Trener Lecha przed meczem z Piastem

Przed niedzielnym meczem z Piastem Gliwice (początek o godzinie 15:30 na Górnym Śląsku) według trenera Nenada Bjelicy zespół Lecha Poznań jest skoncentrowany tylko na sobie. Według Chorwata ostatnie zwycięstwo nad Wisłą Płock pomogło drużynie, która jest teraz silniejsza niż wcześniej, a w tygodniu bardzo ciężko pracowała.


Nenad Bjelica (trener Lecha):„Sporym ryzykiem byłoby wystawienie w niedzielę Nickiego Bille Nielsena. Z kolei Christian Gytkjaer wczoraj i w środę ćwiczył indywidualnie. Dziś ma pracować już na pełnych obrotach. Po tych treningach zdecydujemy o tym, czy zagra. Na pewno nie wystąpi Mihai Radut za kartki, Radosław Majewski z powodu problemu z nerwem oraz Mario Situm i Nikola Vujadinović. Obaj będą do dyspozycji w poniedziałek.”

„Każde 3 punkty mają takie samo znaczenie. Chcę, aby mój zespół zawsze był skoncentrowany i dawał podczas treningów 100 procent z siebie. Jeśli tak będzie, to zawsze będziemy mogli patrzeć na siebie, a nie na to, jak gra rywal. Do końca roku zagramy jeszcze cztery mecze i każdy będziemy chcieli wygrać. Musimy traktować każdy dzień tak jak miałby on być ostatnim.”

„Piast dwa ostatnie mecze u siebie wygrał, ale jeśli nasz zespół zagra dobrze, będzie agresywny i skoncentrowany, to możemy zdobyć 3 punkty w Gliwicach. W tym tygodniu drużyna była mocno skoncentrowana. Ostatnia wygrana może nam dodać energii i dzięki tamtemu zwycięstwu piłkarze chcą wygrać kolejny mecz. Mentalnie zespół jest silniejszy niż przed Wisłą Płock oraz mocny fizycznie.”

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <42 komentarze

 1. Denito pisze:

  Jak ja chciałbym w to wierzyć….

 2. roby pisze:

  Nie możemy tylko musimy albo bardzo chcemy wygrać, Nenad jak mówisz każdy dzień może byc ostatnim Twoim w pracy…

 3. milekamps pisze:

  Z tego co mówi.jest moc.więc proszę to potwierdź na boisku

 4. John pisze:

  Wyglądało by na to że Jóźwiak powinien zagrać.Vujadinović pierwsze pół roku w Lechu ma prawie jak ten Kokalvić.Nie ma w tym meczu faworyta.

 5. Judi pisze:

  On tydzień w tydzień mówi o tym skoncentrowaniu… Nudne to już się robi

 6. sternbek pisze:

  Maja ma problem z nerwem? Pewnie sie wk..rwil za odsuniecie i musial odreagowac. Oplul sciany toalety w szatni oraz porozp…szal kible. Teraz wszyscy maja problem z nerwem bo nie ma gdzie sie zalatwic przed meczem, stad pewnie ta niemoc na boisku…

  • Kuba pisze:

   No właśnie też się zastnawaiłem o co chodzi – ale już wiem ;)
   dzięki

  • Behemot pisze:

   Problem z nerwem Majewskiego jest taki, że jak wchodzi na boisko, to wszyscy na trybunach mają nerwa :)

  • ScoobyCMG pisze:

   „Radosław Majewski z powodu problemu z nerwem” – dobrze… Lepiej, żeby Maja miał problem ze swoim nerwem, niż żebym go miał ja ze swoimi nerwami widząc go na murawie. na dziś jak dla mnie ten problem z nerwem może się przeciągać do końca kontraktu.

  • J5 pisze:

   Majewskiemu chyba nerw w kalesonach puścił, ale to dobra wieść dla Lecha. Trzeba będzie zrobić składkę na nowe, nie zdenerwowane kalesony dla Maji

  • Kibit pisze:

   @J5 leżę i kwiczę :D ps niech te obnerwione kalesraki powiesi na kołku lepiej :D

 7. milekamps pisze:

  Podarł w nerwach kalesony pewnie

 8. Piasek pisze:

  Zespół jest mocny fizycznie? Aha. Czyli wniosek z tego jest taki, że piłkarze się opierdzielają w trakcie meczów i nie chce im się za dużo biegać.
  Liczę w tym meczu na jakieś roszady – dać pograć Jóźwiakowi na lewym skrzydle, a na prawym zluzować Makuszewskiego i spróbować wariantu z Barkrothem. Temu pierwszemu chwila na ławce powinna dobrze zrobić, a jako joker może się świetnie sprawdzić.

 9. Ja pisze:

  Denad

 10. 07 pisze:

  Na konferencji nie było słychać pytań. Szok , że takie rzeczy mają miejsce w klubie gdzie na codzień jest klubowa tv, a mamy XXI wiek i już nie PRL. Po kilku minutach dałem sobie spokój z oglądaniem….bo trener zaczął mówić coś o meczu Chorwacja – Polska w grupie.

 11. Grimmy tel pisze:

  Też mam problem z nerwem. Od kilku miesięcy gdy patrzę na grę Kolejorza. A od kilku tygodni gdy patrzę na wyniki to już nie problem z jednym nerwem, tylko z całym systemem nerwowym.

 12. hester pisze:

  Ja też mam problem z nerwem (i to nie jednym) jak patrzę na egoistyczną grę Majewskiego.

 13. Brzoza pisze:

  Przede wszystkim, każdy kibic chciałby zobaczyć poprawę gry Lecha pod względem taktycznym, z jakimś pomysłem na grę i pokazaniem końcu jakości piłkarskiej… Po zwycięstwie z Wisłą Płock cieszą tylko 3 punkty i nic poza tym.
  Chciałbym, żeby był widoczny progres od ostatniego meczu..
  Piasta trzeba pokonać. Jeśli myślimy nadal o MP.

 14. slavo1 pisze:

  Jeżeli :
  1. zamiast „Chcę, aby mój zespół zawsze był skoncentrowany…” będzie : „Mój zespół BĘDZIE skoncentrowany …”
  2. zamiast : „…cztery mecze i każdy będziemy chcieli wygrać..” bedzie : ” … i każdy MUSIMY wygrać…”
  3. zamiast : „…to możemy zdobyć 3 punkty…” bedzie : „… i MUSIMY zdobyć 3 punkty..”

  To nie będziesz się Nenadzie martwił, że : ” … każdy dzień tak jak miałby on być (TWOIM) ostatnim”

  W przeciwnym wypadku oby tak było. I oby był to Twój ostatni mecz z Lechem.

 15. tomasz1973 pisze:

  Jak widzę Kalesoniarza, to mam takiego nerwa, że dobrze, że facet nie jest pod ręką…
  Situm miał grać, od 2 tygodni, co znowu, że w niedzielę gotowy nie będzie,a poniedziałek już tak?

 16. slash pisze:

  Nie przekonał mnie. Podobne w stylu do poprzednich konferencji, a jaki był finał każdy wie. W sumie to może to nagrać i puszczać z taśmy. Szkoda

  • Byly pisze:

   Gdybyś zasysał, miesięcznie, taką kasę, też obiecywałbyś „gruszki na wierzbie”- frajerom.

 17. legat 3 pisze:

  Trenerz chcemy zobaczyc to na boisku. Tylko 3 pkt. Hej Lech!

 18. inowroclawianin pisze:

  To niech na skrzydle zagra Jóźwiak a Darko w środku. W ataku Gytkjaer albo Rakels. Reszta bez zmian.

