Lech przestał strzelać po kadrze

Zespół Lecha Poznań od początku sezonu 2011/2012 piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy był najskuteczniejszą drużyną w lidze, ale w ostatnim miesiącu kompletnie zatracił skuteczność i od 1 października ekipa Kolejorza zdołała zdobyć w Ekstraklasie tylko jedną bramkę.

> Party Poker < Tym samym Lech Poznań nie jest już najskuteczniejszym klubem w Ekstraklasie, bowiem 25 trafień na swoim koncie mają liderujący w lidze gracze wrocławskiego Śląska. Mało tego, "niebiesko-biali" w czterech ostatnich kolejkach strzelili tylko jednego gola, a było to blisko miesiąc temu. Na dodatek bramkę po stałym fragmencie gry zdobył wtedy obrońca, Grzegorz Wojtkowiak, tak więc najlepszy strzelec ligi i Lecha Poznań, Artjoms Rudnevs nie może wpisać się na listę strzelców od ponad trzydziestu dni, czyli od 277 minut. Ogółem jednak lechici są nieskuteczni od 206 minut, co zresztą mocno przełożyło się już na ligową tabelę. Co ciekawe ze strzeleckich statystyk poznaniaków można wywnioskować, że „niebiesko-białym” wyjątkowo trudno gra się na początku spotkań. Kolejorz w tym sezonie zdobył jak na razie tylko jednego gola w pierwszych 20 minutach meczów, a padł on pojedynku z Cracovią w Krakowie rozegranym 1 października. Tymczasem w trwających rozgrywkach ligowych lechici najwięcej bramek, bo aż sześć strzelili między 21, a 30 minutą gry. To jednak nie przełożyło się na ogólną statystykę. Otóż w pierwszych połowach spotkań poznaniacy zdobyli w sumie 7 goli, natomiast po przerwach trafiali do bramki rywala aż 15 razy! Minuty i gole w Ekstraklasie:

01 – 10 – 1
11 – 20 – 0
21 – 30 – 6
31 – 40 – 0
41 – 50 – 3
51 – 60 – 3
61 – 70 – 4
71 – 80 – 2
81 – 90 – 3

Strzelcy Lecha Poznań w tym sezonie Ekstraklasy:

14 – Artjoms Rudnevs
1 – Semir Stilić, Luis Henriquez, Mateusz Możdżeń, Sergei Krivets, Rafał Murawski, Aleksandar Tonev, Grzegorz Wojtkowiak
1 – gol samobójczy

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

2 komentarze

  1. zenn (nie ten piknik) pisze:

    teraz musi strzelac po kadrze i to wiecej niz gola na mecz, bo jak nie to won

  2. Pavvelinho pisze:

    Skoro piłkarze Lecha są profesjonalistami to nawet przerwa na zgrupowanie kadr nie powinna przeszkadzać im w zdobywaniu bramek.