Paweł Tomczyk wraca do Lecha

20-letni wychowanek Lecha Poznań, Paweł Tomczyk po zakończeniu sezonu 2017/2018 wraca na Bułgarską. Urodzony w Poznaniu zawodnik będzie przygotowywał się z drużyną Ivana Djurdjevicia do kolejnych rozgrywek i po rocznym wypożyczeniu do Podbeskidzia Bielsko-Biała dostanie wreszcie prawdziwą szansę na zaistnienie w pierwszym zespole Kolejorza.


Paweł Tomczyk to poznaniak, który swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w Lechu będąc także kibicem Kolejorza. Wraz z Lechem Poznań zdobył m.in. tytuł Mistrza Polski U-17 przed 3 laty. W sezonie 2015/2016 zadebiutował w III-ligowych rezerwach, natomiast w ubiegłych rozgrywkach strzelił dla rezerw aż 20 ligowych bramek notując też 4 spotkania w LOTTO Ekstraklasie.

Decyzją klubu „Pawka” na sezon 2016/2017 został wypożyczony do I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Prawonożny napastnik słynący z bardzo dużej szybkości rozegrał dotąd dla „Górali” 31 meczów (28 ligowych) w których strzelił 10 bramek (9 w lidze) oraz zanotował 3 asysty. 20-latek zadomowił się również w reprezentacji Polski do lat 21 w której odgrywa coraz to poważniejszą rolę.

Klub wraz z nowymi trenerami Kolejorza podjęli decyzję o powrocie Pawła Tomczyka na Bułgarską i włączeniu go do kadry pierwszej drużyny Lecha Poznań. W nowym sezonie 2018/2019 popularny „Pawka” powalczy o miejsce w wyjściowym składzie Kolejorza m.in. z czołowym strzelcem Ekstraklasy, Christianem Gytkjaerem.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 85

 1. Lolo pisze:

  Super. Jeszcze Koljić i mamy trio

  • Grimmy pisze:

   Chcemy grać dwójką napastników, to trzech w klubie to za mało. Poza tym, nie wiem czy trio Gytkjaer-Tomczyk-Kojić gwarantuję taką jakość w przodzie, jakiej bym sobie życzył. Przydałby się czwarty, bardziej wszechstronny od Gytkjaera. Ktoś na poziomie Carlitosa.

  • inowroclawianin pisze:

   Ponoć znaleźli kogoś w rezerwach Valenci, niby drugi Carlitos. Ciekawe….

  • Dafo pisze:

   Jeszcze Wilczek i Klupś i mamy super czwórkę

 2. Michu87 pisze:

  No i super wiadomość ;> Gytkjaer lis pola karnego, zaś Tomczyk idealna szybkość i spryt. Przydał by się jeszcze jedne napastnik który dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, który będzie rozbijał obrońców i będzie umiał grać plecami do bramki.

 3. Mohito pisze:

  Trzymam mocno kciuki aby mu sie udało. Wirtuozem technicznym nie jest, ale silnym, szybkim zawodnikiem ma szansę zostać. Na razie jednak nie jest to jeszcze napastnik, na którym możemy oprzeć atak.

  • Ja pisze:

   Pewnie, że po to, mamy dużo talentów. Możemy od razu walczyć o pierwszą 8 kę. Świetne wyniki w 1 lidze, widać że się rozwija. Oby tak dalej.

 4. Sławek pisze:

  No to transfer napastnika załatwiony .

  • Michu73 pisze:

   Sławek, komentarz „w punkt”. I jeszcze wszyscy zadowoleni:)

  • Mohito pisze:

   Tej ale po to chyba szkolimy, żeby młodzi wchodzili do składu a nie szydera od razu.

  • Michu73 pisze:

   Mohito, wszyscy cenimy Pawkę, jako naszego wychowanka, ale w tej szyderze jest niestety trochę prawdy.

 5. tomasz1973 pisze:

  No i dobrze, ciekawe kto będzie 3 napastnikiem, czyżby Kolić?

  • Lolo pisze:

   chciałbym aby to był Koljić. Ale najważniejsze wzmocnienia to środek pola bo na Trałce i Gajosie daleko nie zajedziemy

 6. John pisze:

  Kurminowski dzisiaj 3 bramka ,też ciekawy zawodnik.Szkoda ,że jeszcze z tą regularną grą jest trochę problem.Też mógłby wrócić i pokazać się Ivanovi ,ten na pewno o nim pamięta.
  Tomczyk przy odpowiednim wsparci ,swoje bramki strzeli.

  • KKS1994 pisze:

   Wiesz, liga słowacka nie jest taka słaba by taki Kurminowski od razu wziął ja jak chcę. Tam go na początku spokojnie ogrywali bo jednak jedyne starcie z dorosłą piłką miał w naszych rezerwach a wiadomo, że jest to słaby poziom.

  • Grimmy pisze:

   Lepiej aby został tam jeszcze na rok. Może właśnie wywalczy sobie miejsce w składzie i zdobędzie trochę doświadczenia. Na pewno byłoby to z korzyścią dla niego.

 7. 07 pisze:

  Nareszcie dobra decyzja zarządu i sztabu szkoleniowego.

 8. kocianJanTratatam pisze:

  Jedno z ciekawszych wzmocnień, biorąc pod uwagę ewentualne roszady z formacjami u trenera.

 9. Przemo33 pisze:

  No nareszcie jakaś dobra wiadomość. Tomczyk wraca do nas i niech w następnym sezonie dostaje dużo minut, bo jest młody, ma potencjał i powinien w końcu dostać swoją prawdziwą szansę w Lechu. Jeszcze tylko kwestia 3 napastnika. Ciekawe kto to będzie, czyżby Koljić lub znowu ktoś na wypożyczenie przyjdzie(być może znowu po kontuzji? W każdym razie super wiadomość.

 10. 777 pisze:

  Na razie to wygląda na typowe zamykanie „ust” kibicom.

 11. andi pisze:

  Może Hiszpan?? Jeden jest na oku…

 12. asdf pisze:

  9 bramek to rekord świata też nie jest znowu wersja oszczednosciowa większość tutaj domagała sie tego prawda jest taka ze nic z niego nie będzie narazie wiec jeszcze sie powinien ogrywac chociaz pewnie jest lepszy niz ten drewniak z ukrainy

  • John pisze:

   Może żaden rekord ,ale nie gra w każdym meczu,nie zawsze w 1 składzie.
   Taki Angulo w 1 lidze miał chyba 15 bramek.
   To czy będzie strzelał ,i to ile strzeli ,będzie zależeć od tego jak wiele sytuacji będą w stanie wykreować mu koledzy z zespołu.
   Lepszy 20 letni Tomczyk,swój chłopak niż Choblenko.Może technicznie surowy ,za to ma gaz ,i piłka szuka go w polu karnym.No i na pewno da z siebie maxa na boisku.

  • robson pisze:

   Ale w tej rundzie sporo meczów stracił też przez kontuzję.

 13. dawidEF pisze:

  Koljica wypozyczyc jeszcze na 1 sezon a jak sobie nie poradzi to po sezonie sciagnac Kurminowskiego i bedzie dobrze z przodu.

 14. ferdi pisze:

  Surowość techniczna Tomczyka jest nieziemska. Przy nim Ślusarski to wirtuoz.

 15. Cinek pisze:

  Nie wiem dlaczego, ale Pawka przypomina mi takiego typowego Sebe z memów :D Zobaczycie, że Paweł zostanie jedną z gwiazd Lecha w przyszłym sezonie. Zawsze Go podziwiałem za skuteczność. Nieważne czy piłka jest między 3 obrońcami czy w rogu 16, Pawka zawsze znajdzie drogę do bramki. Tomczyk to Lechita z krwi i kości, przynajmniej mam pewność, że nie zejdzie z boiska, dopóki nie zostawi na nim całego serca.

 16. F@n pisze:

  Jeśli mamy grać 2 napastników to Tomczyk okej, do tego wziąłbym Patryka Klimalę. On jest niesamowity no i albo Koljić albo jakiś kozak by się przydał. Ponoć interesujemy się ziomkiem z Valencii a właściwie jej rezerw. Ciekawy piłkarz ponoć

 17. Bolek pisze:

  Tomczyk na wysuniętą „9” ma nieodpowiednią budowę ciała (podobnie jak Kownaś. Tomczyka z jego posturą i prędkością widziałbym na skrzydle (nieważne czy w ustawieniu 4-3-3 czy 4-5-1) lub jako drugiego napastnika podwieszonego pod Gytkjaera lub Koljicia. Ogółem fajnie, że wraca. Tomczyk jest charakterny i będzie walczył za Kolejorza!!

 18. siwy90 pisze:

  Bez urazy, ale niewiele potrzeba żeby zadowolić kibiców. Tyle lat zarząd kombinował, a tu wystarczyło zatrudnić jako trenera ulubieńca trybun, złożyć skład z młodych kibiców Lecha i nagle już nie potrzeba wydawać kasy, brać ludzi z określonymi dokonaniami i liczbami.
  Rozumiem, że wszyscy, którzy chwalą te ruchy zadowolą się w tym sezonie miejscem w środku tabeli, bo może tyle dobrymi chęciami i ambicją uda się w tej lidze wywalczyć. Bo inaczej młody po trzech meczach bez gola może skończyć jak Kownaś albo Ślusorz.

 19. arek z Dębca pisze:

  Wzmocnienie to raczej nie jest, no ale młody to Lechita więc serducho na boisku zostawi jeśli dostanie szansę. Niech się uczy,, ciezko trenuje to może za 2 lata coś z niego będzie.

 20. mr_unknown pisze:

  Obejrzyjcie sobie trochę skrótów z meczów Podbeskidzia, ile sytuacji Tomczyk zmarnował nawet nie złym strzałem, a kiepskim przyjęciem itp. Jeżeli mamy grać na 2 napastników to w takim układzie może być nr 3.

 21. El Companero pisze:

  mam nadzieję, że nie będzie już raził brakiem techniki i utrzymania się przy piłce, po to poszedł do 1 ligi, żeby to nadrobić. Jeśli tym razem zawiedzie to tu nie zabawi długo.

 22. ZiomekKKs pisze:

  Teraz wszyscy mówią Tomczyk i Kurminowski a jak przyjdzie co do czego i nie wyjdzie im kilka meczów ze względu na choćby młodość i brak ogrania w eklapie to większość kibiców ich zjedzie do suchej nitki. Fajnie ze Tomczyk wraca ale bez drugiego napastnika na poziomie przynajmniej CG32 lub lepszego to będzie bardzo ciężko. Paweł jako trzeci napastnik choć uważam ze i tak minimum napastników to czterech.

  • John pisze:

   No nie żartuj,minimum 4 napastników?To ile powinno być optymalnie według ciebie 6,7.
   W LE Lech nie nawojuje ,zostanie ekstraklasa i PP.2 dobrych ,3 Tomczyk,a jak będzie problem ,to można kolejnego z rezerw powoli wprowadzać.
   Napastników chciałbyś do oporu ,tylko kto im piłki będzie dogrywał?A w środku pomocy dalej będziemy jechać cały sezon Trałką i Gajosem.

  • F@n pisze:

   System 3-5-2 to normalne, że 4 powinno być

 23. Kris pisze:

  Lech potrzebuje jeszcze dobrego napastnika jakiegos warunkami dobrymi i skuteczny, pozycja 6,8 od zaraz potrzebna pozycja 10. I obrońca prawy za Gumnego

 24. Poznaniakk pisze:

  Dobry ruch z Tomczykiem. Szybki, waleczny, Poznaniak.

 25. Kibic Lecha pisze:

  Tomczyk to małe piwo Iwan Dzurdzewić to dopiero problem bo jezeli jemu się nie uda zrobić wyniku to cała praca Rutkowskich pójdzie w las a wtedy będzie to oznaczać ze powińńi schować zabawki i dać sobie dozgonny spokuj z piłką nozną

  • Bolek pisze:

   Też o tym pomyślałem… oczywiście Djuce życzymy jak najlepiej, ale boję się myśleć co się stanie jak będą cienkie wyniki i co Djuka będzie mówił na przedmeczowych konferencjach…

  • Byly pisze:

   @Bolek, sentymenty na bok. Djuka jest „pełnoletni”. Albo Go stać na szkolenie zawodników Kolejorza, albo nie (bez względu, czy to pierwsza drużyna, czy trampkarze). Jedni i drudzy potrzebują bardzo sprawnych nauczycieli.

