Masakra na inauguracje. Kolejorz boleśnie zlał beniaminka

W meczu 1. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, piłkarze poznańskiego Lecha rozbili w Bełchatowie beniaminka ligi, ŁKS Łódź 5:0 (3:0). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Łotysz, Artjoms Rudnevs, natomiast Kolejorz w fantastyczny sposób rozpoczął nowe rozgrywki.

Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze i w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej ze skrzydła doszedł Bykowski, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Dwie minuty później kolejna akcja ŁKS-u i kolejny strzał. Tym razem jednak dobrze futbolówkę złapał Kotorowski. Trzy minuty później znów było gorąco pod naszą bramkę, ale po rzucie rożnym nikt nie dopadł do piłki i futbolówka przeleciała obok bramki.

Po kilku minutach słabszej gry z obu stron zobaczyliśmy… pierwszą bramkę w nowym sezonie! po fantastycznym, prostopadłym podaniu Mateusza Możdżenia Możdżenia piłkę w siatce ŁKS-u spokojnym strzałem umieścił Artjoms Rudnevs. Trzy minuty później było już 2:0. Kapitalny rajd Możdżenia i wrzutka w pole karne. Piłkę atakował Rudnevs, a wybić chciał ją Stefańczyk. Obrońca ŁKS-u tak nieszczęśliwie interweniował, że umieścił futbolówkę we własnej bramce. Poznaniacy nadal nie przestali atakować i po chwili potężną, choć niecelną bombą popisał się Rudnevs. W 30. minucie było już 3:0. Stilić zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka po jego bardzo mocnym strzale zatrzepotała w siatce.

Po kilku minutach istnej dominacji Kolejorza w końcu przebudzili się łodzianie. Gracze ŁKS-u oddali dwa strzały na bramkę Lecha, ale oba zostały zablokowane. Kilka minut później piłkę po podaniu Stilicia klatką przyjął Rudnevs. Łotysz oddał strzał z przewrotki, lecz piłka poszybowała nad bramką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kolejorza. Ogółem w pierwszych minutach meczu lechici grali słabo, ale później zaczęli już dominować i zasłużenie prowadzą.

Od początku drugiej części meczu zaatakował ŁKS. Łodzianie nie umieli jednak oddać żadnego strzału, a w dodatku wszystkie dośrodkowania piłkarzy beniaminka były bardzo niecelne. Tymczasem w tym kwadransie gry goście ograniczali się tylko i wyłącznie do kontrataków.

W 61. minucie ładnie i pasło do Stilicia zagrał Jakub Wilk. Niestety Bośniak źle opanował piłkę. W 65. minucie fantastyczna akcja Kolejorza! Kilkanaście podań i zagranie do Rudnevsa. Łotysz odegrał do Stilicia, ale ten uderzył swoją słabszą nogą, więc gola nie zobaczyliśmy. W 72. minucie na uderzenie z daleka zdecydował się Stefańczyk. Futbolówka leciała pod poprzeczkę bramki Kolejorza, lecz kapitalną interwencją popisał się Kotorowski. Trzy minuty później kontra Lecha, błąd obrońców ŁKS-u i prosty, aczkolwiek celny strzał lewą nogą Rudnevsa, który w ten sposób zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

W 78. minucie gry doszło już do tragedii. Wrzutka Stiicia, główka Rudnevsa i 5:0. Łotysz i spółka zmiażdżyli więc swojego rywala. Trzy minuty później mocno z woleja uderzał Kaczmarek. Jednak tak silnie, jak niecelnie. W 90. minucie jeszcze szarpnął ŁKS, a właściwie to Bykowski. W polu karnym dobrze i pewnie interweniował Arboleda i łodzianie bramki nie strzelili. Ostatecznie Kolejorz wygrał z beniaminkiem 5:0 i został liderem.

ŁKS Łódź – KKS Lech Poznań 0:5 (0:3)

Bramki: 21, 75 i 78.Rudnevs 24.Stefańczyk – sam. 30.Stilić

Żółte kartki: Szałachowski – Injać

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Widzów: 850

ŁKS: Wyparło – Stefańczyk (84.Klepczarek), Adamski, Łabędzki, Romańczuk – Pruchnik (66.Kaczmarek), Kłus, Nowak, Smoliński (46.Szałachowski) – Saganowski, Bykowski.

Rezerwowi: Velimirović, Klepczarek, Kaczmarek, Kita, Gieraga, Kubicki, Szałachowski.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Injać, Murawski (80.Kamiński), Możdzeń (60.Krivets) – Stilić, Rudnevs, Wilk (74.Tonev).

Rezerwowi: Burić, Djurdjević, Ślusarski, Kamiński, Krivets, Kiełb, Tonev.

Trenerzy: Andrzej Pyrdoł – Jose Maria Bakero Escudero

Pogoda: +19°C, pogodnie

263 komentarze

1. wielkikks pisze:

Najlepiej gdyby Rudnevs nie pozostawał osamotniony w wielu wypadkach. To by było najlepsze. RUDNIEVS TEN SŁABY RUDNEVS GORSZY OD LEWANDOWSKIEGO hahahahahah

5. Pavvelinho pisze:

Takiego wyniku się nie spodziewałem a mianowicie 0:5 dla Lecha.

6. wielkikks pisze:

Rudnevs go bije na głowę w wielu aspektach gry !

7. Adrian pisze:

ARTJOMS SŁABY? HAHA….

8. Pavvelinho pisze:

No i chyba pierwszy hattrick dla Rudnevs’a ale nie klasyczny.

9. wielkikks pisze:

gra głową, lewa prawa noga piekelne uderzenie, wydolność, szybkość, bezapelacyjnie go Rudnevs bije na głowę w tych aspektach gry.

10. wielkikks pisze:

I CO NAJWAŻNIEJSZE SKUTECZNOŚĆ !!!!! Lewandowski musiałby mieć z dwa razy sytuacji żeby strzelić te cztery bramki

11. wielkikks pisze:

RUDNEVS > LEWANDOWSKI wszytko w temacie

12. kakaesik pisze:

A co za różnica kto lepszy ważne że Lech wygrywa.

13. MAde IN CHina pisze:

Jest zaje.biscie!!!!!!

14. wielkikks pisze:

Z tą róźnicą że musiałem stoczyć godzinne spory z wieloma baranami. przed rozpoczęciem sezonu. Bo podobno nie mamy napastnika tej klasy so Lewandowski i trzeba się rozglądać za lepszym bo taki nijaki Rudnevs jest:) DLATEGO

15. Zdobywca Orlików pisze:

Ale przyznajcie, że komentarz Canal Plus to nr1 w Polsce..

16. Przem1259 pisze:

Brawo panowie brawo!

17. pepe pisze:

chyba kupie karnet

18. Nowy pisze:

jak lech tak bedzie grał w kazdym meczu to mi sie to bedzie podobac ale poczekajmy z oceną tak z miesiąc , dzisiejszy wynik oczywiscie cieszy

19. kakaesik pisze:

Tak Canal + jest najlepszy w komentowaniu, ale osobiście uwielbiam spuszczanie się Kołtonia nad pięknymi bramkami . No i widać w komentarzu że Kołtoń lubi Lecha.
    Natomiast TVN i TVP w kometowaniu to kompletna porażka .

20. grand pisze:

kurwa szok

21. wielkikks pisze:

Brawo za wynik. Przy wyniku 5:0 na grę nie wolno narzekać więc Balero obyś jak najdłużej triumfował i jednak udowodnił że nikt nie ma pojęcia o piłce tylko ty nasz WIELKI MAGU:) ! Gratulacje dla zespołu brawa.

22. zico pisze:

no i proszę Rudnevs nieźle mówi po polsku..

23. urbanKKS pisze:

I kto mowil o zimnym prysznicu w pierwszej kolejce?! Tylko Kolejorz! Brawo Artjoms ale Semir piekny gol 🙂

24. elloman pisze:

koszulki z różowym logo t-mobile to jest jakaś porażka mam nadzieje że to zmienią bo nie da się ich oglądać

25. arek pisze:

Artjom, sprowadz zonke i dzieciaka i jeszcze lepiej bedziesz gral.

26. kakaesik pisze:

Kolejorz , Kolejorz , Kolejorz ! Chce mi się śpiewać!
    Ale na razie nie zmieniam zdania o Bakero , jego ocenię po 5- 7 kolejkach.

27. Krzysztof pisze:

Zmiażdżyliśmy ich. Oby tak w każdym meczu, bo tej skuteczności brakło w poprzednim sezonie.Tylko trzeba przyśpieszyć grę i powinno być dobrze. Szkoda że Tonev tak krótko grał. Najsłabiej Maniek i Wilk, najlepiej Rudnev i Możdżeń.

28. wielkikks pisze:

Tonev będzie z chłopaka pożytek. Oby tylko celownik wyregulował. Ale Peszko też miał z tym problem. Serce się raduje ale rozum podpowiada że nie zawsze będzie tak różowo.

29. Zdobywca Orlików pisze:

Obiektywnie- sporo przypadku, bramkę na 2:0 i 4:0 w sporej mierze zawdzięczamy ŁKS – owi, a ostatniej bramki nie było niestety.
    Subiektywnie – świetny początek ligi, takich rywali jak klub z Łodzi trzeba łoić, no ale 5:0 to już jest nokaut.
    Oby tak samo dobrze Lech wypadał z Wisłą, Legią, Śląskiem i Polonią.
    Hej Kolejorz!!!!!1

30. kriseu pisze:

wynik marzenie , nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku . Gra była całkiem spoko , mimo wszystko wolę trochę poczekać przed huraoptymizmem .

31. madoo pisze:

Jak dla mnie to mogą grać na stojąco, na siedząco, jak chcą, byleby tak wygrywali. Stylu będę oczekiwał później, na razie jestem spragniony zwycięstw, bo w zeszłym sezonie nawet z tym było ciężko.
    A swoją drogą to już na prowadzeniu wyglądało to naprawdę fajnie, kilka dobrych akcji rozegranych „z klepki”, tylko te pierwsze 20 minut słabe.

32. Adi97LECH pisze:

tego wyniku nikt sie nie spodziewałgra nawet nawet oby to było przez caly sezon…

33. erni pisze:

Pytanie czy to Lech taki dobry czy łks taki słaby….raczej to drugie..z Toneva moga być ludzie jeszcze tylki TOM z litexu za Wilka i mielibyśmy skrzydła marzenie…formę Lecha zweryfikuje legia wisła i polonia

34. ŚredniKKS pisze:

Bravo Bravo!!! Zobaczymy co dalej? Ja wierze w Bakero, z Polonią początek też miał dobry do czsu gdy zaczął się wpieprz..ć Janas!!

35. mól pisze:

Cieszy tylko wysokie zwycięstwo.

36. maciek pisze:

hau hau hau! Odszczekuję moje przedmeczowe 0:0 🙂

37. frajero pisze:

SredniKKS, jaki Janas? Widze, ze nie sluchales dzisiaj Koltonia albo ogladales na Canal+

38. KKS KOŁO pisze:

nie zapominajmy ze to tylko łks beniaminek byc moze bedzie mial taka runde jesienna jak cracovia w zeszlym sezonie mecz z zagłebiem bedzie zupelnie inny

39. frajero pisze:

Styl Kolejorza bardzo mi sie podobal. Szczegolnie jedna wymiana podan z pierwszej pilki miedzy Henriquezem a kims jeszcze byla wyborna.

40. pyra fan kks z breslau pisze:

byle tak dalej panie arku niech pan zbastuje troche prosze troche wiecej szacunku dla mnie lech zawsze bedzie wielki

41. ŚredniKKS pisze:

frajero pisze: 29 lipca 2011 o 20:37
    Nie, nie oglądałem, byłem w pracy od 8 do 20:15, a co takiego mówili?

42. frajero pisze:

Nie przypominam sobie kiedy ostatnio zawodnik ekstraklasy strzelil 4 gole w jednym meczu. ;P

43. Marcin pisze:

wielkikks
    Nie podniecaj się tak Rudnevsem bo narazie to prawidłowo 1 strzeloona bramka.A poza tym Rudnevsi jest niestety gorszym piłkarzem od Lewego.Cały czas piszesz że Rudnevs jest lepszy masz jakiś kompleks.Pewnie sobie jedziesz przy plakacie Rudnevsa.

44. Fan pisze:

Kilku z Was powinno uderzyc sie mocno w piers za te komentarze do rozpoczecia rundy. Niedowiarki! co? Biegiem po karnety! Ha ha. A tak calkiem serio to po 3 kolejkach mozna powiedziec wstepnie o co gramy w tym sezonie.

45. frajero pisze:

Kolton zdradzil, ze rozmawial z Janasem jakos przed meczem i dowiedzial sie, ze Janas chcial aby Bakero pracowal do konca swojego kontraktu, ale Wojciechowski sie wkurzyl za jedna porazke jak to on, no i wywalil Baska. I to nie Janas, tylko Wojciechowski sie wpie.przal, m.in. wszedl raz do szatni w przerwie zapytac Jose o to co przygotowal na druga polowe, wybieral mu jakim skladem ma Polonia grac itp.

46. ŚredniKKS pisze:

Troche już to gdzieś słyszałem że Wojciechowski mu wybierał skład, Bakero mu się postawił to Wojciechowski powiedział piłkarzykom żeby z Koroną przegrali o ile pamiętam 1:3 Pol: Kor.

47. frajero pisze:

Ja jeszcze poczekam ze zmiana swojego nicka, bo jedna jaskolka wiosny nie czyni. Bakero mnie coraz bardziej przekonuje, jak wygra w dobrym stylu z zaglebiem to wtedy to zrobie. Rok temu tez bylo zwyciestwo nad Cracovia za Zielinskiego 5:0, a pozniej juz nie bylo tak kolorowo.

48. wielkikks pisze:

Marcinku spójrz w statystyki BARANIE to będziesz wiedział który jest lepszym napastnikiem

49. frajero pisze:

Rudnevs jest przynajmniej 2 razy lepszy od Lewego.

50. Marcin pisze:

BARANEM TO TY JESTEŚ K…..

51. urbanKKS pisze:

Do frajero : mowisz ze rok temu tez bylo zwyciestwo nad cracovia 5-0 i ze nie bylo tak kolorowo pozniej ale przeciez wtedy bylo mistrzostwo 🙂 mam nadzieje ze w tym sezonie powtorka mistrza 🙂

52. jaro: pisze:

Po sezonie byłem za tym aby Bakero pozostał o czym pisałem zresztą na tym forum ale daleki jestem od euforii. Wynik zdecydowanie lepszy niż gra. O wartości Lecha przekonamy się po 3-4 kolejkach. Ktoś tu kiedyś napisał, że największym wzmocnieniem naszego Lecha jest pozostanie Stlica – to prawda.

53. Marcin pisze:

Rudnevs gra w ekstraklasie.A Lewandowski w lidze niemieckiej.To że strzelił 1 prawidłową bramkę beniaminkowi o niczym nie świadzczy.Może zablokuje się teraz na pięć meczy tak jak to robił w zeszłym sezonie.

54. mike001 pisze:

5:0 zdarza sie nam co sezon.. tzn. z Koroną (09/10) z Cracovią (10/11) z ŁKS (11/12) byle tylko nie było to jedyne 5:0 i co ważniejsze oby te 5:0 rozpocząło erie zwycięstw.. czas pokazać jak silny jest Lech!!

55. wielkikks pisze:

Tak dla przypomnienia żeby inwektywami się wyłącznie nie przerzucać. TU MASZ GAMONIU:) napisane który jest lepszy statystyki z zeszłego sezonu jak z cyferkami problem do do szkoły

RUDNEVS ( 40 meczów 20 bramek )
    LEWANDOWSKI ( 42 mecze 9 bramek )

56. frajero pisze:

urbanKKS – rok temu bylo piate miejsce…

57. Marcin pisze:

wielkikks
    Zapytam w stylu Arboledy gdzie Rudnevs on grał?co on wygrał?
    Lewandowski jest mistrzem Niemiec i drugim strzelcem zespołu w wieku 23 lat.Nieżle jak na takiego słabeusz co?

58. Marcin pisze:

Tylko że w zeszłym sezonie Lewandowski większość meczy grał jako ofensywny pomocnik i do tego z ławki a co najważniejsze w wiele trudniejszych rozgrywkach a mimo to został 2 strzelcem zespołu.Rudnevs w Borussi siedział by na trybunach.Trzeba się z tym pogodzić a nie się okłamywać.

59. kapica pisze:

Marcin , zluzuj cyca i idź spać 🙂

60. drozd pisze:

Mi też się wydaje że mimo wszystko Lewandowski jest lepszy.

61. urbanKKS pisze:

frajero – soryyy , zapomnialem sie ;p ale w mistrzowskim sezonie druga kolejke wygralismy 5-0 z Korona ;D sorry za ta pomylke. Pzdr

62. Marcin pisze:

Nie idę spać bo w nocy oglądam Wacha i Szpilkę.

63. wielkikks pisze:

Ja nigdzie nie napisałem że Lewandowski jest słaby tylko że Rudnevs jest w wielu aspektach gry od niego lepszy. Tyle i tylko tyle.

Według mnie Lewandowski jest najlepszym obok Jelenia polskim napastnikiem i w ogóle tego nie podważam. Koniec z mojej strony pozdrawiam.

64. jer12 pisze:

Brawo dla chłopaków, fajnie grali, dali się wyszumieć ŁKS kontrolując ich poczynania. Następnie robili swoje. Pięknie grał Dima, mądry facet. Trener ? powinien być z innej półki, bo na to zasługuje Lech, ale to moje zdanie. Nie jestem chorągiewka i nie zmieniam szybko zdania.

65. Marcin pisze:

Uważasz że Lewandowski i Jeleń są słabsi od Rudnevsa?
    Przecież on niema żadnej bramki w Reprezentacji i niema żadnych większych osiągnięć nawet w lidze polskiej to jest chore.

66. Robee77 pisze:

Panowie włączę się do dyskusji o Lewym i Rudym. Mnie wydaje się że ci dwaj panowie bardzo się różnią. Lewandowski dużo bardziej pasuje do stylu jaki wypracował sobie Lech bo potrafił utrzymać się przy piłce dać ten czas na podejście pomocników Rudnev tego nie potrafi ,albo robi to dużo gorzej dlatego ta nasza gra to piach. Rudnev ma za to momenty przyśpieszenia i determinacji w zdobywaniu goli ale trzeba mu sytuację stworzyć.

67. kendzipl pisze:

Rudnevs to inny zawodnik a lewy to inny zawodnik… to tak jakby porównywac ferdka do paździocha 😛

68. Marcin pisze:

Robee77
    W 100% prawda.Trzeba się z tym pogodzić a nie okłamywać że Rudnevs jest lepszy.

69. wielkikks pisze:

Nie pisz o osiągnięciach bo ja zapytam czy Henrik Larsson z ligi szkockiej był gorszy od wielu napastników z innych o wiele silniejszych lig np: Lewandowskiego Mistrza Niemiec.

Dwa proste pytania odpowiedź czy Lewandowski gra lepiej głową o Rudnevsa? czy lepiej gra lewą nogą? i czy jest skuteczniejszy? Dla mnie wszystko w temacie indywidualnych umiejętności. W grze głową jest od niego o klasę lepszy. lewą nogą też pomijając już siłę strzału i przede wszystkim skutecznosć. Lewandowski żeby strzelić trzy, cztery bramki to musiał mieć takich sytuacji z dwa razy więcej od Rudnevsa.

70. Marcin pisze:

Rudnev jest poprostu słabszym mniej inteligentnym piłkarzem który ma braki w wyszkoleniu technicznym.

71. urbanKKS pisze:

Polonia remisuje po pierwszej polowie z Lechia 0-0 , dla wszystkich zainteresowanych 🙂

72. wielkikks pisze:

Tylko się wydaje ze to są inni zawodnicy bo Lech gra zupełnie inną taktyką. Jakby grali jak za Smudy pressing wysoko przez cały mecz i obok siebie z dużą wymianą podań i Stiliciem rozdzielającym krótkie prostopadłe piłki tak jak do Rengifo i Lewego wchodzącym z drugiej linito ocena byłaby że to nie jest wyłącznie lis pola karnego. lis pola karnego to bardziej pasuje do Rengifo a nie do Rudnevsa który pakuje bramki również za pola karnego.

TO NIE INNI NAPASTNICY TYLKO INNA TAKTYKA, USTAWIENIE. I NIE PORÓWNUJMY KTO JAKĄ PEŁNI ROLE W ZESPOLE TYLKO INDYWIDUALNE UMIEJETNOŚCI. POLECAM PONOWNIE BORKA< KOŁTONIA< KOWALA KTÓRY JEDNOZNACZNIE O UMIEJĘTNOŚCIACH RUDNEVSA I LEWNADOWSKIEGO SIĘ WYPOWIEDZIELI WSKAZUJAC JAKO LEPSZEGO ŁOTYSZA.

73. kendzipl pisze:

Marcin jest mniej inteligentny niż wielkikks i nie czyta ze zrozumieniem ! kolega Ci cały czas mówi ze rudnews to inny typ piłkarza od lewego a ty napierdzielasz swoje jak głupi. pozdrawiam cześć:)

74. madri pisze:

rudi jest lepciejszy!:D pozdro Poznaniaki z nad morza, Lech!

75. wielkikks pisze:

To jest nasz najlepszy napastnik w ostatnim dwudziestoleciu na pewno, a może nawet w historii. Żeby jeszcze miał wsparcie jak miał JUskowiak ze strony Trzeciaka i Podbrożnego i Lewandowski ze strony Rengifo i Peszko.

Właśnie widzielismy te braki w wyszkoleniu technicznym w sparingach i w Turynie. Kończę, Pozdrawiam. Tak się wkręciłem jak dziecko z podstawówki już mi palma odbija:)

76. adik pisze:

panowie panowie i panie!
    czy nie faktem jest to, ŻE Lecha rozbili w Bełchatowie beniaminka ligi, ŁKS Łódź 5:0 (3:0). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Łotysz, Artjoms Rudnevs