Że im się znów chciało

lechcracoviaW meczu 5. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań pokonał na Bułgarskiej ekipę Cracovii Kraków 2:1 (0:0) i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Kolejorz samą grą nie zachwycił, jednak w końcu odniósł upragnione ligowe zwycięstwo.

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Niech się dziś dzieje to co ma się dziać.

19:06 – Poniżej skład Lecha. Dziś jak nie Urbana, bo bardzo ofensywny.

19:07 – Piłkarze obu ekip spacerują właśnie po murawie.

19:10 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Pod stadionem dziś pustki.

19:17 – Pogoda dziś taka już trochę jesienna. 17 stopni i pochmurno. Nie powinno jednak padać.

19:31 – Poniżej skład gości. Ofensywny i optymalny.

19:33 – Przypomnijmy, że Lech nie przegrał z Cracovią u siebie 10 kolejnych meczów.

19:39 – Czekamy na rozgrzewkę obu drużyn.

19:40 – Stypowo na stadionie. Garstka ludzi, nic sie nie dzieje.

19:42 – Kibiców powitał właśnie spiker. Tak jak my liczy w meczu przyjaźni na trzy punkty.

19:43 – W ten weekend na na ekstraklasowych stadionach obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, które wypada 15 sierpnia. Przed spotkaniem zostanie odśpiewany hymn.

19:47 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają.

19:47 – Na stadionie są już pierwsi, zapowiadani żołnierze wraz z rodzinami.

19:54 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce. Aplauz trybun taki… stłumiony.

20:01 – Znów ktoś puścił jakieś wywiady na telebimach. Nic nie słuchać tylko dudni w uszach.

20:04 – W Kotle są już pierwsze fany w tym zgodowe.

20:15 – W Kotle na razie 4 zgodowe fany Cracovii i 1 Arki.

20:18 – Na murawie są już kombatanci, Jan Podhorski, który rozpocznie mecz i Ludwik Misiek mający dziś 90 urodziny.

20:20 – W Kotle transparent – „Wszystko Najlepszego Panie Majorze”

20:22 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Spiker czyta składy.

20:23 – Może te 8-9 tys. dziś będzie.

20:27 – Wychodzą. Wyprowadził piłkarzy Jan Podhorski.

20:30 – Zaczynamy! Odśpiewano hymn Polski, Lecha i Cracovii jeszcze nie.

21:16 – Z Kotla:

„Wciąż chuja gracie, najlepszych kibiców macie.”
„A w Poznaniu wciąż bez zmiany, cały zarząd do wymiany.”
„Biegać walczyć i się starać w Lechu trzeba zapierdalać.”
„Tej Rutkowski nie rób ściemy, dawaj bejmy na transfery.”
„Chcemy transferów Rutkowski chcemy transferów.”

3 min. – Pierwsza akcja i pierwszy korner dla Lecha.
8 min. – Wolne tempo na razie. Nic się nie dzieje.
10 min. – Trałka wszedł z piłką w pole karne i na końcu źle podał, choć mógł nawet strzelać.
11 min. – Pierwszy zablokowany strzał Cracovii.
13 min. – Pikę po strzale Jevticia z wolnego pewnie wyłapał Sandomierski.
15 min. – Bomba Kadara z daleka nad poprzeczką!

16 min. – Dobra wrzutka Szymka z lewej strony, której nikt nie zamknął, a skakało trzech piłkarzy.
18 min. – Teraz niecelnie Pawłowski z daleka.
21 min. – Makuszewski głupim dryblingiem zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję.
25 min. – Na razie słaby i nudny mecz. Złe uderzenia z dystansu, do tego straty i niecelne podania.
30 min. – Z optycznej przewagi Lecha czy wrzutek nic nie wynika. Zaraz może dostać gola z kontry i skończy się zabawa.

35 min. – Cracovia nie może podejść nawet pod bramkę.
42 min. – Nic nie grają. Cracovia czeka już przynajmniej na koniec tej połowy.
45 min. – Fatalny strzał Jevticia z daleka podsumował pierwszą połowę.
45 min. – W końcu koniec.

50 min. – Obraz gry nie zmienia się.
52 min. – Putnocky złym podaniem do Bednarek sprokurował rzut wolny i kartkę.
53 min. – Zablokowane uderzenie Majewskiego.
56 min. – Kolejne fatalne podanie Putnockiego. Bez konsekwencji.
58 min. – Minimalnie niecelny strzał Nielsena po bardzo ładnej akcji.
60 min. – Deleu w ostatniej chwili zatrzymał Makuszewskiego.

62 min. – Jevtić do Nielsena, a ten zablokowany!
65 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!! Rożny, zgranie piłki i Bednarek z bliska głową zamkną akcję! 1:0.
69 min. – Lech się rozkręca. Celny strzał Szymka.
72 min. – Zepsuta kontra przez złe podanie Pawłowskiego.
73 min. – Kolejna zepsuta akcja przez fatalnego Makuszewskiego.
73 min. – Cracovia się obudziła.
75 min. – Zrobił się radosny futbol na Bułgarskiej. Wszyscy atakują.

78 min. – 2:0. Kontra Lecha, Pawłowski do Robaka, ten uderza po długim rogu i podwyższa prowadzenie.
81 min. – Covilo dokłada nogę w polu karnym i zdobywa gola. Już tylko 2:1.
85 min. – Gra się uspokoiła.
90 min. – Będzie znów nerwówka.