 26. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia i ładuj dużo bramek dla Lecha.!

 27. Byly pisze:

  Pakiet oszczędnościowy (przejściowy): Ulatowski, Djuka, Tomczyk.
  … ,a może ja g

 28. Byly pisze:

  Pakiet oszczędnościowy: Ulatowski, Djuka, Tomczyk.
  … , a może ja, po prostu, głupi jestem?

  • Byly pisze:

   „Żebyniebyło”: Ulatowski, Djuka, Tomczyk- bardzo ich lubię.

  • Alcatraz pisze:

   W przypadku Tomczyka to raczej naturalny ruch, ograł się i jego powrót jest dość oczywisty.W to drugie dno którego się dopatrujesz może się wpisywać ten ruch, wiele zależy od innych transferów.

 29. Alcatraz pisze:

  Naturalna decyzja, biorąc pod uwagę to jak prezentował się Chobłenko, ile dostał minut. Gorzej być nie może.
  Mamy zmienić system , więc potrzeba nam kogoś w stylu Carlitosa, albo Jevticia z najlepszych lat na podwieszonego napastnika, choć osobiście nie łudzę się transferem tego pierwszego i nie wierzę w odbudowę u nas drugiego.

 30. fana pisze:

  Super dobra wiadomość. Nacieszymy się rok, po czym Rutkowski przytuli kasiorkę.

  • Byly pisze:

   „kasiorka” to twoje oszczędności, prawda?

  • Byly pisze:

   „Podziwiam” ludzi liczących cudze pieniądze.

  • fana pisze:

   Były – jak nie umiesz kontekstu zrozumieć to nie komentuj. Ale Ci wytłumaczę . Cieszę się z powrotu Tomczyka , ale co z tego jak pogra tylko rok jak każdy młody wyróżniający się i wyjedzie za granicę. Ja mam kasiorkę ty co najwyżej możesz mieć kosiarkę.

  • WW pisze:

   fana,nie traktuj graczy jak worków pyrów.Te czasy kiedy klub musiał sprzedawać graczy minęły.Teraz bardziej zawodnicy chcą wyjechać.Jest to zrozumiałe,a że nie odchodzą za darmo to chyba plus.

 31. J5 pisze:

  Dobre wieści! Pawka powodzenia, powalcz z Gytkjem o koronę króla strzelców w przyszłym sezonie:)

 32. Siódmy majster pisze:

  Fajnie,że młody wraca ale wszystkich miłośników teorii,że teraz to oni dwaj z Gytkiem posprzątają ligę i rozwalą system wzywam do ochłonięcia.Potrzebny jest jeszcze co najmniej jeden zajebisty boczny napastnik o innej charakterystyce niż wiking.O pomocnikach nie wspominam bo to inny temat-rzeka.Pawka to może wchodzić na końcówki i liczmy,że ustrzeli 5-7 goli.

 33. 07; pisze:

  Dla tych którzy już widzą Pawkę w koronie króla strzelców ostrzegam , a w zasadzie informuję, że raczej będzie będzie grał końcówki i w pierwszym roku raczej jako joker, ale może w to dobrze, bo każdy trener chciałby mieć takiego jokera. Moim zdaniem Lech pozyska jeszcze jednego napastnika.

 34. Byly pisze:

  Ulatowski, Djuka, Tomczyk, Rząsa, a na deser:”Duszniki- Legia”(Jarota).

 35. WW pisze:

  bez dobrego rozegrania gry nie będzie.Tylko od przypadku do przypadku.

 36. sławek pisze:

  Facet nie łapie się do pierwszego składu w przeciętnym zespole pierwszoligowym i ma być zbawieniem ataku Lecha ? Albo Kolejorz ma być wielki albo dalej bawimy się w ukręcanie bata z gówna .

  • Ams pisze:

   Jóźwiak w ostatnich, decydujących siedmiu meczach w GKS, tylko raz zagrał od początku. A chyba jest ostatnio „zbawieniem ataku Lecha”. Co do mniej regularnej gry, Tomczyk nie przepracował okresu przygotowawczego przez kontuzję.
   A nie wmówisz mi, że oddany Lechowi, 19-latek z 10. golami i 4. asystami w sezonie (+3 gole w 5. meczach kadry u-21) nie powinien dostać szansy jako napastnik nr 2-3.

 37. Michu87 pisze:

  Wiem, że to nie zbyt dobre porównanie, ale zwrócicie uwagę na takiego Kucharczyka surowy technicznie, ale jedzie na szybkości i strzela te bramki. Z Tomczykiem może być podobnie.

 38. Kali pisze:

  Już taki jeden, surowy jak nierozbity kotlet był kiedyś w Milanie, i nazywał się Filippo Inzaghi. Bramki walił każdą częścią ciała oczywiście dozwoloną) i takiej kariery Tomczykowi życzę u nas.

 39. inowroclawianin pisze:

  Fajnie, że wraca, będzie kolejny Lechita w składzie, a to dobrze zrobi na mental drużyny. Teraz jeszcze jednego napastnika w typie południowca artysty, bramkostrzelnego i Koljic niech zostanie na pół roku na próbę i wtedy atak skompletowany.

 40. kidd pisze:

  Prawilnie przypominam bo widze ze juz sa podniety i statystyki ile on strzeli i na jakiej pozycji zagra-ten zarzad musi odejsc, to uzgodnilismy w minionym tygodniu. Nie jarajmy sie jego powrotem bo to juz bylo zaplanowane rok temu..

 41. kilo82 pisze:

  Bardzo dobrze, że wraca, wierzę, że Ivan da mu prawdziwą szansę.

 42. mario pisze:

  trener – Djuka, legenda Kolejorza, idol kibiców, wersja oszczędnościowa
  napastnik [Tomczyk] – wychowanek Kolejorza, lubiany przez kibiców, wersja oszczędnościowa
  prawy obrońca [Puchacz] – wychowanek Kolejorza, wersja oszczędnościowa

  A więc na razie oszczędzania c.d. + zamykanie ryja kibicom. Rozumiem, że w takim układzie, ci kolejni, którzy mają zasilić Lecha będą realnymi wzmocnieniami. Przypominam, że mają to być: 6, 8, 10 i napastnik. Jeśli będą to wypożyczenia i zakupy w granicach 300 – 400 tys, to powinniśmy pożegnać się z ostatnią nadzieją na dobry wynik sportowy.

  • F@n pisze:

   Puchacz lewy

  • Ams pisze:

   Ale za 650 tysięcy to już możemy mieć nadzieję na dobry wynik? Czy 1 mln to już pewność? Gdzie jest ta granica?

  • Kris86 pisze:

   6,8,10 – Moder. I temat zamknięty ;)

  • Ams pisze:

   Gytkjaer kupowiony w styczniu 2017 za 2,25 mln euro z Rosenborga daje ci nadzieję, ale już sprowadzony za 200-300 tys za podpis pół roku później każe pożegnać się z nadzieją.
   Możesz kupić lewego obrońcę za 200 tys (Barry Douglas do Konyasporu), możesz też kupić za 2,5 mln euro (Kadar do Dynamo). I ten droższy nie musi dawać żadnej gwarancji, że będzie lepszy.
   Rzeczywistość naszych klubów jest taka, że trzeba szukać okazji. Okazji do tego by „zawodników wartych 1-2 mln euro” (oczywiście nie chodzi mi o wyceny transfermarkt) wyciągnąć na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu za 300 tys.

  • F@n pisze:

   Ams bo mario miał raczej to na myśli. Jeśli jest okazja wykorzystajmy ją. Ale jeśli jest zawodnik warty te 1 mln czy 1.5 mln ale kozak to trzeba go brać. Da drużynie dużo i jeszcze odejdzie za 4-5 mln. Ze słabszych lig zawodnicy, którzy odchodzą za 1.5 mln z naszej ligi odeszliby za 2 albo 3 razy tyle. A nasze kluby tego wykorzystać kompletnie nie potrafią

  • mario pisze:

   F@n – dokładnie

 43. Glos pisze:

  Tomczyk to przede wszystkim szybkosc, ok. tylko kto ten zespol nauczy grac z kontry. Majewski, Gajos traca co druga pilke przy rozpoczynaniu akcji. Nie mamy nikogo kto potrafilby zagrac dobra prostopadla pilke. Fajnie ze chlopak wrocil bo tu jego miejsce tylko czy bedziemy umieli wykorzystac jego walory.

