstraklasy…Ale bądźmy dobrej myśli. Trener uparł się na Kądziora, Kądzior chce do Lecha, ale Lech nie chce czekać w nieskończoność, co z tego wyjdzie, nie wie nikt. Chociaż przy odrobinie szczęścia w przyszłym tygodniu powinna być finalizacja 2 graczy na lewą stronę 🙂 Lech ma jeszcze kilka niespodzianek, ale niekoniecznie związanych z samymi piłkarzami 🙂

  • Levin_67 pisze:

   W środę Eibar rozpoczyna przygotowania do sezonu, na które Kądzior musi się „stawić”.

 5. Jaroul pisze:

  A może Baku?

 6. Levin_67 pisze:

  Lech zaproponował Eibar 150 tys. € za Kądziora. Hiszpanie z 1 mln € „zeszli” na 500 tys. czyli kwotę którą tam zarabia rocznie. via Sebastian Staszewski Interia

 7. tomasz1973 pisze:

  Nie wiem może coś przeoczyłem, ale chyba w żadnym sparingu nie grał Kvakveszfili, coś z nim nie tak, czy go odstrzelili?

 8. Krzysztof pisze:

  „Jak udało się dowiedzieć Interii, na początku trwających od miesiąca rozmów z Lechem, Eibar oczekiwał za Kądziora miliona euro. To mniej więcej połowa kwoty, którą Hiszpanie zapłacili, gdy sprowadzili piłkarza z Dinama Zagrzeb. Wtedy Kądzior kosztował 1,8 mln euro. W kolejnych dniach negocjacji wysokie oczekiwania zostały jednak zracjonalizowane.

  Mimo to rozbieżności są jednak wciąż spore. Jak ustaliliśmy, Lech zaproponował na razie 150 tys. euro. Eibar oczekuje zaś trzykrotnie więcej. Można jednak podejrzewać, że Hiszpanów zadowoliłoby nawet 300 tys. euro. Nieprawdziwa jest jednocześnie informacja „Przeglądu Sportowego”, że rozmowy obu klubów zostały zerwane. W rzeczywistości trwają cały czas.”
  Naprawde janusze futbolu zaproponoali za niego 150ojro? Az mi sie wierzyc nie chce.

  • maksi3 pisze:

   A Ty rozumiem będąc na miejscu Rutka dałbyś 1 mln euro? Jak widać wychodzi na to, że Eibar jest w stanie go puścić za 450 tyś., i właśnie dawanie takich ofert jak 150 tyś. to zbijanie ceny. Więc sorry ale kto byłby większym Januszem futbolu, Rutek dający za niego 1 mln euro i mający go tydzień wcześniej czy Rutek dający hmm z 350 tyś euro finalnie?
   Sorry, że może brzmi to jak hejt ale nierozumem niektórych komentujących, którzy serio jak widzę przepłacaliby sporo za tak na prawdę zwykłych grajków. Bo widzę, że tu jest hurra optymizm na Kądziora, a tak na poważnie przez ostatnie dwa lata ten chłopak jest PRZECIĘTNY, ok fajnie grał w Dinamie ale please pamiętajmy, że na dziś jest to piłkarz po pierwsze do odbudowania i wtedy może będzie kozakiem lecz równie dobrze może okazać się jednym z największych niewypałów. Serio jego statystki z Turcji są nie lepsze niż Sykory + chłopak miał kontuzję i dopiero wracam do formy!
   Z kolei jak czytam na legijnych formach to np. tam kibice szmaty raczej mają bekę z tego transferu jeśli miałby kosztować 1 mln euro i chyba serio jest podobnego zdania co kibice szmaty.
   Na dzień dzisiejszy dla mnie Baku lub Jimenez są 100% pewniejszymi graczami niż Kądzior. Za Kądziorem przemawia jedynie fakt, że jest polakiem, a fajnie żeby ten nasz Lech był bardziej polski.
   Zatem podsumowując jeśli na skrzydłowego chcą dać z 400 tyś. to ok niech wezmą Kądziora, bo Baku i Jimenez to inna półka cenowa, a jeśli mają na stół położyć 1 mln euro to niech biorą Jimeneza lub próbują pozyskać Baku, a nóż się uda (chłopak jest młody, więc jest też duża szansa sprzedać za 2 lata z zyskiem, gdzie Kądzior za 2 lata będzie już miał 31 lat).

   • Krzysztof pisze:

    Ale oni nie dają 400tys czy 350tys za niego jak piszesz tylko 150tys. To tylko pokazuje za jaka kwotę i ile są w stanie przeznaczyć w tych czasach na zawodników. Przepraszam ale za takie kwoty to piłkarzy sprowadzają kluby pokroju Neman Grodno czy Kalju Talin.

   • maksi3 pisze:

    A myślisz że jak pójdziesz kupować auto, ktoś w ogłoszeniu chce 15 tyś., wiesz że cena jest do negocjacji i godziwa wartość tego samochodu to 11 tyś. to oferując 11 tyś. na wstępie prawdopodobnie max co wydusisz to 12/13 tyś.? Zawsze się gdzieś po środku spotykasz, a sytuacja z pozoru musi być win-win. Także, jeśli jedni dają 150 tyś. euro, a drudzy chcieli 1 mln euro, teraz są skłonni sprzedać za 500 tyś. euro to jeśli deal ma być zrobiony to spotkają się w okolicy 350/400 tyś. Tak trudno ogarnąć, że na tym polegają negocjacje?
    No chyba, że masz za dużo pieniędzy masz ochotę zrobić komuś dobrze przepłacając. Serio rozbraja mnie to prostolinijne myślenie niektórych tutaj na forum. Ludzie te ceny są ofertowe! Cena transakcyjne w 95% jest inna od ofertowej na takich rynkach 😛 wyjątkiem są zazwyczaj klazule, wpisali klazulę, 500 tyś. euro idziesz i wykładasz 500 tyś. euro i cześć, chociaż i tu można negocjować w dół 😛

   • Krzysztof pisze:

    Idąc twoim tokiem myślenia to może warto bylo się postarać o Messiego. Jego wartość to ok 80mln, mozna bylo zacząć od sumy jakieś np 12mln? No a na koniec kupic za 25mln.

   • robson pisze:

    Kądzior miał słabszy tylko ostatni rok, a nie dwa lata. W sezonie 19/20 w Dinamie strzelił 13 bramek i miał 11 asyst.

   • maksi3 pisze:

    @Krzysztof – umiesz czytać ze zrozumieniem??? Napisałem Kądzior za około 400 tyś. euro jest ok, za 1 milion euro to drogo i myślałbym o Jimenezie lub Baku 🙂
    Nie wiem skąd powyższe kwoty. Ja napisałem Kądzior to na dziś przeciętniak, ze słabymi statystykami w Trucji do odbudowy i dobrze, że się Rutek targuje bo płacenie za niego 1 mln euro to porażka, a i te 500 tyś. jest wątpliwe. Po drugie, próbowałem Ci napisać, że 150 tyś. Rutka to cena ofertowa heh Także please przeczytaj najpierw ze zrozumieniem, a potem odopisuj 🙂

   • bezjimienny pisze:

    Ja bym brał za milion, bo wtedy to będzie znaczyło, że jest dobry. Cieniasów za 300 tys. już mamy wystarczająco.

  • smigol pisze:

   Nie obraź się @Krzysztof ale tak wyglądają negocjacje. Pełna zgoda że rutki i spółka to janusze futbolu. Nie są za to januszami biznesu. Czy ja się obawiam że znowu zawalą- oczywiście. Nigdy nie kupowałem zawodnika do profesjonalnego zespołu piłkarskiego ale zdażyło mi się negocjować kilka rzeczy w życiu i tak wyglądają negocjacje. Proste nie rozumiem Twojego zaskoczenia. Dajmy im czas i zobaczymy czy nas zaskoczą. Pozytywnie lub negatywnie… pozdrawiam.

  • El Companero pisze:

   czytaj więcej interii, będziesz mądrzejszy. Tam tylko jeden redaktor pisze artykuły o Lechu i to codziennie. I więcej złego robi niż pożytku, bo miesza się w sprawy transferowe, które powinny być załatwiane z dala od publiki.

 9. Krzysztof pisze:

  Cały czas rutki opowiadali nam ze maja wybranych grajków i transfery będą. Mozna by się teraz zastanowić czy to były kłamstwa jak zawsze czy prawda. Ja osobiście skłaniam się do tego pierwszego bo:
  nie wierze, ze taki Kadzior był na lisice i brali go pod uwagę od kliku miesięcy
  to samo Barry, ciężko zrozumieć aby rzasa myślał o sprowadzeniu go Poznania juz w zimie
  Sobiech sam w jednym z wywiadów mówi, ze Lech zaczął z nim rozmawiać od 3 tygodni w sprawie transferu.
  Takze moi drodzy ten cały komitet transferowy to mit! I jeszcze gadanie, ze maja upatrzonych zawodników od dawna.

  • maksi3 pisze:

   tu akurat 100% racji, skauting w tym klubie to śmiech. Rząsa to parodysta

   • Krzysztof pisze:

    Ta większość transferów to takie last minut dla mnie a nie żadne oglądanie i wybieranie zawodników od dłuższego czasu jak to oni mówią.

  • robson pisze:

   Przecież te wszystkie transfery (może poza Pereirą) to transfery Skorży. Redakcja na poprzedniej stronie nawet o tym pisała.

