Nieudany koniec nieudanego roku

lechcracoviaW meczu 20. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Cracovią Kraków 1:1 (0:1). Kolejorz w obu połowach zmarnował kilka dobrych sytuacji, a do przerwy jeszcze przegrywał po fantastycznym golu z daleka. Ostatecznie po bramce w ostatnim kwadransie zremisował 1:1 co i tak jest dla Wielkopolan stratą 2 punktów i nieudanym zakończeniem nieudanego roku.

2 min. – Pierwszy strzał Cracovii po wolnym. Łapie Putnocky.
5 min. – Długa piłka do Majewskiego. Pomocnik przyjął piłkę, oddał strzał i fatalnie chybił.
6 min. – Lech wyszedł z doskonałą kontrą, którą popsuł Pawłowski. Za daleko wypuścił sobie piłkę.
8 min. – Główkę po wolnym wyłapuje Putnocky. Już drugą w tym meczu.
13 min. – Trzy złe wrzutki Jevticia i kontra Cracovii. Sporo się dzieje.
15 min. – Świetna akcja, którą fatalnym strzałem zepsuł Majewski. To już drugi taki przypadek!

21 min. – Wyraźna przewaga Lecha w każdym elemencie. Brakuje tylko lepszej skuteczności.
25 min. – Gajos… brak słów. Akcje są, strzały fatalne.
28 min. – Pachnie golem dla Lecha. Brakuje tylko lepszych strzałów.
28 min. – Zablokowane uderzenie Szczepaniaka.
30 min. – Aj! Pawłowski tuż obok słupka.

35 min. – Kolejne dobre podanie Kownackiego i kolejny zły strzał Pawłowskiego. Nie może się wstrzelić.
38 min. – Bombę Gajosa broni Sandomierski.
39 min. – Lech marnuje kolejną sytuację. Covilo blokuje strzał z paru metrów.
40 min. – Uderzenie Piątka z daleka po stracie Kadara broni Putnocky.
45 min. – Gol dla Cracovii. Budziński zdecydował się na strzał z daleka i zdobył cudownego gola sezonu. Akurat w meczu z Lechem.
45 min. – Do przerwy 0:1. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. Lech jest sam sobie winien.

48 min. – Majewski stracił piłkę na 20 metrze. Szkoda.
52 min. – Kadar zagrał płasko w pole karne, gdzie nikogo nie było.
57 min. – Cracovia zmieniła po przerwie ustawienie i mecz jest już bardziej wyrównany.
59 min. – Kolejną bombę Gajosa z daleka wybronił Sandomierski.

62 min. – Szybką akcję Lecha powstrzymał Litauszki.
69 min. – Nic się nie dzieje. Nie zanosi się na bramkę dla poznaniaków, którzy grają dużo gorzej niż do przerwy.
73 min. – Lech stanął.
75 min. – Prosty błąd obrony w tym Putnockiego, który wyszedł z bramki. Piątek minął bramkarza, ale gola nie zdobył.

78 min. – NIELSEN 1:1! Wrzutka z wolnego, która trafiła w polu karnym prosto do Nielsena. Duńczyk zdobył gola z bliska.
82 min. – Jevtić się rozpędza. Dwie groźne akcje pod bramką Cracovii.
86 min. – Płaskie uderzenie Formelli broni Sandomierski.
89 min. – Cracovia przeważa w końcówce.
90+2 min. – Majewski zepsuł kolejną setkę…