Derby na remis. Gra młodzieży lepsza niż wynik

pilkazimaW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 10:30 we Wronkach Lech Poznań zremisował w derbach z Wartą Poznań 2:2 (1:1). Kolejorz wystąpił w bardzo rezerwowym i młodym składzie, ale mimo to, jego gra mogła się podobać. Lechici mieli jednak problem ze skutecznością i niewykorzystane okazje momentalnie się mściły.

3 min. – Lech szybko zaatakował i szybko zdobył bramkę. Ładnie z przodu pokazał się Ubiparip, który ze spokojem przelobował Radlińskiego i otworzył wynik tego spotkania.
6 min. – Ładna akcja Lecha, ale Jakóbowski nie opanował na lewej stronie piłki zagranej ze środka.
8 min. – Szybka akcja Kolejorza i dobre dośrodkowanie ostatecznie wyłapał bramkarz.
11 min. – Pierwsza akcja Warty, jednak w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego.
15 min. – Ładnie uderzył Zgarda, lecz futbolówka trafiła w obrońcę Warty.
15 min. – W pierwszym kwadransie zdecydowaną przewagę mieli lechici, którzy byli szybsi i lepsi piłkarsko od Warciarzy. Kolejorz na razie zasłużenie prowadzi.

19 min. – Kontra Warty. Pogonowski przekombinował jednak będąc na prawej stronie.
22 min. – Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Drewniak, ale żadnemu z lechitów nie udało się oddać strzału.
23 min. – Kolejna akcja Lecha. Z piłką pogubił się niestety Gergo.
26 min. – Jedna z nielicznych okazji Warty. Najpierw strzał Magdziarza został zablokowany, a po chwili inny warciarz uderzył bardzo niecelnie.
28 min. – Bardzo dobry rajd Jakóbowskiego. Niestety ostatnie podanie było już złe.
29 min. – Momentalna odpowiedź Warty. Ngamayama spudłował będąc w dobrej sytuacji.

31 min. – Świetnie zagranie Gajdy, który występuje dziś na nietypowej dla siebie pozycji ofensywnego pomocnika. Ubiparip znalazł się jednak na spalonym.
32 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha. Ostatecznie futbolówka znalazła się w rękach Szymańskiego.
32 min. – Na strzał ze słabszej, lewej nogi zdecydował się Jakóbowski, ale piłka nie doleciała do bramki.
34 min. – Piękna akcja Szczupakowskiego. Futbolówkę przejął Ubiparip, lecz został zablokowany.
37 min. – Niewiele brakowało i Warta zdobyłaby gola po rzucie rożnym. Strzał wariarza poleciał jednak w środek bramki, gdzie dobrze był ustawiony Szymański.
41 min. – Co za akcja Jakóbowskiego! Młody pomocnik przebiegł ogromny dystans, a na końcu idealnie wyłożył piłkę do Ubiparipa. Serb tylko wiadomy w sobie sposób nie trafił do bramki.
42 min. – Niewykorzystane okazje zemściły się. Ładna i szybka akcja rywala i jest remis.
44 min. – Znów Jakóbowski, ale niestety poślizgnął się w polu karnym.
45 min. – Do przerwy we Wronkach remis, choć Lech powinien prowadzić paroma golami, ale wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się pod koniec pierwszej połowy. Na razie bardzo aktywny w drużynie Kolejorza jest Jakóbowski. Rozczarowuje skutecznością Ubiparip.

49 min. – Szybko rozpoczęła się druga połowa i Lech znów szybko zdobył bramkę. Kolejna ładna akcja Kolejorza i po zagraniu Geergo piłkę w siatce bez problemu umieścił Ubiparip.
50 min. – Znów akcja Jakóbowskiego, który od początku szarpie niemiłosiernie. 21-latek został powstrzymany przez obronę Warty.
53 min. – Tym razem przed szansą stanął Gajda, lecz posłał piłkę obok bramki.
57 min. – Niebezpieczne dośrodkowanie warciarzy z prawej strony i niewiele brakowało, aby Jurga wepchnął piłkę do siatki. Z instynktem interweniował jednak Wandzel.

62 min. – Po paru minutach spokojnej gry przebudził się Lech. Znów dobrze zachował się Gajda, który podał na środek, gdzie był Jakóbowski. Ten uderzył, jednak bardzo niecelnie.
65 min. – Kapitalne podanie Gajdy. Tym razem zagrał on z prawej strony do środka, ale bramkarz Warty zdołał wyjść i wybić piłkę.
68 min. – Znów nieliczny atak Warty i od razu gol. Błąd obrony Kolejorza i Pogonowski łatwo zdobył bramkę. Kolejorz sam jest sobie winien.
72 min. – Lovrencsics miał piłkę na prawej stronie, ale zamiast podać wolał uderzyć i nie trafił w bramkę.
75 min. – Miękkie dośrodkowanie Kędziory wyłapuje Lis.

78 min. – Dobrą wrzutkę Lecha z prawej strony złapał bramkarz Warty.
88 min. – Od 10 minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Obie drużyny mają problemy z grą ofensywną i najwyraźniej opadły z sil.
90 min. – Zakotłowało się pod bramką Warty! Strzelał Orłowski, Cierpka i Wolski, ale gola nie ma.
90+1 min. – Jeszcze kontra Lecha, lecz do piłki nie zdążył Drewniak.
90+2 min. – Ostatecznie mimo przewagi młodzieży Kolejorza poznaniacy zremisowali z Wartą 2:2.

KKS Lech Poznań – KS Warta Poznań 2:2 (1:1)
Bramki: 3 i 49.Ubiparip – 42.Trojanowski 68.Pogonowski
Sędzia: Rafał Płotka (Piła)
Widzów: 50
KKS Lech: Szymański (46.Wandzel) – Kędziora, Witt, Bednarek, Szczupakowski (69.Cierpka) – Lovrencsics, Zgarda (73.Orłowski), Drewniak, Gajda, Jakóbowski (88.Wolski) – Ubiparip.
KS Warta: Radliński (46.Lis) – Kanarek, Wichtowski, Bartkowiak (65.Onsorge), Otuszewski (62.Cieślak) – Magdziarz, Czoska (76.Ziętarski), Ngamayama, Trojanowski (60.Naumcevski), Pogonowski (79.Napierała) – Bartoszak (46.Jurga).
Trenerzy: Mariusz Rumak – Maciej Borowski
Pogoda: -6°C, pogodnie, śnieżnie