Warto wiedzieć: Raków – Lech (17.04.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Raków Częstochowa – Lech Poznań (17.04.2021):

Przeciętny bilans – Lech zagra jutro z Rakowem po raz 18 w historii. Na 3 frontach Kolejorz zaliczył bilans 6-7-4, gole: 27:20.

Jedna ligowa porażka na wyjeździe – Lech przegrał tylko jeden mecz ligowy z Rakowem na wyjeździe. Było to w 1996 roku (0:2).

Szczęśliwy Bełchatów – Obiekt GKS-u w Bełchatowie jest dla Lecha szczęśliwy. Kolejorz wygrał tam 4 ostatnie mecze odpowiednio 3:2, 2:1, 1:0 i 3:0. 10 lat temu Kolejorz zwyciężył w Bełchatowie nawet 5:0 pokonując wtedy ŁKS Łódź.

Ostatnio było zwycięstwo – Ostatni mecz Raków – Lech w Bełchatowie zakończył się wygraną Lecha. W sierpniu 2019 roku Kolejorz zwyciężył 3:2.

Mało goli w Bełchatowie – Stadion GKS-u gdzie Raków gra w roli gospodarza nie jest świadkiem zbyt wielu goli. W tym sezonie Raków zdobył tam tylko 13 ligowych bramek i stracił 8 goli.

3:3 i 0:2 – Lech w tym sezonie 2 razy grał z Rakowem w Poznaniu. W listopadzie było 3:3, w marcu w Pucharze Polski 0:2. Do 3 razy sztuka?

Długa seria Rakowa bez porażki – Wliczają ligę i Puchar Polski ekipa Rakowa ma passę 8 kolejnych meczów bez porażki. Częstochowianie ostatni raz przegrali 13 lutego z Lechią u siebie.

Liczby do pozazdroszczenia – Liczby paru zawodników Rakowa są do pozazdroszczenia. Najlepszy strzelec Ivi Lopez ma co prawda 7 goli, ale 5 ekstraklasowych asyst Tijanicia, Cebuli, Kuna i Tudora to liczby nieosiągalne dla lechitów.

Mecz o nic – Mimo debiutu nowego trenera dla Lecha jutrzejszy mecz to spotkanie o nic. To tylko mecz o uratowanie resztek honoru. Wygrana tu nic nie zmieni.

Lech będzie miał fizyczną przewagę? – Jutro Lech teoretycznie powinien mieć fizyczną przewagę. Raków grał w środę w Krakowie, poznaniacy po raz ostatni rywalizowali w niedzielę.

Pójść śladami Żurawia – Ostatnim trenerem Lecha, który zwyciężył w debiucie był poprzednik Macieja Skorży. Dnia 3 kwietnia 2019 drużyna Dariusza Żurawia wygrała u siebie z Pogonią 3:2. W ligowym debiucie na wyjeździe po raz ostatni wygrał już Ivan Djurdjević (2:1 w Płocku).

Skorża przed 60 meczem – Maciej Skorża, który jeszcze nigdy nie grał z Rakowem poprowadzi Kolejorza w sobotę po raz 60 i 42 w lidze. Do granicy 100 goli na wszystkich frontach brakuje mu tylko 3 bramek.

Dobre wspomnienia Skorży – Bilans Skorży w Bełchatowie to 2-2-3, ale akurat w kwietniu 2015 roku podczas jego ostatniej wizyty poznaniacy pokonali GKS 3:2.

Długa seria Skorży bez wygranej – Skorża prowadząc Lecha nie wygrał w żadnym z 9 ostatnich meczów ligowych czekając na ekstraklasowe zwycięstwo od 25 lipca 2015. Złą serię miał również ostatnio w Pogoni– 8 kolejnych ekstraklasowych gier bez zwycięstwa.

Trzy kolejne mecze bez wygranej – Lech nie wygrał w żadnym z 4 ostatnich meczów ligowych. Ostatni raz zwyciężył 7 marca w Szczecinie.

Dużo sprintów – Lech wykonuje średnio 105 sprintów na mecz (3 wynik w lidze), Raków 98 (7 rezultat w Ekstraklasie). Czołowym sprinterem jest Fran Tudor (15 sprintów na mecz).

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas jutro po 81 minucie. W lidze po tym czasie poznaniacy strzelili 6 goli. Przy okazji stracili aż 8 bramek i 9 cennych punktów.

Na trzech kanałach – Sobotni mecz zostanie pokazany na 3 kanałach. Będzie dostępny na C+ Sport, C+ 4K oraz dodatkowo znów w TVP Sport.

Stefański rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Daniel Stefański. Sędzia z Warszawy prowadził w tym sezonie jedno nasze spotkanie. Lech – Śląsk 1:0.

Lech nie jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę o 17:30 będzie Raków. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 3.20, na remis 3.50 a na triumf rywala 2.25.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <