Korona nie odskoczyła, Lech wciąż w grze o puchary

W meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, Lech Poznań zremisował Kielcach z tamtejszą Koroną 2:2 (0:2). Kolejorz wreszcie pokazał, że nie załamuje się po stracie bramek i dzięki grze do końca, zdobył punkt oraz zachował szanse na awans do europejskich pucharów.

> Party Poker <

Mecz od ataków rozpoczęła Korona i już w 3. minucie mogła objąć prowadzenie. Po rzucie wolnym piłka trafiła na głowę Stano, którego strzał kapitalnie obronił Burić. Po chwili asystę zaliczył… Kamiński i Korona po strzale Gołębiewskiego objęła prowadzenie. W 6. minucie gry próbował odpowiedź Tonev. Z prawej strony dośrodkował Tonev, jednak piłkę przeciął bramkarz kielczan.

W kolejnych minutach meczu Lech starał się grać piłką, a Korona nastawiła się na kontry. Poznaniacy mieli przewagę w środkowej strefie boiska, lecz znów brakowało strzałów, a więc zagrożenia pod bramką Małkowskiego.

Jeszcze słabszy pod tym względem był trzeci kwadrans meczu. Lech nadal prowadził swoje akcje przede wszystkim po ziemi i środkiem. Brakowało jednak uderzeń na bramkę, które po kontrach miała Korona. W 45. minucie po wrzutce z lewej strony dobrze głową uderzył Kuzera i kielczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później groźny strzał oddał Korzym, ale niezłą interwencją popisał się Burić.

Drugą cześć spotkaniu od ataków rozpoczęli koroniarze, ale potem grać piłką znów zaczął Lech. Po kolejnej akcji w 55. minucie z dystansu uderzył Tonev. Bułgar kapitalnie przymierzył z lewej nogi i nie dał żadnych szans Małkowskiemu.

Po kontaktowej bramce Kolejorz nadal grał swoje, a więc prowadził piłkę przede wszystkim po ziemi oraz starał się wymieniać szybkie podania. Korona totalnie siadła i w dodatku miała w tym czasie spore problemy z odbiorem piłki. Nadal brakowało jednak strzałów, zatem na tablicy świetlnej wynik nie zmieniał się.

W 76. minucie kąśliwie po wrzutce Stilicia uderzył Rudnevs, choć jego strzał z kłopotami, ale jednak obronił Małkowski. Do końca spotkania Kolejorz nadal przeważał, a Korona z każdą kolejną minutą słabła. W 92. minucie gry z lewej strony dośrodkował Henriquez. Panamczyk zrobił to jednak tak, że piłka przelobowała Małkowskiego i dzięki tej bramce, Lech wciąż jest w walce o puchary.

Korona Kielce – KKS Lech Poznań 2:2 (2:0)

Bramki: 4.Gołębiewski 45.Kuzera – 55.Tonev 90+2.Henriquez

Żółte kartki: Golański, Lech – Możdżeń, Ślusarski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 10000 (około 700 kibiców Lecha)

Korona: Małkowski – Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski – Kuzera, Vuković, Jovanović, Sobolewski (90.Lenartowski), Gołębiewski (60.Lech) – Korzym (76.Jamróz).

Rezerwowi: Pilarz, Kiercz, Malarczyk, Lech, Łuczak, Lenartowski, Jamróz.

KKS Lech: Burić – Kikut, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Injać, Murawski – Możdżeń, Tonev (82.Wolski), Ubiparip (46.Rudnevs) – Ślusarski (73.Stilić).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Wojtkowiak, Drygas, Stilić, Rudnevs, Wolski.

Trenerzy: Leszek Ojrzyński – Mariusz Rumak

Pogoda: +6°C, słonecznie

230 komentarzy

1. pedro pisze:

Muraś imponował techniką ( utrzymanie się przy piłce ) dużo widział dobrze rozgrywał choć czasami brakowało centymetrów bt wypóścić któregoś ze strydłowych na dobrą pozycje ” Wcale nie rozprowadzał gry po skrzydłach po ziemi, często grał górne piłki do pokrytych zawodników” ale on tak miał grać i tu nietrzeba być znajomym Rumaka by zobaczyć że on właśnie tak chciał grać i brakowało centymetrów on dobrze prowadził pike. a z reszta to nie artykuł do oceniania piłkarzy taki bedzie niedługo zapewne a ty ThorneKKS oglądnij mecz jeszce raz a zwłaszcza Murasia nietwierdzę że zagrał doskonale ale napewno nie na minus

2. fan pisze:

malkontentom przypominam że Korona ogrywała Legię, Śląsk oraz Polonię czyli tych co są przed nami

3. fan pisze:

..oraz Wisłę z którą my nie wygraliśmy

4. Fanatycy pisze:

lech rządzi

5. stef pisze:

nareszcie miło się to oglądało a skacowany Luis sam jeszcze nie wierzy w to co zrobił

6. seth pisze:

W Lechu jakosci w tej chwili jest jak na lekarstwo.Jedziecie po Murasiu ,tylko z kim o miał ta pilke rozgrywac.Z kopiacym sie po czole Slusarskim,ktory pilki nie umie przyjac,z Ubiparipem zamiast niego mozna postawic jakis mebel na boisku i prawdopodobienstwo lepszego zgrania pilki bedzie wieksze,z chowajacym sie za zawodnikami Korony Mozdzeniem czy szybszym od pilki i mysli kolegow Tonevem.Gramy to co gramy i nic sie nie zmieni do konca sezonu bo zawodnikow mamy jakich mamy i mozemy tylko podziekowac za to zarzadowi.Jak latem nie znajda 4-5 solidnych zawodnikow z technika i szybkoscia to nastepny sezon bedzie jeszcze gorszy niz teraz.

7. luis pisze:

Trener nie trafił w pierwszej połowie z taktyką. Szkoda błędów przy bramkach straconych. Chwała dla Murasia, bo jak dla mnie najlepszy na placu. Tonev dziś na plus za bramkę. Pierwsza połowa bardzo słaba poza Murasiem. Nadal jesteśmy w grze. Zobaczymy co kolejne mecze przyniosą.

8. ss tel. pisze:

iniac jest slaby gra tylko do murasia a ten musi zapierdalac . slusarz musi grac z rudim na ataku bo slusarz wychodzi i rozgrywa jak rooney . skrzydla to mozdzu i tonev obrona slaba ale naplus koncowka kamienia wchodzil z pilka o wolskim nic nie powiem . stilic powinien grac te 15 min powinien przedluzyc trzeba kupic stopera

9. Fisher pisze:

1 połowa dla Korony 2 dla Lecha wynik 2:2 uważam za uczciwy z przebiegu spotkania. Wkoncu pokazali ze potrafią odrobić straty brawo chłopaki z tak ciężkiego terenu przywiezc punkt przy stanie 2:0 to dla mnie przyzwoity wynik.

10. leech2 pisze:

Mam nadzieje, że Rumak dziś skumał, że optimum to Ślusarski przed Rudniewem, a Ubiparip jako joker. Najgorszy w meczu był Kikut, który fizycznie nie istnieje, wszyscy go przepychają, siły kopnąć celnie nie ma.

11. hyena pisze:

a ja bardzo sie z tego wyniku ciesze no i w niedziele Wszyscy na BULGARSKA!!!

12. miodek pisze:

Szkoda tych punktów, może ich potem brakować. Walczymy niby o te puchary a trener jakoś pierwszą połowe potraktował wielce frywolnie…

13. Alek pisze:

nie wiem czy zauważyliście ale 2 bramka dla korony była ze spalonego 😛

14. leech2 pisze:

Nie wiem jakim cudem mógł być spalony skoro wrzutka szła prawie spod linii? Odśwież sobie definicję spalonego lepiej.

15. Alek pisze:

w momencie podania do Lisowskiego ani jeden piłkarz Lecha nie był przy swoim słupku, wszyscy byli przed Buriciem a Lisowski przy samej lini więc spalony zobacz sobie powtórki

16. Alek pisze:

*leech2 nie chodziło mi oo strzelającego źle to po prostu ująłem po prostu

17. luis pisze:

ten mecz może dać bardzo dużych skrzydeł naszym grajkom w najbliższych meczach. To może być największy plus tego meczu.

18. matik pisze:

Alek
    Proszę cię! Jak nie znasz się na przepisach to nie dyskutuj. W takim przypadku LINIĘ SPALONEGO WYZNACZA PIŁKA. Piłka była przed Kuzerą zatem nie było spalonego.

Rozwalił mnie natomiast Henriquez. Zamiast szybko wziąć piłkę i walczyć o 3 bramke to on zaczął tańczyć. W tamtym momencie zacząłem krzyczeć aby szybko wracał i rozpoczął gre. ech…
    no, ale remis mimo wszystko daje nam szanse…

19. kks janek pisze:

1 połowa to jakaś porażka, ale na plus jest to, że mamy trenera który reaguje na to co się dzieję na boisku, po 2 połowa o wiele lepsza, no i piękny gol Toneva. No najważniejsze, że utrzymaliśmy szansę na LE, no i teraz mamy dosyć łatwego rywala, do tego u siebie Lechię, więc trzeba wygrać, bo z Legią będzie ciężko 😀 No, ale z przebiegu meczu dobry jest dla nas ten remis 🙂 Jak nie możesz wygrać to przynajmniej nie przegraj, no i za Bakero to nawet z 0-1 nie potrafiliśmy wyjść na 1-1, a tu z 0-2 na 2-2, pięknie panowie, trochę szczęśliwie, ale to nie ważne.!

20. aaa pisze:

Czy w tej druzynie ktos w koncu nauczy sie egzekwowac rzuty rozne i wolne? To jest jakas kpina co rozny to pilka ledwo dolatuje do pola karnego choc dzis juz wygladalo to lepiej nawet po jednym Rudnev mogl strzelic bramke ale to i tak dno. Wolne to jeszcze wiekszy koszmar jak nie za nisko przy wrzutce to w mur albo nad poprzeczka przy strzale! krew czlowieka zalewa jak widzi ze tak wazny fragment gry w Lechu poprostu nie istnieje!

21. aaa pisze:

Alek jak przy rzucie roznym moze byc spalony?

22. Fl pisze:

Wielka Wisła was rozj…

23. Versoo pisze:

Chyba nie w tym sezonie i w nastepnym tez nie. Czas splacac prawie 200 mln dlugu.

24. ArekCesar pisze:

Mnie tylko niepokoją kartki Rudnieva, ma ich 3 i byle nie złapał na Lechii, bo z Ległą nie zagra.Szanse na puchary jeszcze są, ale trzeba wygrywać wszystko, łącznie z wyjazdami. U siebie mamy teoretycznie łatwe Lechię i Podbeskidzie oraz ciężki mecz z Polonią, z którą się zawsze męczymy. A trzeba pamiętać, że pierwszy mecz z nimi dostaliśmy 1-0 i bezpośrednie mecze mogą tutaj decydować o miejscu w tabeli na koniec. Ze Śląskiem, Koroną jesteśmy do przodu i póki co stosunkiem bramek ogółem także z Ruchem, więc trzeba walczyć.Polonię ograć 2-0 i będziemy z nią do przodu punktami i bezpośrednimi meczami. Ale najpierw inne mecze przed nami.
    Dziś najważniejsze, że nie przegrali, choć remis trochę na własne życzenie, bo mogła być wygrana.

25. mario pisze:

Wszystko zostało już tu napisane ja obawiam się tylko jednego ,jakbyśmy jakimś cudem dostali się do pucharów to wstyd taką piłke pokazać przed europą nie uważacie? Przecież to będzie kompromitacja!!! nie mówiąc o wyniku:(

26. Wiaduktor pisze:

@mario zauważ, że kto inny będzie ich przygotowywał do tych bojów. Na mistrza już szans nie mamy, ale 3 miejsce jak najbardziej realne. Jak to mówią, jeżeli nie możesz meczu wygrać, chociaż zremisuj. Niemniej mam duży absmak po wczorajszym meczu. Zwłaszcza po pierwszej połowie. Aby mieć realne szanse na puchary, wczoraj musieliśmy wygrać. Remis niczego nie przekreśla, ale również nie ułatwia. Będzie cholernie trudno o puchary :/

27. Piotterus pisze:

dobrze że wyciągnęliśmy ten remis z Koroną, bo to jeszcze utrzymało nas w grze. Czy tylko ja to zauważyłem ale chyba przy drugiej bramce korony był spalony przy pierwszym podaniu. Mam na myśli to że żaden lechita nie stał na linii bramkowej a zawodnik korony podał piłkę właśnie wzdłuż linii i ten asystujący przy bramce chyba stal na spalonym no chyba że w rogów nie ma spalonych tak samo jak z autów?

28. angela pisze:

Dobrze, że udało się zremisować w takim meczu. Do przerwy 0:2, ale chłopaki dali radę i grali do końca i za to gratulacje. Oczywiście, że najlepiej byłoby wygrać i zdobyć 3 punkty, ale w meczu kiedy za bardzo nie idzie remis to dobry wynik. Zdobyliśmy przynajmniej jeden punkt i dzięki temu Korona się od nas na wiecej niż 3 punkty nie oddaliła.

29. kev pisze:

„Dobrze,ze mamy trenera ,który reaguje…itd.Zakochaliście się w tym studenciku czy co?Szkoda,ze mamy pseudotrenera,który sadza na ławie Rudniewa.Trzeba byc idiotą.Rudi jak wchodził na boisko,to wcale uzurpatora nie słuchał tak był wkur…y i dobrze,bo za taki sabotaż to na pohybel.Lepiej wystawic skład drewna jak Slusarz i Ibuprom.

30. ArekCesar pisze:

A Korona znów zawiodla… ale nie nas. Jest okazja przeskoczyć ją ponownie. Teraz ponadto wykartkowana, a następny mecz z Legią o ile pamiętam, więc ktos straci punkty.