Spokój Lecha przed rewanżem w Poznaniu

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej do piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2010/2011, Lech Poznań wygrał w Baku z tamtejszym Interem 1:0 (0:0) po golu w 47. minucie gry Artura Wichniarka.

Dzisiejsze spotkanie toczyło się w iście tropikalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze i sporej wilgotności. Mimo to, Mistrzom Polski udało się pokonać na wyjeździe Mistrza Azerbejdżanu, przez co lechici wypracowali sobie bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się w następną środę, 21 lipca, o godzinie 20:00 w Poznaniu.

Raport z wydarzeń na boisku:

Mecz od ataku rozpoczęli gospodarze, ale pierwszy groźny strzał oddali goście. W 3. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Wichniarek, ale snajper Lecha posłał piłkę nad bramką. W odpowiedzi co kilka minut groźnie szarżował aktywny Odikadze. W 13. minucie jednak, kapitalnie Peszkę wypatrzył Stilić, ale lekki strzał wślizgiem pomocnika Lecha obronił gruziński bramkarz.

W 23. minucie gry groźnie uderzał z dystansu Zhelev. Kotorowski mimo problemów, na szczęście zdołała złapać pikę. Sześć minut później po ładnej akcji Wichniarka ze Stiliciem, w dobrej sytuacji znalazł się ten drugi, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Interu.

Ostatni kwadrans pierwszej części gry był stosunkowo wyrównany. W drużynie Interu szczególnie aktywny był w tych minutach pomocnik, Zlatinov, który swoimi strzałami nękał Kotorowskiego. W Lechu natomiast, najwięcej zagrożenia pod bramką Azerów stwarzał… Wichniarek. Były napastnik Herthy umiejętnie się przewracając, stwarzał poznaniakom okazję do zdobycia bramki po rzutach wolnych.

Tuż po zmianie stron bramkę zdobył zespół Lech. Z lewej strony dośrodkował Stilić, a piłkę do bramki czubkiem buta wpakował Wichniarek. Po tym golu Azerowie opadli nieco z sił, nadal za to atakowali lechici. Bliscy podwyższenie prowadzania był Wichniarek oraz Kikut, jednak Lomaia szczęśliwie bronił ich uderzenia.

W kolejnych minutach meczu tempo gry nieco siadło. W 70. minucie natomiast, szybko akcję w końcu przeprowadzili gospodarze, ale Kotorowski dobrze obronił plaski strzał Poskusa. W 75. minucie spotkania ładną akcję po prawej stronie boiska przeprowadził Mikołajczak, lecz Peszko nie zdołał jej wykończyć.

W ostatnim kwadransie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli szturmować bramkę Lecha. Poznaniacy na szczęście dzielnie się bronili, a dobrze w bramce spisywał się Kotorowski i ostatecznie Lech wygrał w Baku z Interem 1:0.

FC Inter Baku – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 47.Wichniarek

Żółte kartki: Levin, Kruglov, Hayiev – Kikut, Gancarczyk

Sędzia: Sascha Kever (Szwajcaria)

Widzów: 8000 (87 kibiców Lecha)

Inter: Lomaia – Zhelev, Mzhavanadze, Levin, Kandelaki – Odikadze (82.Deshemidov), Zlatinov, Kruglov (52.Hayiev), Chertoganov, Cervenka – Poskus (83.Karlsons).

Rezerwowi: Agayev, Hayiev, Rahimov, Abramidze, Maschado, Deshemidov, Karlsons.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Wojtkowiak, Bosacki, Gancarczyk – Injać, Bandrowski – Peszko (90.Wilk), Stilić (63.Kiełb), Krivets – Wichniarek (70.Mikołajczak).

Rezerwowi: Burić, Drygas, Djurdjević, Wilk, Henriquez, Mikołajczak, Kiełb.