Ostatnie mecze kadr. Grali lechici (akt.)

W tym tygodniu na całym świecie odbywają się kolejne mecze młodzieżowych i dorosłych reprezentacji narodowych zarówno sparingowe jak i barażowe czy inne w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Dziś o godzinie 17:30 kadra U-20 z Szymonem Drewniakiem w kolejnym meczu o Puchar 4 Narodów zagrała z Niemcami U-20. Polakom szło ostatnio nieźle, ale tym razem przegrali 0:1 (Drewniak grał przez całą drugą połowę). Z kolei także o 17:30 w reprezentacji U-21 wystąpił Marcin Kamiński, który w piątek zagrał w dorosłej kadrze, ale po tym spotkaniu został odesłany do młodzieżówki po to, aby jej pomóc w zwycięstwie. „Biało-czerwoni” pokonali Grecję 3:1 i są bardzo blisko awansu na Mistrzostwa Europy. Karol Linetty nie wystąpił z powodu choroby.

Natomiast po 20:45 na Bułgarskiej szanse otrzymał Łukasz Teodorczyk (grał od 58. minuty). Wówczas Polska zmierzy się na stadionie Kolejorza z reprezentacją Irlandii. Nieco wcześniej, bo o 20:00 kadrę RPA czekał ciekawy sparing z Hiszpanią. 45 minut w tym meczu wystąpił pomocnik Lecha Poznań, Daylon Claasen, a Republika Południowej Afryki niespodziewanie triumfowała 1:0. Wolne ma dzisiaj za to Kasper Hamalainen, którego reprezentacja zanotowała w listopadzie tylko jeden sobotni pojedynek. Fin powrócił już zresztą do Poznania i może skupić się na występach w Lechu.

Szymon Drewniak (1-90 i 46-90 min.)
piątek, 15.11, godz. 17:30 – Polska U-20 vs. Szwajcaria 4:0
wtorek, 19.11, godz. 17:30 – Polska U-20 vs. Niemcy U-20 0:1

Karol Linetty (0 i 0 min.) i **Marcin Kamiński (1-90 i 1-90 min.)
piątek, 15.11, godz. 18:00 – Malta U-21 vs. Polska U-21 1:5
wtorek, 19.11, godz. 17:30 – Polska U-21 vs. Grecja U-21 3:1

Łukasz Teodorczyk (0 i 58-90 min.)
piątek, 15.11, godz. 20:45 – Polska vs. Słowacja 0:2