Lech na tle Ligi Europy

Liga EuropyPowrót Lecha Poznań do Europy po 5 latach przerwy można uznać za udany, ale zarząd, kibice i przede wszystkim piłkarze liczą na więcej. Przede wszystkim na więcej punktów w grupie I, które być może pozwolą Kolejorzowi wywalczyć sensacyjny awans do 1/16 Ligi Europy.


Do tego potrzeba jednak kolejnych goli, a akurat pod względem zdobytych bramek lechici w Lidze Europy wyglądają słabo. W 4 spotkaniach zdobyli 2 gole strzelając je tylko w 1 meczu. Mniej bramek do Kolejorza do tej pory zdobyła Legia Warszawa, FC Groningen i Dinamo Mińsk. Dinamo jest zresztą jedynym klubem w Lidze Europy, który dotąd nie wywalczył żadnego punktu, a tylko 1 ma na swoim koncie Qabala, Legia Warszawa, FC Groningen i Rosenborg Trondheim.

Kolejorz bardzo słabo wypadł na razie pod względem strzałów. Jest 5 od końca w Lidze Europy z 31 uderzeniami oraz z 9 celnymi (4 wynik od końca). W meczach z naszym udziałem zostało podyktowanych dla Lecha tylko 9 rzutów rożnych co jest najgorszym rezultatem w Lidze Europy, a przeciwko poznaniakom sędziowie odgwizdali już 23 kornery. Zawodnicy Kolejorza byli póki co faulowi zaledwie 36 razy (gorszy jest tylko Karabach Agdam).


Tymczasem indywidualnie Tamas Kadar i Marcin Kamiński wystąpili na razie we wszystkich meczach fazy grupowej Ligi Europy notując komplet 360 minut. W Lidze Europy aż 4 niecelne strzały oddał już Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński wykonał już 210 podań z czego 186 celnych, ale najlepszą skuteczność z lechitów ma Abdul Aziz Tetteh (128 podań i 123 celnych). O dziwo zaraz za nim pod tym względem jest Dariusz Dudka.

Poza tym, Dariusz Formella jest najczęściej faulowanym lechitą w fazie grupowej (już 7 razy), a najczęściej rywali faulował Karol Linetty (7-krotnie). 20-latek w fazie grupowej LE zobaczył dotąd 3 żółte kartki i jest jednym z bardziej agresywnych zawodników w tych rozgrywkach. Więcej kartek (4) w fazie grupowej ujrzał tylko Artur Jędrzejczyk z FK Krasnodar.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<