Wygrany sparing z Zagłębiem w Grodzisku

W pierwszym meczu sparingowym tego lata, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali w Grodzisku Wielkopolskim lubińskie Zagłębie 1:0 (1:0). Jedyną i zwycięską bramkę w czwartkowym meczu, w 23. minucie gry zdobył powracający do składu Kolejorza po kontuzji, Kamil Drygas.

W pierwszej połowie towarzyskiego meczu w Grodzisku, to ekipa Lecha Poznań była lepsza i zasłużenie prowadzi do przerwy. Mimo, że to dopiero początek przygotowań, lechici potrafili konstruować ładne akcje nie tylko środkiem boiska, ale też skrzydłami. Zagłębie natomiast, ograniczało się głównie do kontrataków i najgroźniejsze sytuacje stworzyło w końcówce pierwszej połowy. Ogółem bramka na 1:0 dla poznaniaków padła po ładnej wrzutce Jakuba Wilka i celnej główce Kamila Drygasa w 23. minucie gry.

Po zmianie stron „niebiesko-biali” nie przeważali już tak bardzo, jak w pierwszej połowie, ale to wcale nie sprawiło, że na murawie było nudno. Wręcz przeciwnie, mimo wysokiej temperatury gra była jeszcze szybsza i z każdą minutą coraz bardziej ciekawsza. Śmiało atakował bowiem nie tylko Lech Poznań, ale również Zagłębie Lubin. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz w pierwszym letnim sparingu pokonał ekipę „Miedziowych” 1:0.

Dodajmy również, że w czwartkowym meczu towarzyskim w poznańskim zespole wystąpiło łącznie 21 zawodników. Podopieczni Jose Marii Bakero Escudero kolejny sparing rozegrają już podczas obozu w Niemczech, a konkretnie w poniedziałek, 11 lipca. Wówczas, o godzinie 18:00 w Jenbach rywalem Lecha Poznań będzie grecki Panathinaikos Ateny.

KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramka: 23.Drygas
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: 300
Skład Lecha Poznań: Burić (46.Kotorowski) – Wojtkowiak (46.Kędziora), Wołąkiewicz (71.Kamiński – wejście powrotne), Kamiński (46.Djurdjević), Ratajczak (46.Jasiński) – Murawski (46.Golla), Drygas (46.Injać) – Tonev (17.Kiełb, 71.Możdżeń – wejście powrotne), Możdżeń (46.Stilić), Wilk (46.Ślusarski) – Rudnevs (46.Ubiparip).
Trenerzy: Jose Maria Bakero Escudero – Jan Urban
Pogoda: +28°C, pogodnie