Grały reprezentacje. Gol Hamalainena (akt.)

Połowa sierpnia i środek tygodnia to czas rozgrywania międzynarodowych meczów reprezentacji narodowych. W środę szanse występu mogło dostać trzech zawodników Kolejorza z pierwszego zespołu. We wtorek wystąpił jeden.

To Marcin Kamiński, który rozegrał 90 minut w starciu eMME z Turcją U-21. Polska wygrała w Warszawie 3:1, choć bardzo szybko prowadziła już 3:0. Wcześniej „biało-czerwoni” pokonali Maltę 2:0, więc teraz są na 1. miejscu w swojej grupie. Nasza młodzieżówka o awans do mME rywalizuje z Maltą, Turcją, Grecją i Szwecją.

Na zgrupowanie reprezentacji U-21 powołanie otrzymał także Tomasz Kędziora. 19-latek jeszcze w weekend miał na nie jechać, lecz wciąż w pełni nie wyleczył urazu, dlatego ostatecznie nie udał się do Warszawy. Z kolei dziś popołudniu w reprezentacji Polski U-20 wystąpił inny młody piłkarz poznańskiego Lecha, Szymon Drewniak.

W środę Polska U-20 zagrała kontrolnie z Litwinami w Suwałkach i wygrała 2:0. Tego samego dnia Węgry zmierzą się sparingowo z Czechami, zaś Finowie ze Słoweńcami. Szanse pokazania się w dorosłych kadrach mogli otrzymać zatem ofensywni pomocnicy, Gergo Lovrencsics oraz Kasper Hamalainen. Ten drugi wszedł na boisko w 49. minucie, a w 82. minucie gry zdobył gola na 2:0. Kadra 27-latka triumfowała 2:0.

Dodajmy, że Lech Poznań kolejny mecz rozegra w niedzielę, 18 sierpnia, o 13:00 z I-ligową Termalicą. Ta konfrontacja odbędzie się w Niecieczy i o awansie którejś z drużyn do 1/8 Pucharu Polski zdecyduje tylko jedno starcie. Kolejorz nie chcąc się skompromitować musi więc wygrać.

Sierpniowi kadrowicze Lecha Poznań:

Marcin Kamiński (1-90) – (wtorek, 13 sierpnia, godz. 20:30 – eMME U-21: Polska U-21 vs. Turcja U-21 3:1)
Szymon Drewniak (1-90) – (środa, 14 sierpnia, godz. 17:30 – sparing: Polska U-20 vs. Litwa U-20 2:0)
Kasper Hamalainen (49-90) + gol w 82 min. – (środa, 14 sierpnia, godz. 18:00 – sparing: Finlandia vs. Słowenia 2:0)
Gergo Lovrencsics – (środa, 14 sierpnia, godz. 20:30 – sparing: Węgry vs. Czechy 1:1)

Autor: Marcin Hamasiak