Wypowiedzi trenerów po meczu:

urban6Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości, Ursa Fischera i opiekuna gospodarzy, Jana Urbana na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 6. kolejki grupy I piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, KKS Lech Poznań – FC Basel.


Urs Fischer (trener FC Basel):„Gra Lecha od lata niezbyt się zmieniła, ale nowy trener miał za mało czasu, by coś zmienić. Mnie bardziej interesuje moja drużyna, która zagrała dobrze i jestem z niej zadowolony. Wygraliśmy mecz, ale odnieśliśmy kolejne kontuzje. Urazy Langa i Bjarnasona nie są poważne. Diagnoza w sprawie Vailatiego nie jest jeszcze znana.”


Jan Urban (trener Lecha):„W pierwszych 30 minutach zespół rywala dość mocno nas zdominował. Z tej dominacji nic jednak nic nie było i FC Basel nie stworzyło sobie zbyt wiele okazji. Potem my mieliśmy sytuacje, a sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu na Jevticiu. Potem sytuację miał Kownacki, której nie wykorzystał, a powinien wykorzystywać takie okazje. W drugiej połowie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Umieliśmy sobie stworzyć kolejne sytuacje. Niestety po okazji Kownasia po chwili dostaliśmy bramkę na 0:1. Na pewno stworzyliśmy dziś kilka dobrych okazji, żeby nie przegrać tego spotkania. Zespół ze Szwajcarii jest bardzo dobrą drużyną umiejącą świetnie grać piłką. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby osiągnąć dobry wynik. Zabrakło nam trochę szczęścia i jakości, a w Europie takie sytuacje jakie mieliśmy trzeba wykorzystywać. Przegraliśmy kolejny mecz z FC Basel, ale dziś na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę. Póki co ten rywal to dla nas za wysokie progi.”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
10 komentarzy

 1. JRZ pisze:

  Moim zdaniem nadal nie mamy trenera. To co gramy to syf nie mniejszy niż za Skorzy różnica jest tylko taka ze mamy Buricia w formie a do tego szczęście z przodu i z tylu.

 2. slavus pisze:

  no akurat dziś to szczęście nam nie sprzyjało. Byliśmy co prawda słabsi, ale stworzyliśmy o dziwo więcej sytuacji niż Basel.

 3. arek z Debca pisze:

  JRZ a jaki trener zrobi tak by np Pawlowski zaczal celnie strzelac, Formela celnie podawac, Kownacki wykorzystwac sytuacje 100 procentowe itp. Tu na nauke juz dawno za pozno.

 4. morda pisze:

  Ja jestem na nie jeśli chodzi o Urbana. Nic nie poprawił w grze Lecha. Seria wygranych w lidze to czysty fuks. Zobaczymy jak pójdzie wiosną, ale nie wróżę nic dobrego. W naszej zapyziałej lidze, nawet jakby leżał brzuchem do góry, to ma obowiązek osiągnąć europejskie puchary. Niestety dzisiejszy mecz pokazał, że chyba się nie nadaje.

 5. Anonim pisze:

  Najwięcej mnie w…..a ten pajac Kownacki w piłkę nożną nie umie grać ani przyjąć piłki ani podać tylko się przewraca na tym boisku po co takiego pajaca wpuszczać na boisko szkoda dla niego kase wydawać w jego miejsce dać np.P.Kurbiela czy Sanockiego młodych którzy chcą grać a nie gamonia co nie umie się uczymac przy piłce

 6. Anonim pisze:

  Tak kownas ten osiol pcha się przed kamery po co na boisku nic nie umie pokazać wypiera. .. go i sprowadzić kogoś co umie hgrać w piłkę a tego pawia wypi…

 7. Anonim pisze:

  Ja kownas niech śmierd… do Zielonej a tu niech nie pajacuje osiol jak można takiego duposraja wpuścić na boisko ,, messi” od siedmiu boleści gamon do enty potęgi i nieudacznik szkada kasy na mecz iiść płacić za bilet i oglądać takiego pawiana i sie na jego widok wkur .. to szkoda pieniędzy.

 8. pipol pisze:

  Za wysokie progi. Brak profesjonalizmu zarówno u piłkarzy jak i „właścicieli” klubu. Błazenada, udawanie, braki techniczne itd. Najbardziej irytuje brak zaangażowania. Na twarzach zamiast zadziorności jest pesymizm, zawstydzenie i to się przekłada na grę, słabą grę. Zawodnik, który jest „bogiem w galerii” a na boisku jest ośmieszany przez przeciętnych europejskich grajków będzie sflustrowany, anemiczny, a w odwecie za swój brak umiejętności dokopie jeszcze słabszym od siebie w lidze i tym podniesie swoje ego. Co z tego jak nadal będzie mizerią piłkarską, żeby nie powiedzieć planktonem do pożarcia na głębszych wodach/ puchary/ Stawianie na młodych? Po cholerę, oni będą tacy sami jak młody Kownacki, Formella i Kędziora. Tu trzeba sprowadzić lepszych graczy z zagranicy o lepszym poziomie wyszkolenia, by do nich zaczęli równać właśnie tacy Kownaccy czy Linetty, bo inaczej będzie stagnacja i miernota.

 9. jarek pisze:

  Kownacki jebany beztalencie wejdź na ta strone przeczytaj co o tobie pisza ty cioto pilkarska

 10. Kosi pisze:

  Wtedy by sie obrazil