Lechowa młodzież – tydzień 7

Weekend 25-26 września dla Lechowej młodzieży ponownie był w miarę udany. Wygrały trzy z czterech najstarszych juniorskich drużyn Kolejorza, które zdobyły łącznie 18 goli.

Rezerwy:

Lech II Poznań odniósł w ten weekend 2 wygraną z rzędu i 2 na wyjeździe. Rezerwy do 85 minuty przegrywały w Elblągu 0:1, ostatecznie umiały wygrać 2:1 po golach w 86 i 88 minucie rezerwowych Spławskiego oraz Antczaka. Lech II Poznań wykorzystał czerwoną kartkę jaką w 73 minucie otrzymał jeden z piłkarzy gospodarzy. Rezerwy stały się pierwszą drużyną w tym sezonie, która znalazła sposób na Olimpię w Elblągu, wczoraj podopieczni Artura Węski po 2 celnych strzałach zdobyli 2 gole i arcyważne 3 punkty, dzięki którym awansowali 8. miejsce w II-lidze mając teraz 4 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Lech II Poznań w środę o 13:00 we Wronkach powalczy o awans do 1/16 finału Pucharu Polski z I-ligową Puszczą Niepołomice. Następnie w niedzielę również o godzinie 13:00 ponownie u siebie o ligowe punkty zagra z Garbarnią Kraków.

CLJ U-18:

Lech Poznań po 3 wygranych z rzędu w CLJ tym razem uległ na wyjeździe Arce Gdynia 1:2. Juniorzy starsi Kolejorza spadli z 1. miejsca na 3. pozycję, ale do liderującej Cracovii tracą tylko 1 oczko. W sobotę o 12:00 podopieczni Huberta Wędzonki zmierzą się u siebie z ostatnim SMS-em Łódź, który dotąd ugrał raptem punkt.

CLJ U-17:

W grupie B CLJ U-17 prowadzenie utrzymali juniorzy młodsi. Zespół Bartosza Bochińskiego rozbił u siebie Arkę Gdynia aż 6:0. W sobotę o 13:00 juniorzy Kolejorza zagrają z Wartą Poznań na jej boisku.

CLJ U-15:

Kapitalny bilans goli 44:1 w grupie B CLJ U-15 mają trampkarze starsi Lecha Poznań. Kolejorz prowadzony przez Damiana Sobótkę lideruje w swojej grupie mając komplet 18 punktów. W ten weekend lechici rozgromili na wyjeździe Radunię Stężyca aż 9:0. W sobotę o 12:00 czeka ich domowy mecz z beniaminkiem grupy B, Jacademy Bydgoszcz.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 1:2
CLJ U-18: Arka Gdynia – Lech Poznań 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia 6:0
CLJ U-15: Radunia Stężyca – Lech Poznań 0:9

Kolejne mecze młodzieży:

Puchar Polski: Lech II Poznań – Puszcza Niepołomice (środa, 29 września, godz. 13:00)
II-liga: Lech II Poznań – Garbarnia Kraków (niedziela, 3 października, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – SMS Łódź (sobota, 2 października, godz. 12:00)
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 2 października, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Jacademy Bydgoszcz (sobota, 2 października, godz. 12:00)