Juventus vs. Lech 3:3

W meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w sezonie 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań zremisował na wyjeździe ze słynnym Juventusem Turyn 3:3 (2:1). Poznaniacy pokazali w tym spotkaniu, że w dalszym ciągu są klasową drużyną, która potrafi grać do samego końca.

Kolejorz prowadził na Stadio Olimpico już 2:0, ale ostatecznie po swoich fatalnych błędach w obronie dał sobie wbić trzy gole. Na szczęście w ekipie Mistrzów Polski mecz życia rozegrał Łotysz, Arjtoms Rudnevs, który już w doliczonym czasie gry strzelił trzecią bramkę dla gości i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Za dwa tygodnie, o godzinie 21:05 poznaniacy zmierzą się u siebie z austriackim Salzburgiem.

Już w 3. minucie groźny rajd przeprowadził Krasić. Na nasze szczęście do podania Serba nikt nie doszedł. W 7. minucie pięknym prostopadłym podaniem popisał się Kikut, lecz w tej sytuacji był ewidentny spalony. Pięć minut później po rzucie wolny gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Lechowi dopisało w tej sytuacji sporo szczęścia. Chwilę później Kolejorza od utraty bramki uratował Kotorowski, a za chwilę kontrę wyprowadzili lechici i po faulu na Peszce arbiter zawodów podyktował rzuty karny. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Rudnevs.

W 23. minucie Iaquinta ograł obrońców Lecha, ale strzał Włocha świetnie obronił Kotorowski. W 27. minucie po dośrodkowaniu Del Piero z lewej strony, akcję zamykał Krasić. Na szczęście zamiast strzelać, wolał podać do partnera, a piłkę wybili lechici. Za chwilę akcja przeniosła się pod bramkę Juve. Niestety Kikut uderzył zbyt słabo.

Ogromne zamieszanie pod bramką Juve! strzelają wszyscy lechici, ale uderza też Rudnevs i zdobywa swojego drugiego gola! W 33. minucie po dośrodkowaniu De Ceglie żaden z graczy Juve nie doszedł do piłki, a mogło być groźnie. Za chwilę gola próbował strzelić Lanzafame, ale jednak piłkę dobrze zablokowali lechici. W 42. minucie przycisnął Juventus, lecz poznaniacy bardzo dobrze blokowali wszystkie strzały graczy Juve. Co za pech! w 45. minucie gry po rzucie wolnym Juventusu na siebie powpadali lechici i kontaktowego gola głową zdobył Chiellini.

W 50. minucie meczu fatalny błąd po rzucie rożnym obrońców Lecha oraz bramkarza, Krzysztofa Kotorowskiego i niestety Włosi doprowadzili do wyrównania. W 59. minucie jeszcze rzut rożny wykonywali gościr, ale żaden z lechitów nie doszedł do tej piłki. Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie dla Juventusu.

W 62. minucie gry groźnie prawą strona przedarł się Krasić. Na szczęście poznaniaków piłka trafiła w słupek. Chwilę potem po rzucie wolnym znów było groźnie, ale piłka trafiła w ręce Kotorowskiego. W 66. minucie sprytne uderzenie oddał Del Piero, ale Kotorowski był na posterunku. W 68. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Del Piero i tym razem „Kotor” był już bezradny.

W 83. minucie gry po niezwykle ładnej akcji i dobrym dośrodkowaniu z lewej strony, głową strzelał Rudnevs, ale piłka przeleciała tuż nad bramką. Siedem minut później jeszcze próbował zdobyć gola Pepe, lecz Krzysztof Kotorowski dobrze złapał piłkę po jego lekkim strzale. Już w doliczonym czasie huknął z dystansu Rudnevs i strzelił swoją trzecią bramkę! Piękny mecz Lecha, choć szkoda, że nie zwycięski!

FC Juventus Turyn – KKS Lech Poznań 3:3 (1:2)

Bramki: 45 i 50.Chiellini 68.Del Piero – 14 i 31. 90+2.Rudnevs

Żółte kartki: Melo, Sissoko – Arboleda, Peszko, Krivets, Wojtkowiak

Widzów: 12500 (1600 kibiców Lecha)

Sędzia: Wladislaw Biezborodow (Rosja)

FC Juventus: Manninger – Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (45.Motta) – Krasić, Sissoko, Melo, Lanzafame (55.Pepe) – Iaquinta (79.Marchisio), Del Piero.

Rezerwowi: Storari, Motta, Bonucci, Pepe, Marchisio, Rinaudo, Giannetti.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Arboleda, Djurdjević, Henriquez – Injać, Krivets – Kikut (80.Wilk), Stilić (80.Tshibamba), Peszko (73.Wichniarek) – Rudnevs.

Rezerwowi: Bieszczad, Wichniarek, Wilk, Bosacki, Gancarczyk, Tshibamba, Drygas.