I tak ma być!

lechpogonW meczu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0 (1:0). Kolejorz znów zagrał bardzo wyrachowanie, skutecznie i boleśnie wypunktował rywala. Dzięki bardzo ważnemu zwycięstwu oficjalnie zażegnał coroczny jesienny kryzys i jest coraz bliżej górnej ósemki, którą może dogonić jeszcze w tym roku.

1 min. – Pogoń zaczęła agresywnie. Gra wysokim pressingiem.
4 min. – Na razie przeważają gospodarze, którzy są mocno zdeterminowani.
6 min. – Dobra kontra Lecha, którą zatrzymał Czerwiński.
9 min. – Póki co bardzo spokojna gra Lecha i o dziwo otwarta Pogoni.
12 min. – GOOOL !!! Piękna akcja zapoczątkowana przez Kamińskiego, piłka szła jak po sznurku, a do siatki Pogoni trafił Hamalainen!
13 min. – Natychmiastowa odpowiedź Pogoni, jednak Murawski z bliska przestrzelił.

18 min. – Znów Lech świetnie skontrował Pogoń. Strzał Pawłowskiego był niestety ciut niecelny.
19 min. – Lekki strzał Gergo w krótki róg broni Słowik.
20 min. – Pogoń przycisnęła, ale jej uderzenia zostały zablokowane.
26 min. – Lechici bardzo dobrze grają po odbiorze piłki. Dziś bazują przede wszystkim na kontrach.

31 min. – Kolejorz gra dotąd dobrze taktycznie. Bardzo czujnie, jest przyczajony, skoncentrowany i do maksimum próbuje wykorzystać wszystkie kontry.
36 min. – Groźna akcja Pogoni i niebezpieczne dośrodkowanie Małeckiego wybił Burić.
39 min. – Mocny strzał Akahoshiego łapie Burić.
41 min. – Niepotrzebne wyjście Buricia z bramki. Na szczęście Małecki nie trafił.
45 min. – Pogoń w końcówce połowy miała przewagę, lecz Lech nie pozwolił jej na zbyt wiele. Do przerwy 1:0.

48 min. – Dobrą główkę Matrasa po rożnym pewnie wyłapał Burić.
51 min. – Obraz gry w porównaniu z I połową nie zmienia się.
53 min. – Już 3 różne dla Pogoni w tej połowie. Tak być nie może.
54 min. – Małecki wjechał w obronę Lecha na luzie. 1 strzał obronił Burić, a potem dobitka była niecelna. WSTAWAĆ !!!
56 min. – Świetne podanie Gergo do Hamy i Finowi zabrakło centymetrów, aby zdobyć gola.
58 min. – Frączczak nie trafia z bliska!

64 min. – GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! Gergo wrzucił z wolnego, a Trałke z bliska zamknął dośrodkowanie! 2:0!
66 min. – Burić łapie piłkę po główce Fojuta.
70 min. – Walski z dystansu i znów lepszy Burić.
72 min. – Ależ kontra Lecha! Podanie Szymka wybił jednak Fojut, a byłby gol.

77 min. – Mimo bardzo złego wyniku, Pogoń jeszcze nie odpuszcza.
80 min. – Znów dobra interwencja Buricia. Dziś jest w bardzo dobrej formie.
83 min. – Dobra kontra Kolejorza, którą popsuł Gergo.
89 min. – 5 minut dzieli Lecha od wygranej!
90+4 min. – Koniec! Bardzo ważna wygrana Kolejorza! Ósemka coraz bliżej.

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 12.Hamalainen 64.Trałka

Żółte kartki: Listkowski, Lewandowski, Matras, Fojut – Trałka, Arajuuri

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 9234

MKS Pogoń: Słowik – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Matras, Murawski – Frączczak, Akahoshi (69.Przybecki), Małecki (77.Murayama) – Listkowski (69.Walski).

Rezerwowi: Kudła, Walski, Piotrowski, Murayama, Danielak, Przybecki.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Tetteh – Lovrencsics, Linetty (74.Gajos), Pawłowski (84.Formella) – Hamalainen (86.Thomalla).

Rezerwowi: Kotorowski, Douglas, Dudka, Holman, Formella, Gajos, Thomalla.