Jak za dawnych, nie tak odległych czasów!

lechruchW meczu 15. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań rozgromił na wyjeździe Ruch Chorzów aż 5:0 (2:0). Kolejorz dosłownie zmiażdżył „Niebieskich” rozbijając ich głównie po przerwie zabójczymi kontratakami. „Niebiesko-biali” w końcu uwolnili swój spory ofensywny potencjał boleśnie deklasując rywala na jego terenie.

2 min. – Lech od początku meczu stosuje wysoki pressing.
3 min. – Mocny strzał Gajosa z daleka broni Hrdlicka.
6 min. – Główkę Ćwielonga ze spokojem łapie Putnocky.
11 min. – Mecz trochę się wyrównał.
14 min. – Niecelne uderzenie Oleksego z wolnego.

17 min. – Grodzicki wybiciem piłki zatrzymał groźną akcję Lecha.
19 min. – Mecz jest póki co otwarty. Poznaniacy tak jakby rozpędzali się.
23 min. – Kolejorzowi tradycyjnie i tak najlepiej idzie z kontry.
24 min. – Przypadkowy, katastrofalny strzał Kownackiego. Mógł zostawić piłkę Jevticiowi, który wbiegał w pole karne.
28 min. – Zakotłowało się w polu karnym po przypadkowej akcji Ruchu. Na szczęście nikt nie oddał strzału.

30 min. – Nikt nie uderzył głową po dobrej wrzutce Majewskiego z wolnego. Szkoda.
33 min. – Strzał Makuszewskiego z bliska zablokowany w ostatniej chwili!
34 min. – Lekkie uderzenie Kędziory broni Hrdlicka. Za długo zwlekał.
35 min. – Arajuuri zatrzymuje napastnika Ruchu!
36 min. – Świetny rajd Makuszewskiego.
37 min. – GOOOOOL!!!!!!!!!!!! Złe wybicie obrońcy Ruchu wykorzystuje Jevtić, który mocną bombą z prawej nogi zdobył gola!
38 min. – Visnakovs nie trafił po dobrej wrzutce z lewej strony.
40 min. – Aj! Kontra Lecha za którą nie zdążył Majewski.
42 min. – 2:0 !!!!!!!!! Indywidualny rajd Kownackiego został zakończony płaskim strzałem lewą nogą! Świetny rajd!
44 min. – Hrdlicka kapitalnie broni bombę Makuszewskiego z daleka!
45 min. – Do przerwy pewne prowadzenie Lecha 2:0! Drugie 45 minut zagrać tak samo dobrze.

47 min. – Jevtić! Było blisko trzeciej bramki.
51 min. – Lech gra ze sporą swobodą.
54 min. – Lech ostro przycisnął Ruch po rzucie rożnym, ale gola nie zdobył.
56 min. – Mimo świetnego wyniku nadal atakują poznaniacy.
60 min. – Co za kontra Lecha! Makuszewski wypuścił Majewskiego, który strzałem po długim rogu zdobył bramkę! 3:0!

63 min. – Niecelny strzał Jevticia po kolejnej akcji.
66 min. – Karny! Grodzicki faulował Robaka.
67 min. – Robak! 4:0!
73 min. – Pełna boiskowa kontrola ze strony Lecha.

79 min. – Gajos próbował zaskoczyć bramkarza po rzucie rożnym.
80 min. – Pawłowski popsuł świetną kontrę głupim dryblingiem. Po co?!
84 min. – Kocioł pod bramką Lecha. Ucierpiał jeszcze Bednarek.
87 min. – 5:0! Kolejna kontra Lecha, Majewski do Pawłowskiego i ten zdobywa podobnego gola jak wcześniej Maja!
88 min. – Zablokowane uderzenie Niezgody.
90+1 min. – Lech chce ukłuć Ruch jeszcze raz.
90+1 min. – Strzał Kadara broni Hrdlicka.
90+3 min. – Koniec. Pozamiatane!

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 0:5 (0:2)

Bramki: 37.Jevtić 42.Kownacki 60.Majewski 67.Robak – k. 87.Pawłowski

Żółte kartki: Grodzicki – Bednarek

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 7269

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Oleksy – Ćwielong (75.Mazek), Surma (55.Lipski), Urbańczyk, Moneta – Visnakovs (61.Arak), Niezgoda.

Rezerwowi: Lech, Helik, Nowak, Przybecki, Lipski, Mazek, Arak.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar – Trałka, Gajos – Makuszewski (69.Pawłowski), Majewski, Jevtić (75.Jóźwiak) – Kownacki (64.Robak).

Rezerwowi: Mleczko, Dudka, L.Nielsen, Wilusz, Pawłowski, Jóźwiak, Robak.