Płot dookoła stadionu + FOTO

Kilka dni tygodni temu wokół stadionu Miejskiego mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu stanął srebrny i metalowy płot, który okala teraz cały obiekt przez co sprawia, że arena wybudowana z myślą o Euro 2012 wygląda z zewnątrz jeszcze gorzej.

> Party Poker < Mało efektowne ogrodzenie ma wysokość 2,5 metra, a pieniądze (blisko milion złotych) wyłożyło na nie miasto. Płot ciągnie się od ul. Rumuńskiej aż do końca ulicy Ptasiej i ochrania dosłownie cały stadion wraz z placem ewakuacyjnym oraz boiskami treningowymi. Płot powstał za sprawą nakazu od UEFA, a prócz niego wybudowano także kilka bram. Wejścia znajdują się m.in. przy ul. Rumuńskiej nieopodal II trybuny, przy ul. Bułgarskiej i Ptasiej (kilka bram). Obecnie otwarta jest jednak tylko jedna z nich, a konkretnie ta od ulicy Ptasiej na przeciwko salonu Forda. Tym samym utrudnione jest dojście kibiców m.in. pod kasy biletowe oraz do sklepu Lecha Poznań. Dodajmy również, że część płotu zostanie rozebrana po zakończeniu się Mistrzostw Europy, które w stolicy Wielkopolski potrwają zaledwie tydzień, bowiem na Bułgarskiej odbędą się tylko trzy mecze. Płot okalający stadion (widok od ul. Ptasiej):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

12 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Ten plot zniechéca do przyjscia na stadion. Jest ochydny. Jak widac na zdjéciach jeszcze sporo pracy czeka spólké Euro 2012 do zakonczenia prac nie tylko na stadionie, ale i tez przed.

 2. Janek Tomaszewski pisze:

  Dzięki za artykuł, o którym wspominałem jakiś czas temu.
  Szkoda, że nikt nie pomyślał, żeby go pomalować na biało-niebiesko.Zapewne wyglądałoby to trochę lepiej.
  Wiecie może coś na temat Probierza?

 3. betko pisze:

  Prawdopodobnie ŁKS

 4. bebe pisze:

  na niebiesko biało jak już….ten płot to nie pomysł klubu tylko UEFA. To inwestycja kolejna miasta, więc niby dlaczego mieli malować płot? jak czytałeś ten artykuł(jeśli nie czytałes to proponuje raz jeszcze przeczytać), płot będzie zdemontowany od Bułgarskiej po mistrzostwach, wiec po jakiego grzyba mieli go malować?

 5. Janek Tomaszewski pisze:

  Częściowo zdemontowały jak czytałeś.

 6. Jarek pisze:

  Tylko pytam się po jakiego grzyba w ogóle ten płot ??
  Nie dość że brzydki to po co ?
  Przecież docelowo mają być przy stadionie sklepy, restauracje , kluby itd !!
  A druga sprawa, gdzie będą parkingi ?? Miały być duże wokół stadionu ( choćby jak kiedyś ) a co jest ??? Jakieś trawniki i do tego opłotowane jeszcze !!
  masakra jakaś !!

 7. angela pisze:

  Wygląda to bardzo niefajnie, nie podoba mi się

 8. bebe pisze:

  tak jak napisałem, płot będzie zdemontowany od Bułgarskiej po mistrzostwach, wiec spokojnie Jarek. od Ptasiej byc moze bedzie parking tymczasowy wiec tam płot zostanie prawdopodobnie.

 9. Ferion pisze:

  No i kolejna porażka z jakimś frajerami z 2 ligi szwajcarskiej. Widać, że mamy problem ze słabszymi drużynami. Kiedy brakuje podstawowych graczy zmiennicy zawodzą. No i po raz kolejny, kiedy przegrywamy to nie potrafimy zmienić wyniku. To tylko spring, ale pewne grzechy cały czas pokutują.

 10. cez pisze:

  bedzie pod co szczac po meczach

 11. DanceForMe pisze:

  To tylko płot… nie ma sie czym podniecać… Najważniejsze co będzie się dziać w nowej rundzie na stadionie ;)

 12. Andy pisze:

  Wrzask w przestrzeni !!!