Sezon wychowanków za granicą

W sezonie 2020/2021 za granicą występowało aż 12 wychowanków Lecha Poznań z czego 3 piłkarzy przeniosło się do innych lig w trakcie zeszłych rozgrywek. Za wychowankami Kolejorza różny sezon, wielu z nich występowało dość regularnie, sukcesy święcił Tomasz Kędziora.Tomasz Kędziora

O dokonaniach Tomasza Kędziory w sezonie 2020/2021 niedawno szerzej pisaliśmy -> TUTAJ. 27-letni prawy obrońca rozegrał 40 spotkań, grał w Lidze Mistrzów przeciwko Barcelonie i Juventusowi, wraz z Dynamem Kijów sięgnął na Ukrainie po dublet. Za „Kendim” prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze a już na pewno jeśli chodzi o medale. Ten zawodnik mimo 27 lat ma już na swoim koncie 19 krążków w piłce seniorskiej.

null

Jan Bednarek

25-letni stoper był podstawowym zawodnikiem przeciętnego Southampton. Jan Bednarek na 3 frontach rozegrał aż 42 mecze (36 ligowych). W Premier League opuścił tylko 2 spotkania i to pod koniec rozgrywek. Wychowanek Kolejorza strzelił gola Manchesterowi United, w całych zeszłych rozgrywkach zanotował ponad 3600 minut.

null

Karol Linetty

26-letni pomocnik we wrześniu za 7,5 mln euro trafił z Sampdorii do Torino. Środkowy pomocnik nie ma za sobą dobrych rozgrywek, choć zaliczył 30 spotkań na 2 frontach. W Serie A rozegrał 27 meczów, nie zaliczył żadnej asysty, zdobył tylko 1 bramkę bardzo dawno temu. Karol Linetty wiosną był głębokim rezerwowym, często nie występował wcale, Torino zajęło dopiero 17. lokatę.

null

Kamil Jóźwiak

Za Kamilem Jóźwiakiem słaby sezon w bardzo słabym klubie zaplecza Premier League. Derby zapewniło sobie utrzymanie dopiero w ostatnich minutach ostatniej kolejki. 23-latek w 41 spotkaniach strzelił tylko 1 bramkę, wywalczył 1 rzut karny i miał 2 asysty. Przez angielskich kibiców często był krytykowany za grę.

null

Jakub Moder

Jakub Moder po przeniesieniu się na Wyspy musiał trochę poczekać na swój debiut. Więcej zaczął występować od drugiej połowy marca, dotąd w Brighton zaliczył 13 meczów (12 ligowych) notując nieco ponad 700 minut. Nie zaliczył jeszcze asysty, nie zdobył gola mogąc być mimo wszystko zadowolonym ze swoich początków w Anglii. jego klub skończył rozgrywki na 16. miejscu w Premiership.

null

Robert Gumny

Za 23-letnim prawym obrońcą pierwszy sezon w Bundeslidze. Robert Gumny na 2 frontach rozegrał 26 meczów. W lidze niemieckiej zagrał 24 razy, zdobył 1 gola, miał 1 asystę. „Guma” więcej zaczął występować w marcu, FC Augsburg był na 13. miejscu w Bundeslidze.

nullDawid Kownacki

Fortuna Dusseldorf zajęła dopiero 5. lokatę w 2. Bundeslidze. 24-letni napastnik rozegrał 27 meczów, zdobył 7 goli, zaliczył 5 asyst co pozwoliło mu pojechać na Euro 2020. Dawid Kownacki szczególnie dobrze grał w kwietniu i w maju. W całych rozgrywkach 2020/2021 zanotował 1385 minut, zapewne grałby jeszcze więcej gdyby nie częste urazy.

null

Marcin Kamiński

29-letni stoper przez cały sezon 2020/2021 zaliczył raptem 308 minut w 6 spotkaniach (5 ligowych). Stuttgart nie przedłużył umowy z Marcinem Kamińskim, wychowanek Kolejorza przeniósł się już do Schalke 04, które spadło z Bundesligi.

null

Bartosz Bereszyński

Prawie 2700 minut w 31 meczach Serie A to bardzo dobry wynik. Bartosz Bereszyński w niektórych meczach Sampdorii był nawet kapitanem, nie miał żadnej asysty, strzelił gola Cagliari. Sampdoria Genua zajęła niezłe 9. miejsce.

Krystian Bielik

Klubowy kolega Kamila Jóźwiaka w 15 meczach (13 ligowych) strzelił 2 gole. 23-latek w listopadzie wrócił do gry po ciężkiej kontuzji więzadeł krzyżowych, na początku lutego znów doznał tego samego urazu i do końca sezonu 2020/2021 już nie zagrał.

Olaf Kobacki

19-letni napastnik grał tylko w juniorskiej drużynie Atalancie Bergamo. W 21 meczach włoskiej Primavery zdobył 4 gole i zanotował 5 asyst.

Szymon Czyż

Rówieśnik Olafa Kobackiego rozegrał 19 meczów w Primaverze, zdobył 1 gola, miał 1 asystę. Środkowy pomocnik Szymon Czyż nie wystąpił w Serie A, zaliczył za to 22 minuty w elitarnej Lidze Mistrzów. Wychowanek Lecha Poznań wystąpił w spotkaniu FC Brugge – Lazio Rzym 1:1.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <