Lechici rozpoczęli zgrupowania

We wtorek, 9 sierpnia i w środę, 10 sierpnia mecze będą rozgrywały młodzieżowe i dorosłe reprezentacje narodowe. Tym samym siedmiu piłkarzy poznańskiego Lecha z pierwszego zespołu przebywa obecnie na zgrupowaniach swoich kadr.

Do Rafała Murawskiego i Grzegorza Wojtkowiaka, którzy dużo wcześniej otrzymali powołanie od Franciszka Smudy, dołączył też kolejny lechita, Hubert Wołąkiewicz. W środę szansę w towarzyskich spotkaniach mogą otrzymać również Semir Stilić i Artjoms Rudnevs, natomiast Aleksandar Tonev oraz Kamil Drygas na boisku będą mieli okazję pojawić się już jutro.

Dodajmy również, że powołania na konsultację kadry U-19 otrzymali także Przemysław Frąckowiak i Szymon Drewniak. Ze względu na niedawną kontuzję na zgrupowanie reprezentacji Białorusi przed towarzyskim bojem z Bułgarią nie pojedzie za to Sergei Krivets, którego tym razem trener nie uwzględnił w kadrze.

Piłkarze z pierwszego zespołu przebywający obecnie na zgrupowaniach reprezentacji:

Rafał Murawski, Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz – Polska vs. Gruzja (środa, godz. 20:30)
Semir Stilić – Bośnia vs. Grecja (środa, godz. 21:00)
Artjoms Rudnevs – Łotwa vs. Finlandia (środa, godz. 19:35)
Aleksandar Tonev – U-21: Bułgaria vs. Rumunia (wtorek, godz. 17:00)
Kamil Drygas – U-21: Polska vs. Dania (wtorek, godz. 17:30)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

11 komentarzy

 1. tomek27 pisze:

  Na szczescie same bliskie wyjazdy ,najdalej Tonev ,ale on i tak nie gra w podstawowym ,do tego mecz we wtorek. Nie ma zadnego wyjazdy do Ameryki Pld. czy gdzies.Aha ,my i tak gramy w poniedzialek:)

 2. DŻEJO1 pisze:

  Na jakim kanale leci mecz U-21 Polska-Dania we wtorek

 3. daffi pisze:

  meczow u 21 nikt nie transmituje zreszta po co to ogladac? kadra u21 nie odnosi zadnych sukcesow

 4. ksych pisze:

  a gdzie jest przynajmniej ten mecz?

 5. DŻEJO1 pisze:

  Mecz jest w Grodzisku Wielkopolskim

 6. AR16 pisze:

  tomek27 – mylisz się Tonev gra w 1 skladzie kadry u-21 w dodatku jest jej kapitanem.

 7. wielkikks pisze:

  Pewnie miał na myśli Lecha a nie kadrę U21 Bułgarii.

 8. Pavvelinho pisze:

  Turnieje np w Tulonie jak MME i MMŚ tak ale to tylko na Eurosporcie. A spotkań towarzyskich do lat 21 raczej nie ma transmisji z tego co mi wiadomo.

 9. Fan pisze:

  Z jednej strony nalezy sie cieszyc z az tylu powolan, a z drugiej nie, bo nie bedà w klubie. Na podstawie M. Kaminskiego mozna powiedziec ze nie zawsze powolania do kadry wychodzà szczegòlnie mlodym na dobre…

 10. Franky pisze:

  Powolania sa bezsensu. Sezon trwa na dobre dlatego trenerzy powinni powolywac sobie graczy z lig krajowych a nie sciagac ich z calej europy

 11. dick pisze:

  Mam nadzieję że żaden z nich nie wróci z Kontuzją bo wtedy te terminy sierpniowe będą nie fortunne nie tylko dla naszego klubu, niech UEFA dobrze się zastanowi…