Fenomenalna forma Lecha w poniedziałki

Lech Poznań po dwóch ligowych porażkach z rzędu pokonał dziś Piasta Gliwice 2:0 i awansował do górnej połowy tabeli. Był to dziesiąty mecz Kolejorza w poniedziałek od kiedy władze ligi wprowadziły poniedziałkowy termin spotkań, a więc od sezonu 2011/2012.


Mecz w poniedziałek najczęściej nie jest korzystny zarówno dla samego zespołu jak i dla kibiców, bowiem piłkarze znają zwykle wyniki wszystkich pozostałych spotkań, zaś kibice, którzy wybiorą się na wyjazd muszą często wziąć na dobrą sprawę dwa dni wolnego lub po powrocie od razu iść do pracy. Tym razem było trochę inaczej, ponieważ dwa poniedziałkowe boje rozpoczęły 9. kolejkę, a Lech grając w ten dzień znów nie zawiódł i zdobył cenne trzy punkty.

Poznaniacy w dziesięciu poniedziałkowych konfrontacjach zanotowali bardzo dobry bilans 8-2-0, gole: 20:6. Kolejorz w poniedziałek grał na Bułgarskiej tylko raz, lecz na wyjazdach aż dziewięć razy. Wielkopolanie w poniedziałek dwukrotnie spotkali się z GKS-em Bełchatów, z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz z Piastem Gliwice. W zeszłym sezonie podopieczni Mariusza Rumaka pięć razy zaprezentowali się w poniedziałek i wszystkie mecze wygrali. Dziś już w nowych rozgrywkach zaliczyli za to szóste ligowe zwycięstwo w poniedziałek z rzędu.

Ponadto „niebiesko-biali” pokonując dzisiaj w Gliwicach tamtejszy Piast triumfowali na wyjeździe w lidze pierwszy raz od końca kwietnia oraz po raz pierwszy w tym sezonie Ekstraklasy zdobyli na obcym terenie dwa gole. Kolejorz dzisiejszym pojedynkiem potwierdził również, że leży jemu ekipa z Gliwic. Trzy ostatnie potyczki Lecha z Piastem zakończyły się wygranymi poznaniaków odpowiednio 4:0, 3:0 i 2:0. Gracze z Bułgarskiej na kolejne starcie z „Piastunkiem” będą musieli jednak poczekać aż do wiosny.

Poniedziałkowe mecze Lecha Poznań:

GKS – Lech 0:3
Podbeskidzie – Lech 0:0
Lech – Zagłębie 3:2
Korona – Lech 2:2
GKS – Lech 0:1
Podbeskidzie – Lech 2:3
Pogoń – Lech 0:2
Piast – Lech 0:3
Jagiellonia – Lech 0:1
Piast – Lech 0:2

Bilans: 8-2-0, 20:6

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. 4o pisze:

  W poniedziałki nie przegrywamy. To fakt, ale całego sezonu w poniedziałki nie rozegramy :)
  Jednak piłkarze powinni być przygotowani zawsze.
  Z jedynym prawdziwym utrudnieniem spotykają się kibice, którym ciężko znaleźć czas na mecz w ciągu trwającego tygodnia.
  Ci co byli znów nie zawiedli. Głośni byli.

 2. tom pisze:

  Grajmy tylko w poniedzialki!

 3. Flis pisze:

  Rumak swego czasu narzekaniem na pn niezle sie wyglupil

 4. Pawelinho pisze:

  Może w kolejnym sezonie Lech będzie grał tylko w poniedziałki hehe. Jednak bez względu na to w jakim terminie będzie grał musi po prostu wygrywać a dzień tygodnia nie ma tak naprawdę większego znaczenia.