Lechowa młodzież – tydzień 17

Na początku grudnia kolejne mecze w swoich ligach rozegrały dwie z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Spotkanie jednego zespołu zostało odwołane, wciąż grają tylko juniorzy starsi Kolejorza.Rezerwy:

W niedzielę w samo południe Lech II Poznań miał zmierzyć się u siebie ze Zniczem Pruszków. Niestety. W niedzielę rano Poznań i okolice nawiedziła śnieżyca, zasypało murawę, której organizatorzy nie zdążyli na czas odśnieżyć. Na szczęście Lech II nie został ukarany walkowerem, pojedynek ze Zniczem został przełożony na wiosnę przyszłego roku. Podopieczni Artura Węski zakończyli już jesienne zmagania.

Rezerwy Kolejorza mają na swoim koncie serię 11 ligowych spotkań bez przegranej. W ostatnich 11 kolejkach zdobyły 23 oczka ponosząc ostatnią ligową porażkę 15 września a u siebie 11 września. Lech II Poznań po rundzie jesiennej II-ligi 2021/2022 ma aż 14 punktów przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz udaną rundę zakończył na barażowym 6. miejscu.

CLJ U-18:

Lech Poznań U-18 w CLJ wciąż nie umie ustabilizować formy. Po zeszłotygodniowej wygranej 7:0 w sobotę juniorzy starsi ulegli na wyjeździe beniaminkowi Polonii Warszawa na wyjeździe 1:2, choć prowadzili 1:0. Co ciekawe Lech w sobotnim w meczu z rywalem, którego w sierpniu pokonał aż 7:1 zmarnował 2 rzuty karne! Kolejorz miał szansę przezimować do wiosny na fotelu lidera, jednak przez porażkę spadł z 4. lokaty na 8. pozycję. To nie koniec tegorocznych zmagań juniorów starszych. W piątek o 12:00 zawodnicy Huberta Wędzonki w zaległym meczu zmierzą się na Podlasiu z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-17:

Juniorzy młodsi Lecha Poznań już wcześniej wygrali zmagania grupy B, w 14 kolejkach zdobyli 35 punktów notując bilans 11-2-1, gole: 47:13. Kolejorz prowadzony przez Bartosza Bochińskiego wyprzedził drugą Wartę o 12 punktów. W ten weekend drużyna do 17 już nie rywalizowała.

CLJ U-15:

W cuglach jesienne zmagania grupy B CLJ U-15 już dawno wygrali trampkarze starsi Lecha Poznań, którzy w ten weekend również nie rywalizowali. Podopieczni Damiana Sobótki w zakończonej kilkanaście dni temu rundzie zaliczyli bilans 14-0-0, gole: 80:3. Jesienne zmagania Kolejorza do lat 15 zdążyliśmy podsumować już 25 listopada -> TUTAJ.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy dopiero w marcu 2022 roku, gdy ruszą zmagania CLJ U-18, CLJ U-17 oraz CLJ U-15. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Znicz Pruszków (odwołany i przełożony na wiosnę)
CLJ U-18: Polonia Warszawa – Lech Poznań 2:1

Kolejne mecze młodzieży:

CLJ U-18: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (piątek, 10 grudnia, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz