Awans Marchwińskiego w turnieju Ekstraklasy

Spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA wykorzystując przerwę spowodowaną koronawirusem jeszcze w kwietniu ruszyła z rywalizacją wirtualną. Za nami są już rozgrywki grupy B w której Lecha Poznań w grze FIFA20 reprezentował 18-letni pomocnik, Filip Marchwiński. Wychowanek Kolejorza wyszedł z grupy.
We czwartek, 23 kwietnia wystartował turniej Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 promowany przez stację Canal+ pokazującą od lat ligowe mecze oraz spółkę Ekstraklasa SA. W tym turnieju piłkarze każdego z 16 klubów PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 przez łącznie 6 tygodni powalczą ze sobą na wirtualnych boiskach w grze FIFA20. 16 klubów zostało przydzielonych do 4 grup po 4 drużyny. Lech Poznań wystąpił już w grupie B z Cracovią, Wisłą Płock i Koroną Kielce.

Kolejorza reprezentuje 18-letni Filip Marchwiński. W turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 mającym umilić kibicom oczekiwanie na wznowienie rundy wiosennej 2019/2020 zaprezentował się już Lech Poznań. Filip Marchwiński na start grupy B pokonał Jakuba Rzeźniczaka z Wisły Płock aż 4:0. Następnie Lech przegrał z Koroną Kielce 0:2, którą prowadził Jakub Żubrowski, a w 3 meczu „Marchewa” prowadząc poznaniaków okazał się lepszy od Cracovii Tomasa Vestenickiego triumfując nad Słowakiem 3:1.

Z każdej grupy wychodzą po 2 kluby, które w fazie pucharowej będą rywalizować systemem mecz i rewanż. Z naszej grupy B wydostał się Lech Marchwińskiego oraz Korona Żubrowskiego. W dniach 7-10 maja będzie grała grupa C, a od 14 do 17 maja ostatnia grupa D. Mecze (start wszystkich o 21:00) są pokazywane na żywo na antenie Canalu Plus Sport i komentowane przez takich komentatorów jak m.in. Maciej Rosłoń, Grzegorz Mielcarski, Tomasz Wieszczycki czy Przemysław Pełka. Wywiady on-line z uczestnikami turnieju w grę FIFA20 przeprowadza Bartosz Ignacik, a Canal Plus Sport począwszy od 26 kwietnia w każdą niedzielę o godzinie 21:00 prezentuje nawet magazyn podsumowujący każdą kolejkę turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020.

Po zakończeniu zmagań w grupach C i D odbędzie się kolejno ćwierćfinał, półfinał i finał, który zakończy się przed wznowieniem wiosny 2020 na prawdziwych boiskach. Cała zabawa w FIFIE potrwa łącznie 6 tygodni, poprzez kanały social media turniej e-sportowy promują organizatorzy i kluby PKO Ekstraklasy 2019/2020, ale nie wszystkie robią to regularnie (część nawet wcale). Więcej na temat turnieju można dowiedzieć się na oficjalnej stronie Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 -> TUTAJ.Skład Canal+ Ekstraklasa Cup 2020

Grupa A (rozstrzygnięta):

1. Legia Warszawa (Maciej Rosołek)
2. Jagiellonia Białystok (Bartosz Bida)

3. ŁKS Łódź (Dominik Budzyński)
4. Górnik Zabrze (Daniel Ściślak)

Grupa B (rozstrzygnięta):

1. Korona Kielce (Jakub Żubrowski)
2. Lech Poznań (Filip Marchwiński)

3. Cracovia Kraków (Tomas Vestenicky)
4. Wisła Płock (Jakub Rzeźniczak)

Grupa C:

Lechia Gdańsk (Kacper Urbański)
Piast Gliwice (Martin Konczkowski)
Arka Gdynia (Michał Nalepa
Raków Częstochowa (Jarosław Jach)

Grupa D:

Wisła Kraków (Michał Buchalik)
Śląsk Wrocław (Adrian Łyszczarz)
Zagłębie Lubin (Olaf Nowak)
Pogoń Szczecin (Hubert Matynia)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz