O to właśnie chodzi! O to chodzi! + 92 zdjęcia z meczu

W meczu 16. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań w obecności prawie 25 tysięcy ludzi na trybunach wygrał z Ruchem Chorzów 4:2 (1:1). Kolejorz w ostatnim kwadransie spotkania grał wręcz koncertowo, walecznie i z polotem. Wielkopolanie zaprezentowali się wtedy tak jak wszyscy tego od nich zawsze oczekują i nadal nie odpuszczają czołówce.

92 zdjęcia z meczu Lech – Ruch 4:2

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

18:55 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Szkoda, że dziś kończy się maraton gier co trzy dni…

18:55 – Raport zaczynamy 15 minut wcześniej niż przewidywaliśmy. Dziś w Poznaniu niezła pogoda jak na jesień. Nie powinno padać w czasie meczu.

18:57 – Przed chwilą swój spacer na murawie zakończyli goście. Teraz są na niej lechici.

18:58 – Kibiców Lecha jeszcze nie ma na stadionie, lecz jest już kilkusetosobowa grupa gości.

19:02 – Ruch zdążył już sobie pośpiewać co nieco pod adresem Kolejorza. Fani Lecha dopiero co wchodzą, bo otworzono bramki.

19:07 – Poniżej skład Lecha. Są zmiany.

19:08 – Pod stadionem są już pierwsze duże grupy gimnazjalistów. Dziś będzie ich ponad 10 tysięcy. To dzięki akcji WL>

19:08 – Ogółem dzisiejszy mecz zobaczy z trybun ponad 20 tysięcy i to dość grubo.

19:11 – Na naszym mikroblogu w śmietniku kibica pojawiła się fotka murawy. Wygląda bardzo dobrze.

19:13 – Fotki trybun pojawiają się najpóźniej w przerwie meczu tam gdzie zwykle, czyli w środkowym menu na górze. Jak będą fotki, to panel po odświeżeniu sam się pojawi.

19:15 – Mała mgiełka robi się w wyższych partiach trybun. Słabo je widać.

19:16 – Nie napisaliśmy jeszcze o naszych wymaganiach co do dzisiejszego meczu. Tylko zwycięstwo! remis można wsadzić sobie w wiadomo co. Albo zwycięstwo, albo won.

19:19 – Ruchu w sektorze na razie nie przybywa. Goście nie wywiesili jeszcze żadnych fan.

19:21 – W razie wygranej dogonimy dziś Pogoń i zbliżymy się do Wisły na dwa punkty. Zacznie się po prostu coś dziać w kwestii dogonienia obecnej czołówki.

19:22 – Jesteśmy ciekawi dziś występu Injacia od pierwszej minuty. Pierwszego w Lechu od 1,5 roku. Mimo to, uważamy, że Serb najlepsze czasy ma jednak za sobą…

19:26 – Ruchu jest już jakieś tysiąc osób. Prowadzą właśnie rozgrzewkę dopingując.

19:28 – Pod bramką pod II trybuną trawa jest trochę słaba, a właściwie to jej tam nie ma… za to pod IV jak na takie miejsce murawa wygląda świetnie.

19:35 – Ruch wywiesił pierwszą fanę: „Psycho fans”.

19:43 – Bramkarze Ruchu wyszli na rozgrzewce. Ruch, Ruch chorzowskie psy słychać z Kotła.

19:43 – Gimnazjalistów będzie dziś na trybunach 12 tysięcy – informuje spiker.

19:45 – Ruch wyszedł już na rozgrzewkę.

19:47 – Ruch wywiesił jeszcze kilka małych fan.

19:48 – „biegać, walczyć i się starać, a jak nie to wypie*dalać” – śpiewa Kocioł i to zapewne nie pierwszy raz dzisiejszego wieczora.

19:52 – Lechici wyszli właśnie na rozgrzewkę.

19:53 – W dzisiejszych meczach Piast zremisował z Cracovią 1:1, a TSP pokonało Lechię 3:1.

19:54 – W Kotle na razie mało wiary. Ogólnie mało ludzi jest jeszcze na stadion, ale tradycyjnie większość przyjdzie na ostatnią chwilę.

19:59 – Skład Ruchu poniżej. Nie ma większych niespodzianek.

20:03 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany, ale wciąż dwójka nie jest pełna nawet w połowie.

20:05 – Ruch, jak widać, potrzebuje bardzo dużo miejsca, bo rezerwowi tej drużyny rozgrzewają się na połowie Lecha.

20:12 – Stadion zapełnia się w żółwim tempie.

20:14 – Lech na rozgrzewce szlifuje atak pozycyjny na około 25 metrów przed bramką.

20:16 – Z celnością strzałów u lechitów jest słabo…

20:18 – Mało wiary 12 minut przed meczem. Na razie więcej kibiców jest na I trybunie za kamerami niż na trójce.