 44. 777 pisze:

  Z Tomczykiem jest pewne podobieństwo jak kiedyś z Nawrocikiem, też go trybuny chciały. Różnią się tym, że jeden miał technike, drugi ma szybkość. Oby kariery nie potoczyły się podobnie. Na razie montują ekipe na walke o gorną ósemke. Dopóki nie przyjdzie przynajmniej 3 zawodnikow umiejecych szybko rozegrać piłkę do kontry czy do przodu, a nie do tyłu albo laga i strata, wtedy na nic nie ma szans.

 45. stowoda pisze:

  Kto tu pisze? Kibole?
  Nie wiem, chyba nie, co najwyżej „poklepywacze klawiatury”
  . Cały czas „ból zębów”. A ja powiem tak – SUPER że Tomczyk wraca. On i Djuka wleją w Lecha życie. Zamieszają w tej zastałej żyburze. Tego tak naprawdę teraz Lechowi potrzeba !
  Serca, charakteru, poświęcenia.
  A tu cały czas ” zupa była, będzie za słona”.

  • Sas pisze:

   Trener bez doświadczenia i młodzik z kiepskimi statystykami mają naprawić Lecha? Jak? Mówieniem że wiedzą co to znaczy być Lechita? Kurwa nam potrzeba piłkarzy którzy umieją grać, strzelać i podawać celnie a nie wyimaginowanych wojowników.

  • Byly pisze:

   No no, romantyzm „kluczem sukcesu”?
   A może… sprawność=: zdrowie+pracowitość+inteligencja?

 46. Sas pisze:

  A który z młodych nas pociągnął do lepszych wyników ? Ani Kędziora, Bednarek, Kownacki czy Gummy tego nie zrobili więc jak najsłabszy z nich ma to uczynić? Bieganiem i niby walką bo jest Lechita z krwi i kości? Bez jaj.

 47. kibic pisze:

  do mario gumny tez byl wersia oszczednosciowa

 48. kocianJanTratatam pisze:

  Tym razem kocian realista nie rozumie niektórych głosów krytyki, dla większości młodych taka ścieżka rozwoju z wypożyczeniem i powrotem do klubu się sprawdza. Z korzyścią dla nas wszystkich jest trzymanie kciuków za naszego gościa – za Pawła… nie mam pojęcia, skąd te teorie o ‚kupowaniu’ kibiców, prawie każdy z wychowanków tak miał i wracał, często silniejszy.

 49. arek z Dębca pisze:

  Od Choblenki to chyba gorszy nie będzie, choć w Lechu to cholera wie.

 50. komor pisze:

  Po wpisach widać jak mało nam kibolom potrzeba, ręce opadają.

 51. alvaro9 pisze:

  Tomczyk idealne rozwiązanie na jokera, nie wiem skąd te głosy oburzenia. Porządny napastnik na pewno jeszcze przyjdzie, może nawet dwóch (ja bym np Kaczarawę u nas widział). A tak nawiasem mówiąc to jak tak sobie na chłodno przekalkulowałem, atmosfera panuje jak po jakiejś niewyobrażalnej tragedii, a w gruncie rzeczy to jest wynik tylko trochę poniżej naszych realnych możliwości (ze słabszych potencjałem zespołów wyprzedziła nas tylko Jaga), mistrzem nie byliśmy raptem 3 lata (a niektórzy robią z tego jakąś wieczność), no a na transfery i tak wydajemy najwięcej w Polsce ( a wg większości każdy ruch jest maksymalnie „oszczędnościowy”). Trochę pokory ludzie, bogate kluby potrafią spadać z ligi, taki GKS od pierdyliona lat ma awansować i co rok nawet się o to nie ociera, a wy byście najchętniej zarząd na szubienicę skazali. Nikt nie jest wyrocznią żeby podejmować same słuszne decyzje, a mi się ostatnie decyzje odnośnie trenera czy właśnie Tomczyka jak najbardziej podobają, więc głowy do góry, następny sezon będzie nasz :)

Dodaj komentarz