 19. J5 pisze:

  Sobota będzie ostatnim dniem Bjalicy w Lechu? Oby Nenad był dobrym prorokiem

 20. Peterson pisze:

  A ja nadal wierzę w komplet punktów do końca roku i zostanie Bielicy

 21. Raul pisze:

  Uff czyli wygramy skoro kalesoniarz na 100% nie zagra

 22. Royber pisze:

  „Chcę, aby mój zespół zawsze był skoncentrowany i dawał podczas treningów 100 procent z siebie.” A ja chcę żeby nasz zespół dawał 100% w trakcie meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka, a nie przez maksymalnie 15 minut.
  Pogadał sobie, a na boisku tradycyjnie szału nie będzie.

 23. spokojny pisze:

  Zapowiedzi na str.oficjalnej „Do Gliwic po komplet” -jestem za, „do końca roku 12 pktów” – jestem za a niechby było nawet 13, w czwartek uczyli się „rozgrywania, dogrywania i wykańczania”- jeżeli cały czwatrek to może czegoś się wreszcie w ten czwartek nauczyli, „muszą pokazać charakter” bo inaczej pokarze Piast- jestem za, wreszcie jesteśmy jednomyślni, „nie chcemy myśleć o rywalach, musimy patrzeć na siebnie” – o nie, znowu mamy grać bez taktyki ??? -ale to tylko jedna niezgodność a reszta się zgadza więc nie ma się czego czepiać pana NB.

 24. już mniej spokojny pisze:

  Sorry, cofam q… tą ironię żeby nie zapeszyć, Panie NB, w Gliwicach na serio życzę Panu wygranej, only Kolejorz!!!!!!!!!!!!.

 25. Sławek pisze:

  Czy i wogóle doczekamy się czasów , kiedy takim wyjazdem do Gliwic nikt nie będzie sobie głowy zawracał , tylko usiądziemy przed tv z browarkiem w ręce i będziemy oglądać bramki strzelane przez piłkarzy Lecha .

 26. Pan Tehu pisze:

  No piękne,ktoś ,może Zarząd dał do zrozumienia piłkarzom i trenerowi,że może to być ich ostatnia szansa na dalsze „przechodzenie obok mecz ” W sumie logika podpowiada,że dotyczy to tylko piłkarzy. Miejmy nadzieję,że coś drgnie w grze.

 27. Byly pisze:

  Budujemy najnowsze i najdroższe obiekty. Będą puste to drgnie.

 28. Panda1922 pisze:

  Każdy z nas to wie….:-)
  Nie wiemy niestety, kiedy to nastąpi:-(
  Cóż poza wiarą nam zostało ?
  Słów trenera nie komentuje, bo to nie ma sensu.
  Cieszy tylko brak Majewskiego i prawdopodobny powrót Kamila na boisko – chociaż na pare minut.
  TYLKON I WYŁĄCZNIE LP!!!

 29. Panda1922 pisze:

  To oczywiscie odpowiedz na pytanie Slawka czy kiedyś doczekamy….

 30. Bronks pisze:

  Dwa tygpdnie temu też słyszałem że miały być do końca roku same zwycięstwa Ale Sandecja to mocny rywal i urwał punkty chociaż parę dni później odebrała piątkę od Arki. Teraz Piast też potęga a do tego na Śląsku śnieg więc pan Żenada bedzie miał kolejne wytłumaczenie chociaz na treningu to bardzo mocno pracowali.

 31. Al pisze:

  Zawsze denerwuje mnie jak trener mówi „””Jeśli tak będzie, to zawsze będziemy mogli patrzeć na siebie, a nie na to, jak gra rywal. „”” Taktyka powinna być ustawiona pod rywala , należy znać słabe i dobre jego strony . Trzeba umieć zminimalizować zagrożenie i naruszyć jego najsłabsze ogniwa .

 32. anonimus pisze:

  Sporym ryzykiem byłoby wystawienie w niedzielę NBN-a .. Bjelica śmiem się po raz pierwszy z Tobą zgodzić.

 33. klaus pisze:

  Ostatnia szansa Nenad…Choć i tak miałeś ich zbyt dużo