20:22 – Gimnazjaliści są trochę dziwnie porozsadzani.

20:24 – Spiker czyta składy. Stadion zapełnia się mega wolno.

20:26 – Kibice są dziś mocno porozwalani na stadionie. Otwarto nawet trzeci poziom III trybuny.

20:26 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę początek meczu.

20:28 – Lech zagra na niebiesko, Ruch na biało.

20:29 – W Kotle pojawił się transparent zachęcający do pojechania pojutrze do Warszawy.

20:30 – Przed meczem jeszcze minuta ciszy i zaczynamy.

20:59 – Pojawił się już panel z fotkami trybun na górze i w środkowym menu.

1 min. – Mecz zaczął się od złego zagrania Douglasa.
2 min. – W dobrej sytuacji przewrócił się Wołąkiewicz, ale sędzia nakazał grać dalej.
5 min. – Fatalny błąd po rzucie rożnym, jednak zawodnik gości z bliska nie trafił w bramkę.
9 min. – Akcja Lecha i gol! Kasper dobrze opanował piłkę po prawej stronie, zagrał do środka, a tam Teo niezbyt dobrze złożył się do strzału, ale jednak zdobył gola.
14 min. – Piękny strzał z woleja Kamińskiego i tuż nad poprzeczką.

16 min. – Główka po centrze Starzyńskiego i piłka poleciała nad poprzeczką.
20 min. – Lech ma na razie kontrolę nad meczem i to spory plus.
27 min. – Mało się dzieje od kilkunastu minut. Lech kontroluje mecz, a Ruch specjalnie nie kwapi się, aby odpowiedzieć.
29 min. – Strzał Możdżenia i piłka dosłownie poleciała w kosmos.

31 min. – Strzał Hamalainena tuż obok słupka. Byłby piękny gol.
33 min. – Dośrodkowanie Gergo i gdyby nie interwencja bramkarza byłoby 2:0.
37 min. – Mało się dzieje na boisku. Brakuje akcji z obu stron.
38 min. – Jest akcja i jest gol dla Ruchu. Dośrodkowanie z prawej strony i Kuświk zdobywa gola głową.
41 min. – Po golu śmielej zaatakował Ruch.
44 min. – Kolejny katastrofalny strzał Możdżenia z powietrza.
45 min. – Jeszcze zablokowany strzał Teo na koniec tej połowy. Do przerwy 1:1.

47 min. – Strzał Teo głową i świetna interwencja bramkarza.
47 min. – Bomba Gerego. Nad bramką.
49 min. – Błąd Injacia, jednak wszystko ratuje Ceesay.
59 min. – Od 10 minut się nie dzieje. Brakuje akcji o strzałach nie mówiąc.
59 min. – Przypadkowa akcja gości, podanie z prawej strony i Kuświk z bliska strzela gola. 1:2.

62 min. – Złe wstrzelenie piłki przez Ruch.
63 min. – Teraz to samo zrobił Lovrencsics, jednak piłkę wyłapał bramkarz.
67 min. – Teo był przewracany w polu karnym. Sędzia każe grać dalej.
70 min. – Groźna kontra Ruchu i napastnik rywala nie trafił w piłkę.
73 min. – Ruch cofnięty, Lech atakuje chaotycznie.
75 min. – Strzał Claasena nad bramką.

78 min. – 2:2. Najpierw strzał Teo obronił bramkarz, ale wobec dobitki Murawskiego był już bezradny.
81 min. – Strzał Ruchu broni Gostomski.
81 min. – Teodorczyk w odpowiedzi, jednak piłkę zabiera bramkarz.
83 min. – Kolejna akcja Lecha i potężna bomba Gergo! 3:2!
89 min. – Pięknie z piłką obrócił się Ślusarz i słupek! za chwilę Możdzeń i broni Buchalik!
90+2 min. – Jeszcze akcja na koniec, Ślusarz do Claasena i 4:2. Pięknie!

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:2 (1:1)

Bramki: 9.Teodorczyk 78.Murawski 83.Lovrencsics 90+2.Claasen – 38 i 59.Kuświk

Żółte kartki: Tymiński

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 24336 (1240 kibiców Ruchu)

KKS Lech: Gostomski – Wołąkiewicz (46.Claasen), Ceesay, Kamiński, Douglas – Injać (56.Murawski), Trałka – Możdżeń, Hamalainen, Lovrencsics – Teodorczyk (82.Ślusarski).

Rezerwowi: Kotorowski, Henriquez, Drewniak, Murawski, Linetty, Claasen, Ślusarski.

Ruch: Buchalik – Szyndrowski, Stawarczyk, Malinowski, Dziwniel – Smektała, Surma, Tymiński (76.Mrowiec), Starzyński, Janoszka – Kuświk (77.Jankowski).

Rezerwowi: Kamiński, Helik, Sadlok, Mrowiec, Kowalski, Jankowski, Kwiatkowski.