Plus grudnia: Kristoffer Velde

W grudniu 2023 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Kristoffer Velde. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z czterech meczów rozegranych w kończącym się miesiącu.

Grudzień nie był dobry, był rozczarowujący, po listopadowej przerwie na kadrę Kolejorz wygrał tylko jeden ligowy mecz i przepchnął awans do 1/4 finału Pucharu Polski. W grudniu Lech rozegrał tylko jedno spotkanie u siebie, w którym przegrał kończąc 2023 rok dwoma z rzędu porażkami u siebie oraz zdobyciem raptem punktu w ostatnich dwóch jesiennych kolejkach. Grudniowe wyniki poznaniaków byłyby jeszcze gorsze, gdyby nie przebłyski Kristoffera Velde.

Średnia ocen: 2,58 (6 wynik)

Według not, jakie kibice Lecha Poznań wystawiali piłkarzom po czterech grudniowych meczach Kristoffer Velde wyprzedził m.in. Bartosza Mrozka czy Joela Pereirę. Gwiazdor Kolejorza w spotkaniu z Koroną w Kielcach usiadł na ławce rezerwowych, ale jeszcze w pierwszej połowie wszedł na murawę zdobywając na końcu zwycięską bramkę. To dzięki jakości Norwega i jego przebłyskowi udało się strzelić gola w meczu na śniegu, który w ogóle nie powinien się odbyć.

Kristoffer Velde miał wtedy średnią ocen na poziomie 4,57 przegrywając o 0,01 z Bartoszkiem Mrozkiem. Według Waszych głosowań najlepszy w grudniu zawodnik Lecha Poznań miał druga średnią notę również po spotkaniach z Arką Gdynia 1:0 oraz z Piastem Gliwice 0:1. Nad morzem 24-letni skrzydłowy dał sygnał do ataku, to dzięki jego akcjom po 30 minucie meczu z „Arkowcami” coś zaczęło się dziać. W doliczonym czasie gry piłkarz zaliczył asystę drugiego stopniu przy zwycięskim golu, kiedy do końca powalczył o piłkę z lewej strony pola karnego, opanował ją i swoją lepszą prawą nogą dośrodkował na głowę Dino Hoticia.

Kristoffer Velde w ostatnich meczach rundy jesiennej nie pokazał zbyt wiele jakości, jednak miał swój udział przy bramce w Radomiu biorąc udział w efektownej akcji, po której Lech Poznań strzelił gola. Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com norweski boczny pomocnik był najlepszy w październiku, teraz otrzymuje tzw. „plus miesiąca” za grudzień będąc pierwszym lechita w sezonie 2023/2024 wyróżnionym w dwóch różnych miesiącach.

Warto przypomnieć, że lipcu najlepszy był Dino Hotić, w sierpniu Joel Pereira, we wrześniu Filip Marchwiński, w październiku i grudniu Kristoffer Velde, a w listopadzie Jesper Karlstrom. Kolejorz wróci do zmagań 10 lutego, w drugim miesiącu 2024 roku rozegra łącznie cztery mecze na dwóch frontach.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom