Mateusz Żukowski w Śląsku Wrocław

Trzecim zawodnikiem, który niedawno odszedł z Lecha Poznań i znalazł sobie nowy klub jest Mateusz Żukowski. W środę, 28 czerwca prawy obrońca podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

Mateusz Żukowski trafił do Lecha Poznań pod koniec letniego okienka transferowego 2022. 21-latek został wypożyczony z Rangers FC na rok po tym jak urazu doznał Alan Czerwiński. Doświadczony defensor szybciej niż przewidywano wrócił do zdrowia, dlatego Żukowski nie był już potrzebny. Były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk szybko zadebiutował w niebiesko-białych barwach i równie szybko zakończył grę w pierwszym zespole Lecha Poznań.

Prawonożny zawodnik wystąpił tylko w trzech spotkaniach notując w meczach z Lechią Gdańsk 3:0, z Widzewem Łódź 2:0 i z Cracovią Kraków 0:0 łącznie 72 minuty. Wiosną Mateusz Żukowski nie zagrał już ani razu, młody piłkarz otrzymywał szanse co jedynie w drugoligowych rezerwach Lecha Poznań. Już dawno zapadła decyzja o braku wykupu tego obrońcy z Rangers, który również w Szkocji został skreślony.

Śląsk Wrocław wykupił Żukowskiego z Rangers FC podpisując z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne miesiące. Mateusz Żukowski to trzeci piłkarz i przy okazji trzeci defensor, który po pożegnaniu się z Lechem Poznań znalazł sobie nowy klub. Wcześniej nowe zespoły znaleźli Pedro Rebocho oraz Lubomir Satka. Cała trójka odeszła do dużo niżej notowanych drużyn, w których nie będą już walczyć o trofea.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

15 komentarzy

 1. Erwin pisze:

  Jeden z wielu niewypałów, może w Śląsku pokaże coś więcej.

 2. smigol pisze:

  Kto?

 3. Pawelinho pisze:

  Uff całe szczęście, że nie zostanie w Lechu Poznań na dłużej. Tak jak napisał Erwin jeden z wielu niewypałów. Tak swoją drogą to ja nigdy nie zrozumiem sensu wypożyczenia tego piłkarza, któremu zrobiono krzywdę tym wypożyczeniem.

 4. marcinos pisze:

  Nie kojarzę kompletnie tej twarzy. Życzę jak kazdemu powodzenia – może same treningi z Bromkiem nauczyły go czegoś.

 5. Komarny pisze:

  W klubie z niższymi wymaganiami może się odbudować. U nas przegrał rywalizację z Ba Louą, a to coś mówi.

  • Hazaj pisze:

   @Komarny – chyba nieco odleciałeś bo… Ba Lua-pomocnik/prawoskrzydłowy Żukowski -obrońca prawoskrzydłowy/boczny. Pomyliłeś konia z koniakiem i rum z rumakiem.

  • Kosi pisze:

   Tym wpisem pograzyles sie do konca. Wyszlo, ze nawet nie kojarzysz zawodnikow i na ktorych pozycjach graja. Gratuluje wiedzy.

   • Komarny pisze:

    Tak, miałem chwilowe zaćmienie umysłu i poylił mi się z Citaiszwilim. Cieszę się, że moja oczywista pomyłka jest aż tak wielkim wydarzeniem.

 6. Levin_9 pisze:

  Podobno Magiera który „trenował” Żukowskiego w reprezentacji U-20 przyczynił się do tego transferu. We Wrocławiu podeszli ostrożnie, rok i jeśli się sprawdzi kolejne dwa.

  • Hazaj pisze:

   No to ciekawy transfer zrobili Szkoci. Wzięli Żukowskiego za 2,5 Mln € z Gdańska, podpisali kontrakt do maja 2025 i…. teraz wypożyczają (ponoć za 500 000€/sezon) do kolejnego POLSKIEGO klubu. Ciekawe ile będzie płacił Klub Kiepskich Szkotom.
   Narzekacie na skauting Lecha no i… Rangers-Żukowski [2,5 Mln €], Brighton-Karbownik [6 ], Lens-Buksa [9], Union – Puchacz [3,5] Joel Valencia Piast-Brentford [2,0] KLapustka Leicester [5 Mln]…….. i tak dalej. Są transfery jest zabawa 😉

   • Sp pisze:

    Jakie 2,5 mln euro. Tyle to złotych jak już.

   • Levin_9 pisze:

    Wszystkie źródła podają że odszedł do Szkocji za około 500 tys. funtów, 2,5 mln euro to wycena jego wartości przez TM, a wszyscy wiemy że zwykle ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pewnie roczna pensja w Glasgow była wyższa niż kwota zapłacona przez Śląsk.

 7. Hazaj pisze:

  OK