 10. John pisze:

  I kto ma rację, redakcja pisała 1,1-2mln € a tu i tam piszą 300-500 tys.
  No,za taką kasę to nic tylko brać.
  W 1,2mln nie wierzyłem od początku,słaby rok, chcą się go pozbyć,i niestety 29 lat na karku.

  • Didavi pisze:

   Sądzisz, że Kądzior jest do wyjęcia za 500tys lub mniej i my albo legia się zastanawia? Przecież to kwota, którą nawet Klimczak wyjąłby z lewej kieszeni i zapłacił od razu za takiego zawodnika jak Kądzior. A już legia na pewno. Wszyscy strzelają ślepakami. Jak wierzę Redakcji i D.Stachowiakowi, który pisał, że kwota jest bliska 1mln i że Kądzior jest dogadany tylko trwają negocjacje z Eibarem co do kwoty. Wszystko rozbija się o to, że zamiast wydać 1MLN chcą wydać 800 tys. pewnie, bo nie byliby sobą, gdyby się nie targowali.

   • Lolo pisze:

    W pełni się z Tobą zgadzam

   • John pisze:

    Być może masz rację ale jeśli chodzi o Lecha to nigdy nic nie wiadomo,Amaral na początku kosztował 1,5mln €,Tiba też dużo.
    Pereira niby 400 tys,ale też grosze kosztował.

   • Ostu pisze:

    @Didavi – klub chce się pilnie rozstać z Kądziorem, a Kądzior nie chce już dłużej grać w tym klubie…
    Uzgodnili już, że w trybie pilnym MUSZĄ się rozstać a więc naturalną konsekwencją jest rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron – pisałem już o tym wcześniej – i tu pojawia się chęć zatrudnienia że strony Kolejorza, co oczywiście skutkuje natychmiast podaniem „ceny” za Damiana w okolicach 1,2 mln…
    W tym konkretnym przypadku Piotrek DOBRZE kalkuluje, że skoro mogliby się go pozbyć za darmo to położy ofertę na 150 tyś euro – co oczywiście nic go nie kosztuje – bo jak widać nikt za Damiana nie ma zamiaru zapłacić nawet 500 tyś euro…
    W grę wchodzi także pokaźną suma „zarobków” i oczekiwań finansowych Damiana…
    No więc Piotrek sobie będzie negocjował…
    Ależ oczywiście że Piotrek ryzykuje ale w tym konkretnym przypadku – jeśli na dodatek mają alternatywę – jest to ryzyko zrozumiałe…
    Poza dyskusja jest oczywiście sprawa jakiego rodzaju jest ta „alternatywa” – my możemy oczywiście się o to obawiać – ale ponieważ Piotrek ma pełne zaufanie do Tomka to ta „alternatywa” wydaje się im pełnoprawnym argumentem…
    I to na tyle jeśli chodzi o chłodną analizę przypadku…
    Pozdrawiam bez dyskusji wszystkie uwarunkowania które są bardzo istotne przy tego typu zagrywkach negocjacyjnych…

   • smigol pisze:

    Moim zdaniem w naszej Lechowi rzeczywistości rutkowskiej nie pozostaje nam nic innego jak czekać i się modlić. W tym Lechu już nie jeden transfer został zawalony, szkoda naszych nerwów.

 11. Ostu pisze:

  Pewnie chcielibyśmy – bo zaliczyliśmy ogromny piłkarski zjazd – żeby zrobić postępy jakie zrobiła piłka duńska…
  Ostatnio pisałem, że w polskiej piłce TRZEBA zmienić WSZYSTKO – może zacząć od tego co wprowadzono w Danii, że gra się 3 na 3, potem 5 na 5 i 7 na 7…
  Chodzi o jak najczęstsze kontakty z piłką…

  A gra 11 na 11 jest do 12-ego roku życia ZAKAZANA…!

  Taka drobna zmiana wymusiła by od razu zmianę systemu szkolenia i w ogóle zmianę myślenia o piłce…
  I z takimi drobnymi, niedzielnymi przemyśleniami oczekuje na mecz Dania – Anglia…

  • smigol pisze:

   Ah to jest Polska nie elegancja Dania. Kaczka to max co moze z tego być…

 12. tomasz1973 pisze:

  Piszę tu pierwszy raz w sprawie plotek transferowych, bo od dawna mam zasadę, że oceniam tych, którzy są, anie tych wirtualnych z TT, ale ludzie, przestańcie pisać o tym, że w przypadku takiego Kądziora zaoferowanie przykładowych 150 tys. to standard! Panie kolego powyżej piszący, to nie samochód, dom czy inny przewidywalny towar. Oczywiście możesz z samochodem wyskoczyć dla zniżenia ceny z nieadekwatną ceną, bo nawet jak się nie dogadasz, to obok stoi tysiąc innych, a my mówimy o towarze unikatowym, którego ktoś (najprawdopodobniej Skorża) wybrał sobie jako jedynka! Ma co do niego określony plan i założenia, a nie sądzę, że rutki opanowały technikę klonowania, więc jak przepierdolą negocjacje, bo np. „rutkowy z Ejber” się wkurwi i zerwie negocjacje, albo pojawi się jakaś Slavia czy inny Honvet i powie, że dają 600 tys. to zalecenie i plany trenara idą w pizdu! Kądzior to jest okazja, a okazję się chwyta, a nie przy niej kombinuje wykłócając się o 50 tys. euro! Potem będzie rzeźbiarstwo na całej linii, w tym czasie nie będzie już na rynku ani Baku, ani tego Hiszpana z Górnika, bo oczywistym jest to, że tamci też chcą znać jak najszybciej swoją przyszłośc. A rutki…no cóż komunikat już mają przyszykowany „my chcieli, my działali, ale ten, tego było za drogo na jedynkę, na dwójkę również, trójka to się na nas wypieła, czwórka za dużo chciała, piątka się posrała, więc szóstka jest nasza”.

 13. Jakov pisze:

  Mam pytanie do wszystkich komentujących transfer Kądziora. Komu bardziej ufacie? Redakcji, która podała kwotę w przedziale 1-1,2 mln €, a chociaż by mogła sobie nabić wyświetlenia rzucając po kilka(naście) plotek dziennie, to jednak tego nie robi, czy jakimś pismakom nie wiadomo skąd, którzy dla kliknięć napiszą wszystko i pewnie by wrzucili do internetu nagie zdjęcia własnych żon, gdyby im się to opłacało?

  Dla mnie odpowiedź jest jasna.

  • smigol pisze:

   Zupełnie szczerze to ja ufam tylko teściowej…

  • tomasz1973 pisze:

   Dla mnie też to nie podlega dyskusji (redakcja), a mój komentarz jest do sposoby usprawiedliwiania negocjacji prowadzonych przez tych psedospeców. I tu nie chodzi nawet o to, czy to jaką kwotę oferują jest prawdą w tym przypadku, tylko o to, że takich sytuacji mieliśmy w ostatnich latach multum i nie jeden zawodnik poszedł nam koło nosa.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Redakcji.

 14. koper32 pisze:

  takimi mentalnościami jak ten pan https://twitter.com/bymbynek/status/1410961336712957953/photo/1

  Nie zbudujemy ekipy nawet która zawalczy o Majstra Wielkopolski….przy tych wszystkich lesczach to już Makuszewski miał lepszą Mentalność……

  jaramy się 32 letnim Szkotem lub byłym rezerwowym lechi lub kondziorem odpadkiem z zachodu . zaraz ktoś powie że w Chorwacji nieźle sobie radził ,ale jak miał tam sobie nie radzić gdzie oprócz 2/3 drużyn reszta jest na poziomie 1 ligi polskiej już samo to że masłowski był wyróżniającym się graczem mówi wiele o tej lidze…… Rutek zrobił kilka PR transferów , naiwniacy już napalili się na Majstra , przyjdzie koniec rundy i znowu ci zaślepieńcy dostana gonga w ryj i co rok to samo….. Tu bez zmiany właścielskiej nic się nie zmieni , możemy zmienić trenera/zawodników ale mimo to wciąż będziemy mieli GEN porażki z wronek..

  to co Pisze może nie których tu wkurwić , kilka lat temu sam bym się o to wmówił ,ale ten zarząd doprowadził do tego że każdy ich ruch jest przez zemnie hejtowane , bo to typowo PR zagrywki żeby ugłaskać kibica i wycisnąć z niego kilka €…..

  coś czuje że Warta znów w tym sezonie może być wyżej od nas a Rutek ten klub poprowadzi do 1 ligi , w sumie może to nie było by złe , tak zacząć od nowa , nowy zarząd ,nowy trener,nowi zawodnicy nowa myśl szkoleniowa a także nowa wizja prowadzenia klubu , może yaki zimny prysznic by nam się przysłużył, bo jak na razie idziemy drogą skisły powoli stajemy jak już nie staliśmy się ligowym średniakiem bijącym się o spadek

  • smigol pisze:

   Dla mnie osobiście jest ważne żeby piłkę potrafił kopnąć prosto a jakie sobie robi zdjęcia to jego sprawa. Co do reszty to zgoda, problem w tym że rutkowscy mają w głębokim poważaniu co uważają kibice.

  • tomasz1973 pisze:

   No niestety masz w 100% racje. Na razie to jest wielki szum, efekt? No sorry, ale po tak spierdolonym (jak poprzedni) sezonie, przy takich wpływach jak w poprzednim sezonie, normalnie zapatrzony na sukces właściciel robiłby transfery na poziomi od 1,5 bańki wzwyż, co w dużym prawdopodobieństwie w tej buraczanej lidze gwarantuje sukces. I nie dlatego, że tego oczekują kibole, tylko ze zwykłej przyzwoitości, ze wstydu, z faktu, że się jest właścicielem takiej marki jak Lech Poznań. Co my mamy? Tradycyjne targowanie się o każdego centasa i przeszukiwanie wśród zawodników z kartą na ręku bądź z poziomu poniżej kwoty przyzwoitości. A wpływy? „A chuj was obchodzi moja kasa”- wydaje się w każdej chwili napierdalać ta łazęga z Wronek…zobaczymy jak długo się tu ta pijawa jeszcze utrzyma, im dłużej tym gorzej.

  • robson pisze:

   A co to ma do mentalności? Gytkjaer na instagramie fotografował się na golasa, ale na boisku robił swoje i to się liczy.

   • koper32 pisze:

    powiedz mi tylko jedno jest 90 min i taki Barry czy jak wspominałeś Gytkjaer mobilizują do dania siebie 100% pokazują jakimi to nie są kozakami z charakteru a potem przypominasz sobie jak ,,Śmiesznie” przebrał się za kobietę lub na golasa zdjęcie na FB/Insta i czar takiej mobilizacji prysnął , na mnie ich mobilizacja by nie podziałała i prawdopodobnie na wielu innych piłkarzach też…. zwłaszcza że taki Gytkjaer mało kogo mobilizował i nic z tego nie wynikało

   • Didavi pisze:

    Ale co nie wynikało? 24 gole i król strzelców. Co mógł więcej zrobić, jak nie miał trenera i skrzydłowego, choćby jednego, który potrafiłby grać w piłkę. Naprawdę to Gytkjaer był problemem?

   • smigol pisze:

    Kolego rozumiemy nie podoba Ci się zdjęcie. Niestety problem się na tym zaczyna I kończy. Mam nadzieję że jakoś sobie z tym poradzisz.

   • koper32 pisze:

    @smigol nie chodzi mi o zdjęcie , bo jest wolnym człowiekiem jeśli lubi robić z siebie postępowego błazna jego wola , tylko chodzi o Mental , możesz z charakteru być kozakiem ,ale jak robisz kupie rzeczy dla śmiechu itp.. to nie kiedy tracisz autorytet i nawet w tedy charakter nie jest ci wstanie pomóc…

    @didavi nie chodziło mi o jego indywidualne osiągnięcia lecz , był jednym z liderów i powinien bardziej mobilizować czy to do większego wysiłku poświęcenia lub zaangażowania czego nie robił

   • Didavi pisze:

    Ale jak to oceniłeś, że tego nie robi? Bo na boisku robił co mógł.

   • Levin_67 pisze:

    Gytkjaer odchodził z Lecha jako król strzelców i vice mistrz Polski. Trafieniem rozpoczął serię jedenastek w pucharze z Lechią (zwykle najpewniejsi w drużynie strzelają pierwszego i piątego karnego), później zawalili Marchwiński, Ramirez i Jóźwiak, sportowo i mentalnie dużo dawał drużynie. Pewnie po każdym meczu i większości treningów piłkarze chodzą po szatni w „stroju bardziej Adamowym” niż on na zdjęciu z pucharem, więc dlaczego przypomnienie sobie tej fotki miałoby zmniejszyć ich zaangażowanie w grę.

   • smigol pisze:

    @koper32 Pioter za to nie robi nic do śmiechu poza tym ma same poważne zdjęcia. Chyba wyciągasz za daleko idące wnioski. Co do Douglasa to boisko zweryfikuje.

  • Didavi pisze:

   Tyle, że Douglas, który według Ciebie nie ma odpowiedniej mentalności jest jedynym w naszej kadrze, który zdobył z Lechem majstra, a to tego 2 razy awansował do Premier League, więc Twój argument, czyli ta fotka raczej nie znaczy zupełnie nic, bo nie ma przełożenia na rzeczywistość i to co Douglas prezentuje na boisku. Inna sprawa to czyjeś prywatne odczucia co do takich fotek, ja osobiście też tego nie rozumiem, że facet…a nie tym. Najważniejsze jest wyczucie chwili na wrzucanie tego typu fot. Gdy gramy słabo, jest źle, a na boisku grasz co mecz piach jak Skóraś, to raczej nie wrzucaj fotki z maseczką na twarzy, albo jak szczekasz jak pies, co zrobił Muhar u Jevticia.

   • bas pisze:

    Wolę takiego gościa który się przebiera a na boisku zostawia serducho ,niż chociażby pozerów. Jak widzę naszą reprezentację jak śpiewa hymn to tak się napinają jacy to są z nich kozacy i jak im zależy a na boisku często grają chodzonego.Zauważ że np siatkarze w zasadzie coś tam mruczą lub w ogóle nie śpiewają a na boisku jest walka i widać moc.Nie liczy się to co pokazujesz poza boiskiem tylko to jak potrafisz wykonać swoją robotę i tym pewnie bardziej zaimponujesz młodym.Myślę że Bary piłkarsko się obroni a wtedy gówno mnie będzie interesowało co robi prywatnie.

   • tolep pisze:

    Piłkarze mogą sobie śpiewać, bo są ze 40 metrów od najbliższego słuchacza. Siatkarz nie ma takiego komfortu.

  • tolep pisze:

   Mentalności (w liczbie mnogiej) i gen. Przepraszam: GEN.
   ” typowo PR zagrywki żeby ugłaskać kibica i wycisnąć z niego kilka €”

   Odlot.

 15. 07 pisze:

  Barry piłkarsko się obroni. To wybór Skorzy. Na tej pozycji w Ekstraklasie nie bedzie lepszego. On grał z powodzenoem w silnych ligach angielskich. O to jestem spokojny. Mnie brakuje utalentowanych rodzynkow na dorobku. Ludzi zapier….. ych. Barry, Sobiech to juz nie goscie na dorobku to doswiadczenie.

  • tolep pisze:

   Obroni się albo i nie. Leeds go nie chciało już po 2 latach, a na wypożyczeniu w Blackburn szału nie zrobił. Milić jest lewonożny, i kto tam jeszzcze może zagrać? Wszędobylski Kamiński?

   Wszystko i tak wyjdzie na boisku.

  • tomasz1973 pisze:

   No przecież my panie to tylko hejtery są…

   • tolep pisze:

    wy jesteście odpowiednikiem durnych zbuntowanych nastolatek z tiktoka. Tyle że jakieś 40 lat starszymi.

    Douglas tu przyszedł, bo to była dla niego najkorzystniejsza oferta. Na tej samej zasadzie, jak Pazdan trafił do Jagiellonii. I praktycznie w tym samym momencie. Nigdy sobie specjalnie nie ceniłem tego gościa, ale podoba mi się jego szczerość
    Tytuł: „Nie chciałem czekać na autobus, który mógłby nie przyjechać”

    I dokładnie tak samo jest z Douglasem. Chłop jest poważny, zona, chyba dwójka dzieci, nie bierze gorszej oferty z koniecznością przeprowadzki bo jakieś janusze z twittera przesyłkają mu wyrazy uwielbienia i tęsknoty.

   • kibol z IV pisze:

    A kim ty jesteś …. ? z fejsa cię wyjebali , tu robisz za debila …kim więc jesteś ?

   • smigol pisze:

    @kibol z IV złoto ???

   • tolep pisze:

    smigol – co Ciebie w tym śmieszy, że zapytam z czystej ciekawosci? Nawet gdyby prawdą było że mnie wyjebali z fejsa (nie jest), to przecież wywalenie z fejsa to raczej powod do dumy w dzisiejszych czasach.
    Jedyne co jest tu ewentualnie smieszne, to jego urojenia, bo dalibóg nie wiem jak mogło mu to przyjsć do (umownie mówiąc) głowy.

   • Pszczolka pisze:

    nie karmić internetowego trola!!

   • tolep pisze:

    Pszczółko, widzę, że od paru dni masz misję, ale dlaczego musi być nią niszczenie dobrej zabawy? Pogoda dziś ładna, leć zapylać kwiatki.

   • kibol z IV pisze:

    ponoć miarka sie przebrała i to juz nie ma sensu :)… ten kowboj…to ty ? 😀

   • smigol pisze:

    @tolep mnie śmieszy wiele rzeczy. Jestem ogólnie wesołym człowiekiem.

   • tomasz1973 pisze:

    trol? Na takie miano trzeba sobie zasłużyć. Przecież to jest debil, na dodatek płatny, uaktywnia się zawsze, gdy coś nie idzie jak trzeba.

   • leftt pisze:

    Tolep, powiem ci tylko jedną rzecz – kiedyś po prostu się z tobą nie zgadzałem więc mogłem z tobą dyskutować. Gówno mnie obchodzi, co o mnie sobie piszesz bo nie jesteś w stanie mnie obrazić. Ale od momentu wpisu o naszych żonach, które niby się roztyły – jesteś dla mnie zerem. Niezależnie od tego, czy się roztyły czy nie (a moja na pewno nie) – chuj ci do tego. Jesteś odpowiednikiem durnej owcy z „Folwarku zwierzęcego”, „cztery nogi dobrze, dwie nogi źle”. Rutek super, Rutek mistrz, Rutek I Wielki. Krytykować Rutka źle. Beeee….

 16. Lolo pisze:

  jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to Kądzior w tym tygodniu podpisze. Wszystko dogadane via tt

 17. 07 pisze:

  A Sykora to jest czy go nie ma? Trenuje chociaz czy Reha?

 18. Jaroul pisze:

  Trenuje.

 19. Ostu pisze:

  „…dla Ciebie reham się, dla Ciebie reham się…”
  W oryginale było „spalam się”…
  Ale mi „w kontekście nie leżało..”

 20. MARCINzKALISZA pisze:

  Tym czasem Podolski w Górniku Zabrze! Jak przyjście Douglasa do Lecha można było uznać za hit transferowy, tak Górnik nas przebił.

  • Lechita62 pisze:

   Wizerunkowo i pod względem medialnym może i tak, bo to jednak najbardziej utytułowany piłkarz jakiego ta liga widziała, ale czy sportowo? Podolski jest 4 lata starszy od Douglasa, a gra na pozycji, na której zawodnik starzeje się szybciej niż obrońcy. W zeszłym sezonie Podolski nie zrobił furory w Turcji, a Barry ma solidny sezon w Championship. Poldi poza Górnikiem mógł liczyć na ofertę co najwyżej z Meksyku, a Douglas pewnie i znalazłby sobie zatrudnienie na zapleczu najlepszej ligi świata. Więc sportowo (przynajmniej na papierze) Douglas > Podolski.

  • Levin_67 pisze:

   Zimą sprowadzili Boakye który miał „zjeść” ligę, efekt sportowy 0 goli.Szanuję Podolskiego choćby za zachowanie po strzeleniu nam bramek, dlatego mam nadzieję że to nie będzie tylko transfer medialny, ale rzeczywiste podniesienie poziomu ligi.

  • robson pisze:

   My już przebiliśmy Górnika, bo ściągnęliśmy napastnika, który w ostatnim sezonie w Turcji strzelił 9 bramek, a Podolski w tej samej lidze tylko 4. 🙂

  • kibol z IV pisze:

   Podolski w naszej lidze coś tam pogra. Zapewne będzie też wabikiem dla kibiców. Marketingowo to strzał w dziesiątkę , sportowo jak na naszą ligę będzie dla Górnika wzmocnieniem. Poszedł do Górnika by spełnić swe marzenie…

  • inowroclawianin pisze:

   Podolski to emeryt i nie wiadomo, czy cokolwiek zwojuje. Co innego, gdyby tu trafił parę lat wcześniej. Ja tam zdecydowanie pod każdym względem wolę Douglasa.

  • tolep pisze:

   Ta, Górnik nas przebił. Tak samo nas przebił jak LKS Goczałkowice który „ściągnął” Piszczka.

   Ale ogólnie mówiąc, na razie Lech nie zrobił jeszcze żadnego naprawdę silnego transferu Wszystkie co najwyżej na czwórkę z plusem.
   Przydałby się ktoś formatu Odidji-Ofoe ale na 7 wytypowanych zapuszczonych grubych Murzynków z takim CV, statystycznie odpali może jeden. A siedmiu Lech nie sprowadzi.

   Więc pewnie przyjdzie jeszcze ze dwóch solidnych kolesi na poziomie takim jak dotychczasowi.

   Najpoważniejsze zmiany zaszły w sztabie i moim skromnym zdaniem wszystko zależy od niego. Będzie podium – minimum przyzwoitości. Będzie PP albo MP i awans do rozgrywek grupowych – wtedy nazwałbym to sukcesem.

 21. 07 pisze:

  Powiem tak – cieszę się, że do słabej polskiej ligi przyszli tacy jak Barry czy Podolski. O czymś to mówi, że obaj przychodzą po 30 tce i to raczej z sentymentu….. Wracać nie chcieli Kamiński czy Kownacki. To również wymowne. Jeśli chodzi o nasz korpo klub to sprowadzanie ludzi którzy najlepsze lata mają za sobą jest łataniem dziury. I są to działania doraźne. Przypuszczam, że najlepszym grojkiem okaże się Murawski. Nie jestem ekspertem, ale nawet ja laik widzę, że bez porządnej 1 nie mamy co wyślę o M. P. Kiper ze3-4 mecze musi am wybronić. M. V. DH nie jest w stanie….

 22. Didavi pisze:

  Do Esy może wrócić też Tetteh i Teodorczyk, a Nawrot napisał, że Lech starannie przeszukuje Turcję i jest tam jeszcze jeden zawodnik z puli „byli w Lechu albo blisko Lecha” Hmm? Tetteh raczej nie do nas bo po co. Olkowski, Butko też nie pasują.

  • Grossadmiral pisze:

   Tetteh odpada środkowych pod dostatkiem jak i łukasik 30+ Olkowski przedłuzył kontrakt o rok nie powiem widziałbym go wcześniej do rywalizacji z Alanem ale skoro wyszło jak wyszło to bez sensu brać trzeciego. Butkę przemilcze:) Furman i Pazdan obojętnie jaki status już z Turcji wrócili. Kto tam został Michalak Novikovas na skrzydło Dilaver gra u kebabów tak to zostaje jedynie jakiś obcokrajowiec wymysł scoutingu z listy sprzed 5 lat chyba

  • tolep pisze:

   Guilherme, ten lewy obrońca co grał w Jagiellonii?

 23. Franco pisze:

  Kończy się Euro. Powoli wracając na boiska najlepszej ligi świata, jeśli redakcja pozwoli, chciałbym zapytać, czy są odważni na konkretną grę w prognozy ? Pytania bez subiektywnej
  interpretacji. Obowiązują proste odpowiedzi
  TAK lub NIE. Może nie być wielu chętnych, więc można przyjąć, że gramy gdy pojawi się chociaż
  10 zgłoszeń. Po sezonie wstawię tu tabelę
  z punktami.

  • Franco pisze:

   1) Czy Lech Poznań zdobędzie Mistrzostwo ?
   2) Czy Lech Poznań stanie na podium ale bez
   Mistrzostwa ?
   3) Czy Lech Poznań zajmie miejsce 4-8 ?
   4) Czy Lech Poznań zajmie miejsce 9-15 ?
   5) Czy Lech Poznań spadnie z Ekstraklasy ?
   6) Czy Lech Poznań zdobędzie Puchar Polski ?
   7) Czy Lech Poznań zagra w finale Pucharu,
   ale nie zdobędzie trofeum ?
   8) Czy Lech Poznań po ostatniej kolejce
   tego roku (19) będzie w pierwszej trójce ?
   9) Czy piłkarz Lecha Poznań zostanie Królem Strzelców Ekstraklasy ?
   10) Czy Maciej Skorża zachowa posadę do końca sezonu ?
   11) Czy rezerwy Lecha Poznań utrzymają się
   w 2 lidze ?
   12) Czy w oknie zimowym, bądź jeszcze latem (licząc od dziś), odejdzie przynajmniej
   jeden z tych piłkarzy: Ramirez, Tiba, Ishak
   (liczy się też wypożyczenie)
   13) Czy do końca sezonu oficjalnie zostanie otwarte Muzeum Lecha Poznań ?
   14) Czy Lech Poznań obroni tytuł „Mistrza Poznania” ? (w przypadku równej ilości punktów
   z Wartą, liczą się bramki „na wyjeździe”. Jeśli nadal będzie równo, miejsce końcowe w tabeli Ekstraklasy.
   15) Czy do końca sezonu Tomasz Rząsa będzie
   dyrektorem sportowym ?

   • smigol pisze:

    15) 100% tak

   • tolep pisze:

    15 to znaczy, że bojkot bedzie trwał? Doskonale, mniej rzucania kurwami z trybun i PDW.

   • Wasiu pisze:

    14) Lech Poznań nie jest „Mistrzem Poznania”.

   • Franco pisze:

    @Wasiu
    LECH POZNAŃ – Warta Poznań 1:0
    Warta Poznań – LECH POZNAŃ 1:2

    Póki co Poznań jest niebiesko biały
    Czy coś się zmieniło w temacie ?
    O ile wiem, nie ma więcej poznańskich drużyn w Ekstraklasie 🙂

  • Franco pisze:

   Sezon oznacza: od 24.07 do 22.05 zakończenia
   ostatniej kolejki esy i II ligi.
   Odpowiedzi 1-5 i 6-7 naturalnie nie mogą się wykluczać.
   Dobra odpowiedź = 1 punkt. Równa ilość punktów, wtedy decyduje najważniejsze pytanie czyli nr1). Dalsza równa ilość punktów, decyduje
   pytanie nr2), dalej = Ex aequo.

  • Franco pisze:

   Kto chętny niech swoje TAK/NIE daje tu,
   w śmietniku. Najlepiej pisać w rzędzie, by nie
   rozciągać śmietnika. Kto chce anonimowo, może
   wysłać mi prognozy na arespoznan11@gmail.com
   i koniecznie potwierdzić wysłanie w śmietniku by nie było żadnych fejków. Jeden nick-jedna
   prognoza. Termin prognozowania do 23.07 włącznie.
   ————————-
   Nagroda: tytuł WIZJONERA SEZONU 🙂

 24. inowroclawianin pisze:

  Zbyt wcześnie na takie pytania. Kadry zespołów nie zostały skompletowane.

  • Franco pisze:

   @inowroclawianin
   Dlatego termin wypełnienia ankiety do 23.07.
   Dzień później startuje liga, więc nie ma co czekać dłużej. Na tym polega zabawa i prognozowanie. Czasem trzeba zdać się na intuicję.

 25. Franco pisze:

  Poprawiłem ankietę. Link powyżej. Będę go wklejał co jakiś czas. Od teraz zapraszam chętnych.
  Proszę pamiętać o wpisaniu w ostatnim punkcie nicka i trzy cyfrowego dowolnego kodu, a potem potwierdzić kod w śmietniku.
  Termin do 23 lipca

 26. pablodiablo22 pisze:

  twitter: Sebastian Staszewski
  @s_staszewski
  Co nowego w sprawie transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań? Dziś ważny dzień. Piłkarz o 17 leci do Eibar. Ostatnia oferta Lecha wciąż wynosi 150 tys. €. Kurek z kasą może się odkręcić, ale ostatecznie zielone światło musi dać Maciej Skorża, który niby chce, ale kręci nosem.

  Muszą tam się kulać ze śmiechu w Eibar na tą ofertę 🙂
  Swoją drogą lepszy byłby Jimenez

  • Grossadmiral pisze:

   A kto to tam wie ile faktycznie proponują bo nagle każdy dziennikarz ma coś do napisania nowego i jedynego w swoim rodzaju wie wszystko. Raczej to informacje dość tajne i zapewne dostęp do wiedzy negocjacji ma parę osób więc nie sądzę żeby sprzedawali info ofertowe tym bardziej że rutek nawet o info kim się interesują dostaje piany. Chyba że Rząsie wywiad dziennikarski mejle i faxy kradnie 🙂

   • John pisze:

    Aż się nie chcę wierzyć w tak śmieszną ofertę.
    150tys €?Chyba ch*ja wiedzą ci dziennikarze.
    Dopiero co czytałem,że Lech jest gotów wyłożyć w okolicach 1mln €.
    Za dwa tygodnie liga rusza, zajebiście zaplanowane okno transferowe.
    Barry w żadnym sparingu nie zagra,skrzydłowego brak.

   • Pawel1972 pisze:

    John
    To Ty wierzysz w kwoty podawane przez zarząd? Pomijając starsze przypadki (np. Amarala za półtora miliona :D), dopiero co puścili do mediów, że Pereira kosztował 400 000, a wyszło, ze zapłacili 20 000 – czyli pomnożyli sobie przez 20 😀

  • John pisze:

   Niech Skorża nie kręci nosem,bo ekstraklasę będzie Skórasiem na skrzydle atakował,albo Sykorą, ciężko będzie coś ugrać.

 27. koper32 pisze:

  mahir emreli ktoś tu pisał że to ogórek , dzisiaj z Mistrzem Norwegii zabawiał się jak chciał….może my też powinniśmy poszukać piłkarzy na wschodzie , przynajmniej nie będą musieli już zjeżdżać z 1mln € tylko z 450 tys €

  • inowroclawianin pisze:

   Nie ważne gdzie, ważne by ściągali takich, którzy podniosą poziom.

  • Grossadmiral pisze:

   Wiesz co, ty jak coś napiszesz to tylko z kontekstem legii 😉

   • koper32 pisze:

    nie tylko , ogólnie całej Eklapy , dziś wypadło na legie bo oglądałem el.LM

  • seba86 pisze:

   Transfer Emreliego to niewątpliwie bardzo duże wzmocnienie ległej. Naprawdę dobry zawodnik. W systemie z dwójką napastników, wraz z Ishakiem stworzyliby parę, która rozstrzalalaby te ekstraklape.

 28. John pisze:

  A tam Legia, pierwsza runda eliminacji.
  Hurkacz w półfinale Wimbledonu, dzisiaj 3-0 z Federerem,świetny mecz.

 29. Didavi pisze:

  Z Douglasem czy nawet Kadziorem nic nie wygramy, bez nowego bramkarza. Nowy bramkarz z jakością, wzrostem, dający pewność defensywie to podstawa. Z Hartem i Bednarkiem możemy sobie grać o 3 miejsce.

  • Grossadmiral pisze:

   Już lokalni dziennikarze podają że za rok może bronić Bąkowski niestety ale z Bączkiem na bramce to też o sukcesy będzie cieżko by musiał jakiś niewiarygodny postęp wykonać chyba że sobie rutki już policzyły że wpuści pewnie tyle samo albo troche więcej niż nasi obecni ale co tam dziekonski tez nawpuszczał duzo ale wartość jego wzrosła i kazdy pisze ze talent. Zanim Bączek osiągnie poziom ekstraklasy to już go za miliony będą sprzedawać jak dobrze im plan pójdzie. Za rok kończą się Mikiemu i Bednarkowi kontrakty ale tutaj nie ma co czekać prędzej trzeba dobrego bramkarza niż nawet kolejnego obrońcę środkowego a jakby ktoś żywą gotówkę za nich wykładał to proszę bardzo pozdrawiam i powodzenia ;d Nawet bym zaakceptował że jako 2 i 3 by był mrozek z mleczką po taniości a ściągneli dobrego jednego

  • bezjimienny pisze:

   Z tym Hartem, z którym nie tak dawno zrobiliśmy drugie miejsce?

  • Pawel1972 pisze:

   bezjimienny
   Tak trolliku, z tym Hartem, zdobyliśmy nie dzięki niemu, a cudem mimo jego obecności w drużynie. Ty w ogóle wiesz, ze na murawę wychodzi 11 zawodników? Hart sam nie gra. Podstaw wam nie wpoili w tym dziale propagandy 😀

 30. Jaroul pisze:

  Dania pompka ale karny dla Angoli to wałek.

  • olos777 pisze:

   Pierwszy nurek BPL i sędzia,który nawet nie idzie sprawdzić VARu w tak ważnym meczu!Wałkiem śmierdzi na kilometr.Mam nadzieję,że Italia wybije piłkę z głowy tym nadentym bufonom i największym złodziejom w historii świata.
   Śmierdzący brytole gdyby mogli,to piramidy w Egipcie też by ukradli.Jak ja ich nie cierpię!

   • olos777 pisze:

    Najlepsze,że na VAR siedział………………uwaga!Tak,tak……..Paweł Gil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Grossadmiral pisze:

    a tak historycznie to cesarstwo rzymskie a póżniej republiki wenecji i genuii itp to mało złodziejskie były? Co do karnego nie wiem czy oni czasami nie uznali za faulował póżniej Jensen a nie we wcześniejszym kontakcie bodaj vestegaard

   • olos777 pisze:

    @Grossadmiral Ty tak serio?Wszystkie cesarstwa,republiki,czy kraje razem wzięte nie ukradły tyle co brytole przez ostatnie 300 lat!Wyczytałem w jakimś artykule,że Anglia czy Wielka Brytania jak by na to nie patrzeć w swojej historii nie toczyła wojny chyba tylko z kilkoma krajami na świecie(…w tym z Polską). Okupowała każdy kontynent,kradła co się tylko dało( surowce naturalne,ludzi itp.)
    Jest jeden problem-żadnego kontaktu,z żadnym piłkarzem nie było jeśli chodzi o karnego dla tych cwaniaczków co jako potrawę narodową mają rybę z frytkami hahahhaha-frytki też ukradzione belgom!!!

   • Grossadmiral pisze:

    no w ostatnich 300 latach to na pewno najwięcej nakradli nie ma się nad czym zastanawiać ale idąc tym tokiem myślenia to i hiszpanie złupili ameryki portugalia kradła na swoich koloniach tak samo belgowie i to ledwo 100 lat temu holednrzy tak samo nie zapominając o francuzach drugich po brytolach szabrownikach kolonialnych. Niemcy prawie całą europę rozkradły a to co rozkradli to rozkradli amerykanie z ruskimi. Teraz usa kradnie legalnie a kto nie chce z nimi tańczyć jadą im demokrację zrobić;d Rosja okradała nas za komuny i państwa postkomunistyczne. Nasz naród wiecznie okradany jak nie prusacy to czesi jak nie czesi austrowęgry jak nie ci to rosja jak nie ci to szwecja i tak w kółko. Nawet taka szwajcaria ma swoje za uszami dlatego nie ma co mieszać sportu do polityki i historii

   • olos777 pisze:

    Cała historia ludzkości polega na wzajemnym okradaniu.Polska to jednak najbogatszy kraj świata.Kradną od zawsze i jeszcze jest co ukraść.Tak jak w brytyjskich muzeach jest pełno okazów z całego świata,tak w szwedzkich i nie tylko jest pełno z polski.Niestety nigdy nie unikniemy mieszania polityki w sporcie.Nawiasem mówiąc,nie wiem czy jest chociaż jeden kraj na świecie,w którym lubią brytoli.Nas też nie wszędzie lubią,ale nie o tak jak ich hahahah

   • Levin_67 pisze:

    Elżbieta l przemianowując piratów na korsarzy, mających głównie łupić Hiszpańskie statki płynące ze złotem i srebrem ukradzionym mieszkańcom Ameryki Płn. i Płd. rozpoczęła zamianę wyspiarskiego kraju w imperium. Kanada, Australia i parę innych państw, do dzisiaj formalnie są ich „własnością”. Oficjalnie nigdy nie toczyliśmy z nimi wojny, ale np.w czasie „wojen Napoleońskich” walczyliśmy przeciwko sobie, a wcześniej prawnuk Jana lll Sobieskiego, Karol Edward Stuart wywołał powstanie w Szkocji i częściowo Irlandii żeby osadzić na brytyjskim tronie swojego ojca, który był jednym z pretendentów do niego, a później objąć go samemu jako Karol lll.

 31. bas pisze:

  Jebane angole cały turniej uszykowany pod nich prawie wszystko grali u siebie . W huj zaorać całe to UEFA przekręty złodziejstwo piłkarski poker.Nasz rudzielec idealnie pasuje do tego bagna.Mam nadzieje że Włosi im wybiją piłkę z głowy. Śmieszne hasło piłka wraca do domu mówi wszystko ,trzeba tak zrobić żeby brytole w końcu coś wygrały.Piłkarsko może i fajne mecze ale organizacyjnie to wielkie DNO.

 32. Bart pisze:

  Uefa to mafia którą powinien ścigać interpol. Mecz dawno się skończył a ja dalej płonę z wściekłości i pewnie prędko nie zasnę. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak wkurwiony po meczu. Chyba wtedy kiedy Stefański lub Marciniak przekręcali nas w meczu ze Szmatą.

  • olos777 pisze:

   @Bart-bankowo to nagroda za to,że kluby BPL jako pierwsze uciekły z Super Ligi!!Zresztą oni mają takie zagrywki we krwi.Jesteśmy razem,ale jak co to s…..my i nas tam nie było i jak co,to rzucimy innych na pożarcie.Skąd my to znamy,prawda panie Chamberlain?

 33. smigol pisze:

  Czy to nie sędzia Gil był sędzią VAR w ty meczu? ???

 34. Levin_67 pisze:

  Od ponad 50 lat dyskutuje się o golu Geoffa Hursta na 3:2
  w meczu z RFN podczas MŚ 66. Zapewne nigdy nie uda się rozstrzygnąć czy piłka przekroczyła wtedy linię bramkową. O karnym dającym Anglii minimum finał ME 2020, też będzie się mówiło przez lata, jako symbolu przekrętu. Parafrazując słynne zdanie śp. pana Kuleszy, wczoraj „cały świat to widział” jak w czasach Varu można ustawić mecz.

 35. MARCINzKALISZA pisze:

  I co dalej z tym Kądziorem?

 36. Jaroul pisze:

  Dowiemy się ostatni…!.. Może weźmiemy Morate. Daleko od Hiszpanii, nic mu tu nie zrobią….

 37. Levin_67 pisze:

  W Mielcu „pokochali” trenerów grających kiedyś w Lechu, po Skrzypczaku następnym będzie Adam Majewski.

 38. Ekstralijczyk pisze:

  Info odnośnie Kądziora:

  ”Skontaktowaliśmy się z jednym z najważniejszych działaczy Eibar, aby podpytać jak wygląda sytuacja Polaka. – Kądzior jest naszym zawodnikiem. Zapłaciliśmy za niego 1,5 miliona euro i sprzedamy go tylko pod warunkiem, że oferta będzie dla nas dobra, satysfakcjonująca. W przeciwnym wypadku piłkarz zostanie w klubie – usłyszeliśmy od hiszpańskiego działacza.”

  ”Wygląda więc na to, że Hiszpanie nie chcą oddać Polaka za przysłowiową czapkę gruszek. Z tego co słyszymy, w przypadku byłego gracza Dinama Zagrzeb nic nie jest przesądzone, zawodnik nie jest dogadany z żadnym klubem. Owszem, toczą się rozmowy na kilku płaszczyznach, ale nie są jeszcze zaawansowane.”

  ”Lech jest jednym z zespołów zainteresowanych Kądziorem, ale – z tego co słyszymy – i w tym przypadku nie jest to jeszcze poziom rozmów, które można by uznać za bardzo konkretne. Sam piłkarz przyjścia do Lecha nie wyklucza, jednak bierze również pod uwagę inne, zagraniczne kierunki. Kwota wykupu (choć przewijają się różne) na pewno nie jest poza możliwościami poznańskiego klubu. „Stać ich” – słyszymy wprost od osób, które dobrze znają temat. Zresztą, na łamach WP SportoweFakty Piotr Rutkowski, prezes i właściciel klubu, zapowiadał niedawno, że tego lata na transfery klub wyda sporo pieniędzy.”

  via Piotr Kozminski

  • Krzysztof pisze:

   Dla jednych sporo to np. 2mln euro dla drugich patrz rutek to 150tys euro. Naprawdę szkoda się jarac degeneratem!!

 39. Mirco pisze:

  Wszyscy wiemy, jak fatalnie w Lechu zaplanowano transfery przed i w trakcie obozu – ten kończy się jutro, a kadra nie wykrystalizowana… delikatnie mówiąc. Pełna amatorka. Pewnie, że na poprawę Kiboli sprowadzili Barrego ale ten nie zagra w sparingach, więc po prostu „super” działanie… a na oficjalnej dalej pokazują, że Kiboli mają głębokim poważaniu – dla przykładu – owszem mając wyłączność wrzucają krótkie filmiki ze zgrupowania i fajnie, ale ostatnio umieścili coś z tym nowym asystentem – ale tu olewka zwłaszcza małoletnich kiboli i dali całość materiału tylko po angielsku bez napisów. Jasne znajomość języków super rzecz, podstawa w tej zglobalizowanej wiosce jaką jest świat, ale dlaczego mam 10 latkowi tłumaczyć cały materiał, kiedy mogliby to zrobić to redaktorzy z oficjalnej? Widać mentalność – na szybko, na odwal, aby ładne obrazki i jakoś to będzie…. dokładnie jak działania z kadrą, sparingi na szybko, ważne że obóz w eleganckim ośrodku (wiadomo Opalenica git), ale transfery na odwal, a w lidze jakoś to będzie, a że Kibole mają pytania, kiedy te ruchy transferowe – to jak z tym angielskim dla młodocianych kiboli – guzik się znacie, nic nie rozumiecie, to znaczy że wasze zdanie jest g… warte. Przepraszam, ale klub i zarządzający tak nas Kiboli na stulecie traktuje z góry i bez szacunku….

  • inowroclawianin pisze:

   Treningi też z komendami w języku angielskim. Legła jakoś potrafiła zrobić transfery przed pierwszym meczem, a u nas jak zwykle to samo, pełna olewka. I jeszcze ogłosili sprzedaż karnetów po zaporowych, szalonych cenach.

   • Ostu pisze:

    Nie wiem, bo nie kupowałem karnetów przed pandemią i nie „wspierałem klubu” w słynnej „pandemicznej akcji” ale nie słyszałem, żeby korpo miało jakiś pomysł u wolę zrekompensowania kornetowiczom i wspierającym wydaną wcześniej kasę – a przypomnę jakie to były zapowiedzi szumne…
    Ktoś powie – nie wspierales to co się wpierdalasz – a ja właśnie dlatego „się wpierdalam”, że oceniam z boku i bez emocji to działanie korpo…
    Takiego jawnego olewania kiboli ja nie znam – może jeszcze niewiele wiem – ale wiem jedno – żaden biznes nie przetrwa bez klientów, zwłaszcza biznes oparty na emocjach…

   • inowroclawianin pisze:

    Dlatego ja od kilku lat nie kupuję karnetów ani nie przychodzę na mecze domowe. Niestety Rutek robi wszystko bym nadal nie kupował karnetu..

 40. Ostu pisze:

  Nie wiem jak to wszystko na razie poukładać, ale rodzi mi w głowie taka oto wizja, że Rutek chce „przetrwać” jakoś ten sezon „jubileuszowy” – bo wie, że już nic z tego nie będzie – i pragnie to zrobić jak najniższym kosztem..
  Bo zaczyna do tych dwóch patafianow docierać, że zjebany sezon jubileuszowy to KONIEC – w oczach kiboli – koniec, który obnaży Całkowity Brak Profesjonalizmu a co najważniejsze obnaży dyletanctwo i słabość budowanego korpo – co w oczywisty sposób wpłynie na cenę tego biznesu dla potencjalnych nabywców – a papierkiem lakmusowym intencji zarządziku będzie przebieg budowy skills.lab i tego co się będzie działo wokół araz w samej akademii…
  Będę z ciekawością obserwował​ ruchy w tejże…
  Bo coś „czuję w kościach”, że prawdziwa rozpierducha dopiero się zaczyna – także w 1 drużynie – bo nie wyobrażam sobie by Pan Maciej „siedział cicho” gdy nie dadzą mu „narzędzi” do zdobycia „dubletu”, a coroczny głęboki kryzys jesienny stanie się faktem…
  Powtórzę raz jeszcze – Karol ma „zabezpieczony” budżet – kasa na koncie – na sezon jubileuszowy i na skills.lab a potem to już się zobaczy…
  Tak na moją głowę to wszystko idzie jednak w kierunku, że Piotrek jednak się podda…

 41. 07 pisze:

  To było cos mniej wiecej tak.
  Rzasa miał plan na to okienko. Musiał mieć. Przyszedł Skorza i ten plan wyrzucił do kosza. Dlatego plan z dobrze znanymi grojkami do sprowadzenia. Teraz MAciej probuje zmontować coś na lige. Z czasem maszyna zacznie działać. , bo obrona dotad nie zagrala w tamim skladzie jaki ma grac. Pereira, Satka, Salamon, Douglas. Jesli do tej formacji dodamy średniego MvdH to nie trzeba być ekspertem aby zauwazyc ze to nie bedzie mur nie do przejscia. W ofensywie będzie lepiej to funkcjonowac choć ponownie Sykora zamiast grać w sparingach spaceruje po Reha…..

  • Jacek_komentuje pisze:

   Po sparingach wcale bym się nie założył, czy Milić nie jest do gry przed Salamonem. Ale zgadzam się – mur nie do przejścia to z pewnością nie jest.

   Bramkarz jest potrzebny BARDZO, ale nie mam wrażenia, że w klubie też tak uważają. Na marginesie – po sparingach można się zastanawiać, czy aby na pewno VdH jest pierwszym wyborem. Wszystkie bramki padły podczas jego „zmiany” a Bednarek zachował czyste konta. To również Filip wyszedł w „podstawowym” składzie na pierwszą połowę z Duńczykami. Nie zakładałbym się, czy hierarchia w bramce będzie taka jak w zeszłym sezonie. Tak czy inaczej to powinna być rywalizacja o miejsce na ławce, a nie na boisku. W pierwszym składzie potrzebna jakość bramkarska od zaraz.

   Ofensywa bez wzmocnienia przynajmniej o kozackiego skrzydłowego też szału nie robi.

   No i Barry cały czas nie ma zmiennika.

   Trzy transfery potrzebne na już, w tym dwa topowe i jeden (LO) przyzwoity.
   A wygląda coraz bardziej na to, że bramkę oblecimy tym co mamy a na LO w razie niemca będziemy testować Palacza lub marnować Kamyka.
   Oby się jeszcze nie skończyło tak, że na skrzydle uzupełnieniem Kamyka, Skórasia i Sykory będzie ktoś z pary Amaral/Ramirez a w odwodzie Borowski, Karbownik albo Wilak. Fajnie się chłopaki pokazują, ale to nadal nie jest skład do walki o cokolwiek.

   Jak zwykle…
   Dyrektor Tomasz „kadra niekompletna na żaden front” Rząsa w rozkwicie.
   Ile jeszcze????

   #Majster Na Stulecie

   • smigol pisze:

    Te trzy transfery były potrzebne na dwa tygodnie temu… dramat…

 42. Grossadmiral pisze:

  Pogoń podobno zainteresowana Kurminowskim

  • Didavi pisze:

   Ciekawie. Jak przyjdzie i będzie strzelał to Rutkowski sobie nigdy nie wybaczy, że się go pozbył i nic nie zarobił.

   • piotr06 pisze:

    Rutek nie takie rzeczy już sobie wybaczał.

   • bezjimienny pisze:

    Nie przyjdzie i nie będzie strzelał bo Pogoń (jak i wszystkie lub prawie wszystkie polskie kluby) są za cienkie, żeby gwiazdy ligi słowackiej ściągać. Żeby chociaż miał rok kontraktu to można by pospekulować, no ale ma dwa.

   • Grossadmiral pisze:

    Tylko czy ponton stać na wykup bo interesować się mogą tańszy niż milion euro na pewno nie jest jako że młody i król strzelców to sądzę że 2 miliony to najmniej jak zilina chce za niego a jeżeli jest dostępny za jakieś śmieszne pół miliona euro to rutek powinien sie wstydzic ze go nie wziął nawet w miejsce Arona którego można by się pozbyć. Szkoda że w umowe nie wpisano kwotę ewentualnego odkupu jak to czyni barcelona czy real każdorazowo pozbywając się wychowanków

 43. KrewIHonor88 pisze:

  W poprzednim sezonie, miłościwie nam panujący prześlizgnęli się na pandemii i pomimo 11 miejsca, cała ich chujowa praca przeszła bez echa – go grajki kopały przy pustych trybunach. Tym razem ludzie zagłosują portfelami i coś mi się wydaje, że kibice nie będą dłużej wspierać tego gówna, które serwują leśne dziady. Opłacanie klakierów na portalach społecznościowych i w szeroko pojętym internecie tym razem się nie sprawdzi. Wystarczy prześledzić wpisy i komentarze kibiców na twitterowym i facebookowym, oficjalnym koncie klubu. Taryfa ulgowa się skończyła. Lech dawno nie miał tak złej prasy – nastroje wśród kibiców dawno nie były tak złe. Myślę, że nawet kupienie sobie przychylności tzw. stowarzyszenia kibiców nie wystarczy, bo kibice Lecha to społeczność wykraczająca poza ramy śmiesznej grupy, która swoją działalność ogranicza do lizania się po fiutach z zarządowymi pachołkami.

  • Bigbluee pisze:

   Kibice nie będą wspierać. Oszołomy owszem bo do nich nie dociarają żadne argumenty i są na bakier z mysleniem a jedyna formułka jaką umieją wypowiedzieć to „Z klubem jest sie na dobre i na złe” jednoczesnie mając wystawione 4 litery do porządnego gang bangu przez tenże klub. Może to i mocne stwierdzenie ale po latach mówienia, tłumaczenia, argumentowania w sposób rzeczowy, rozczarowaniach które były oczekiwane i zapowiadane miedzy wierszami…. jak do kogoś naprawde nadal nie dociera to okreslenie kibic, do takiej osoby nie pasuje. Moge odnaleźć moje posty po sezonie, pisane w momencie jak powstała akcja #majsternastulecie i jak zatrudniono skorże. Nie pomyliłem się za grosz i najśmieszniejsze jest że największym wzmocnieniem jest niechciany Amaral powracający z wymuszonego wypożyczenia. Tak jak po sezonie, tak i teraz twierdzę, że środek tabeli to max. No może przy takiej ilości drużyn, to uda sie zrobić 6-8 miejsce jakimś cudem jak Douglas kilka razy kopnie celnie pilke do Ishaka a Amaral porobi wiatr między obrońcami. Na nic więcej nas nie stać i ten sezon rozczaruje ,mnie tylko wtedy jak pójdzie nam jeszcze gorzej niż 6-8 miejsce.

 44. Pawel68 pisze:

  Ponoć jutro Jimenez i Janza u nas za Twitter?

  • bezjimienny pisze:

   Tak, na meczu z Wartą. Widziałeś Ty kiedy transfer w niedzielę w Lechu?

   • Didavi pisze:

    Tak jak i w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i w sobotę też nie.
    W niedzielę Rząsa odpoczywa po trudach tygodnia, po ciężkiej pracy, wszyscy w klubie odpoczywają po całotygodniowej harówie. Inne kluby nie mają problemu z ogłaszaniem transferów w niedzielę, nie mają problemu z ogłaszaniem transferów podczas euro. Robią to czasem i o 22. Źle napisałem. Inne kluby nie mają problemów z ogłaszaniem transferów, bo je robią! A w Lechu nie ma kogo ogłaszać.

 45. Seth pisze:

  Wg nieoficjalnych inormacji K.Klimaczak udal sie do Ameryki południowej na finał Copa America.Jego głownym celem bedzie nakłonienie do gry w Lechu Poznań Messiego .Jak wiadomo zawodnik pozostaje bez klubu od 1 lipca.Innym celem transferowym bedzie Neymar ,jak wiadomo nie bardzo chce zostac w Paryzu a jego marzeniem jest ponowna gra z Messim i wg przeciekow jest sklonny obnizyc swoje wymagania finansowe byle znow zagrac ze swoim przyjacielem Messim.Jesli negocjacje z Messim i Neymarem sie powioda to oboje trafia w letnim okienku transferowym do Lecha Poznań.
  W odwrotnym kierunku udał sie P.Rutkowski a mianowicie na finał Euro 2020 do Londynu.Jak wszyscy mowia jego celem transferowym jest Sterling i tajemniczy zawodnik z ekipy włoskiej.O ile jest duza szansa na pozyskanie błyskotliwego skrzydłowego o tyle wg nieoficjalnych zrodeł klub włoski postawił zaporowe warunki przed Lechem.Jednakze P.Rutkowski słynie z dobrych negocjacji i siły przekonywania ze byc moze włoski klub ugnie sie i przyjmie oferte Lecha.Jak podaja zródła na wyspach obydwoje sa juz dogadani finasowo z Lechem.
  Jesli te 4 transfery dojda do skutku a szansa jest olbrzymia to Lech stanie sie prawdziwym krolem polowania letniego okienka transerowego 2021.

  • bezjimienny pisze:

   Messi bez kontraktu i znowu po taniości, byle by tylko odstępnego nie zapłacić…

   • olos777 pisze:

    Według osób blisko związanych z klubem transfer Messiego nie dojdzie do skutku ze względu na wiek(34l)i 2 tyg. kwarantannę jaką musi przejść piłkarz po powrocie do europy,a to wiąże się z brakiem zgrania drużyny,która według kierownictwa jest już w pełni skompletowana!Transfer Sterlinga również może upaść ze względu na możliwe zakontraktowanie w jego miejsce dwóch piłkarzy z Ukrainy i trzech z Uzbekistanu ponieważ T.Rząsa nie do końca jest przekonany co do jego umiejętności.Jeżeli chodzi o obsadę bramki to sprawa jest już zamknięta.Jak możemy przeczytać w ekskluzywnym wywiadzie dla magazynu piłkarskiego „Mam was wszystkich gdzieś”T.R. powiedział
    ……”…i tak nie przejdzie środka pola a o obronie nawet nie wspomnę.Nasz bramkarz będzie musiał pobierać zasiłek z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dla bezrobotnych….”

  • smigol pisze:

   Kurczę chyba będzie Giorgio Chiellini za Rogne…

 46. Didavi pisze:

  Douglas oficjalnie. Ma 2 tygodnie treningu i jeden sparing, żeby wygrać rywalizację na lewej obronie. Walczy ze swoim cieniem. Mam nadzieję, że wygra, bo nie chce widzieć w meczu z Radomiakiem skrzydłowego Kamińskiego na lewej obronie bo nie będzie kto miał grać z przodu, ani też nie chcę tam widzieć prawego obrońcy Czerwińskiego.

  • Grossadmiral pisze:

   Kisząc w pokoju hotelowym pewnie przed dojazdem to mu zrobili mini siłownie jakieś hantelki bieżnia rowerek więc chyba tydzień nie leżał 😀 2 tygodnie to nie tak też mało to doświadczony zawodnik powinien wiedzieć jak reaguje ciało brzucha też wisielczego nie ma więc ni powinno być dramatu. Piłkarsko też nie powinno być problemu dobry zawodnik nie musi się wielce zgrywać w końcu nie kasowali mu pamięci jak się w piłkę gra na powiedzmy wysokim jak na ekstraklase poziomie angielskiej championship 🙂 Bardziej się bałem że nie przejdzie testów medycznych bo mu wykryją ukrytą kontuzję i będziemy w czarnej a tak kamień z serca

 47. djwiewiora pisze:

  Transfery Lecha Lato 2021 – sezon na „stulecie klubu”…
  Komentarz: „Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził.”
  2 tygodnie do startu ligi:
  – brak sensownego ruchu na skrzydło,
  – brak drugiego lewego obrońcy,
  – brak bramkarza,
  – w klubie nadal Muhar, Crnomarkovic ,Marchwinski, Klupś i Skrzypczak budując fałszywe wrażenie iż kadra jest pełna,
  – Rogne …temat rzeka.

  I jeszcze jeden cytat…dla Piotrka
  „Kaczka…, to maks co może z ciebie być”

  • djwiewiora pisze:

   #MajsterNaStulecie

   • John pisze:

    Chłopie, nikogo ta akcja, choć dobra,w klubie nie obchodzi.
    Masz stulecie klubu,i co robi zarząd, właściciel,właściwie nic.
    Oni mają wyjebane,ile zarobiliśmy to nasze a co ciebie to obchodzi.
    W Lechu właściwe nigdy wynik się nie liczył,i dalej się nie liczy,udało się, zajebiście,kibic jest traktowany jak menel z którego dzieciaki się śmieją.
    Jestem z dala od Poznania , historię znam tak sobie ,ale już kilkanaście lat jest to klub któremu kibicuje,dość mam własnych problemów.

 48. Ostu pisze:

  Się dzieje…
  Żuraw do Zagłębia Lubin… ?
  Teteh do Łęcznej – Janex…

 49. Niedziela jest ostatnim, pełnym dniem tego Śmietnika Kibica. Jutro zostanie uruchomiony nowy czysty Śmietnik na sezon 2021/2022.

 50. Ekstralijczyk pisze:

  „Przyjście Douglasa to wzmocnienie, ale potrzeba takich więcej. Lech dalej nie kupił skrzydłowego i co gorsza, wcale mu się z tym nie śpieszy. Zeszły sezon pokazał ogromny problem na tej pozycji… i nic. Jeśli nie przebudzą się od pierwszych kolejek Skóraś czy Sykora, to Lechowi znowu może brakować jakości na bokach boiska. Saga transferowa z Damianem Kądziorem najprawdopodobniej zakończy się fiaskiem, a innego kandydata na horyzoncie nie widać.

  Lech czeka na pierwsze mecze w lidze i wtedy będzie wyciągał pierwsze wnioski. Czy odpalił Amaral? Czy do formy wrócił Ramirez i czy może grać na skrzydle? A jak nie…? To ma być reakcja. Tylko, czy wtedy nie będzie za późno? Rafał Janas na jednej z konferencji mówił, że „na zgrupowanie w Opalenicy będą dojeżdżać nowi piłkarze”. Oprócz Barrego, który przesiedział obóz w pokoju i jednego juniora z rezerw, nikt inny się nie pojawił. Lech mówi też, że woli poczekać dłużej na jakościowy transfer i wierzy w swoje „skautingowe jedynki”. Tylko wtedy to będzie kolejna niewiadoma, która dołączy w trakcie rozgrywek. Powinno to się odbywać zdecydowanie wcześniej, aby Maciej Skorża miał jak najwięcej argumentów przed startem tak ważnego sezonu. Lech jest zadowolony z szerokości swojej kadry, ale czy jest z jej jakości? Podziwiam ten spokój.”

  VIA Dawid Dobrasz.

  • John pisze:

   Nie przywiązywał bym większej uwagi do tego co piszą dziennikarze,jeśli chodzi o Lecha wszyscy błądzą jak dzieci we mgle.
   Kądzior najlepszym przykładem.
   -Kądzior w Lechu.
   -Lech złożył ofertę 150k
   -Lech dogadany, kwestia decyzyjności w Eibar.
   Lech zna cenę i jest skłonny ją zapłacić 800-900k.
   Kądzior do końca tygodnia w Lechu.
   -Do żadnych konkretnych rozmów nie doszło.
   -Skorża kręci nosem na Kądziora.
   Co jeden to lepszy,zgaduj zgadula.

 51. Mansfield pisze:

  Idąc pod prąd ,come on England!!!

  A Węgrzyn pierdoli głupoty jak zwykle.

  • tomasz1973 pisze:

   No właśnie przeszedł sam siebie…–sędzia nie wie czy był faul, może była za blisko sytuacji, bo jak jesteś blisko i masz podane to jak na tacy, to ci się obraz zlewa–

 52. Mansfield pisze:

  #MajsterNaStulecie…

 53. Kuki pisze:

  FORZA ITALIAAA!
  Ależ się cieszę że Włosi utarli nosa tym nadętym bufonom z Anglii, którzy sobie ułożyli cały turniej pod siebie a i tak im nie pykło. No i ta radość i piłkarzy i kibiców, chyba bardziej autentycznie się nie da.
  Tak z drugiej strony w kontekście Lecha trochę – pamiętacie ten mecz w Lidze Narodów, Polska – Włochy? Przykład Włochów pokazuje że w krótkim czasie bez żadnych fajerwerków i zbędnego pompowania da się dojść na szczyt. Fajna historia, fajny turniej. Mam nadzieję że w końcu i ta nasza Lokomotywa ruszy, w końcu musi.
  Pozdro

 54. Grossadmiral pisze:

  Kibic angielski czuje po raz kolejny to co czuje ciągle kibic Lecha. Niby zawsze się wszystko zgadza piłkarze bardzo dobrzy
  a zawsze czegoś brakuje albo w środku rozgrywek dają już ciała albo przed samą bramą niebios. Ile to już generacji fantastycznych
  zawodników od dekad nic nie może ugrać jakimiś detalami a to bramkarz zawali a do ktoś strzeli karnego w trybuny albo tak jak dzisiaj
  trzech zawodników nie strzela nie żebym był rasistą ale stresu nie wytrzymali potomkowie kolonialnych zapędów zjednoczonego królestwa.
  Może to klątwa szamanów afrykańskich albo mistyków hinduskich.

 55. robson pisze:

  Za fory przy meczach u siebie, za kombinowanie z utrudnianiem przyjazdu kibicom z innych krajów na półfinały i finał, za karnego z dupy przeciwko Duńczykom, za pajacowanie z klękaniem i tęczowymi opaskami, dobrze się stało że nadęci Angole dostali w trąbę.

  • robson pisze:

   No i oczywiście za wybryki angielskiego bydła i deptanie flagi Włoch.

  • Radomianin pisze:

   Zgadzam się. Nie zasługiwali. Ale bydło niezłe ci angole. Cały turniej sobie pod siebie ustawili. Także dobrze że przegrali.
   Rutek gdzie transfery za które najwięcej wydamy w historii się pytam pyto jedna?

  • 07 pisze:

   Słowo klucz Hary Kane. Twarz przegrywa. Idealny kandydat na nowego grojka do Lecha. Świetny napastnik ktory nic nie wygrał.

  • Levin_67 pisze:

   Włosi jako współgospodarze rozpoczęli Euro meczem w Rzymie z Turcją. Nie pamiętam kiedy ostatnio drużyna grająca w meczu otwarcia „sięgnęła” po tytuł, być może była to Hiszpania. Anglicy przeżyli powtórkę z finału LE, 1:1 w meczu i „w trąbę” w karnych. Argentyna dobrze rozpoczęła niedzielę, a „Italiani” zakończyli.

 56. Grossadmiral pisze:

  Dawid Kurminowski w Duńskim Aarhus cena ok milion euro. Kierunek trochę dziwny klub też nie za mocny małymi krokami do przodu. Cena też w sumie nie za wysoka jak na młodego króla strzelców. Ciekawe czy był zapisany % z transferu

  • John pisze:

   Jak na króla strzelców to niska kwota.
   Młody napastnik, który strzela jest zawsze w cenie w jakiej lidze by nie grał.
   A za Kiwiora krzyczeli 1,5mln €,za takiego Rogne,nie da się.

  • robson pisze:

   Jego menago mówił, że nie chcą rzucać go od razu na głęboką wodę i szukają mu klubu, gdzie nie będzie miał problemu z graniem. Taki Grabara ostatnio właśnie w Aarhus wypromował się do FC Kopenhaga, więc może to jest dobra ścieżka.

 57. Zgodnie z informacją ruszamy dziś z nowym i czystym „Śmietnikiem Kibica” na sezon 2021/2022, który dostępny jest -> https://kkslech.com/smietnik-kibica-2021-2022/

  Zapraszamy do dyskusji 🙂

  Archiwum poprzedniego śmietnika jest -> https://kkslech.com/2020/07/22/lechowy-smietnik-kibica-2020-2021/