Sparing: Lech – Chrobry 2:1

W sparingowym meczu rozegranym w sobotę, 24 marca po godzinie 13:00 na jednym z bocznych Inea Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17, piłkarze Lecha Poznań pokonali Chrobrego Głogów 2:1 (1:0). Kolejorz przez większą część sparingu z I-ligowcem miał wyraźną przewagę, jednak był nieskuteczny, a na dodatek nieuważny po stałych fragmentach gry wykonywanych przez I-ligowca.

Mecz, który rozpoczął się z 5-minutowym opóźnieniem od początku toczył się pod dyktando Lecha. Poznaniacy pierwszy strzał oddali w 5 minucie, kiedy zbyt słabo na bramkę Chrobrego uderzył Jevtić. W odpowiedzi w 10 minucie groźną akcję przeprowadził Machaj, którego ostatecznie zatrzymali obrońcy. W kolejnych minutach więcej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak brakowało z ich strony dobrych sytuacji. W 18 minucie lechici objęli prowadzenie. De Marco wyrzucił piłkę z autu. Otrzymał ją Khoblenko, który prostopadle podał do Jevticia, a Szwajcar w sytuacji 1 na 1 zdobył gola. W 21 minucie ekwilibrystyczny strzał oddał Kaczmarek, który zamiast do siatki Putnockiego trafił w głowę Janickiego. Po chwili celnie, choć za lekko zza pola karnego uderzał De Marco. Przez kolejnych kilka minut znów na boisku działo się niewiele. Dopiero w 38 minucie na mocny strzał z dystansu zdecydował się Khoblenko, który zatrzymał golkiper z Głogowa. W 41 minucie gry celną główkę oddał jeden z piłkarzy Chrobrego, którą bez problemu wyłapał Putnocky. Lech szybko odpowiedział uderzeniem Khoblenko, które tym razem było niecelne. Pierwsza połowa zakończyła się więc prowadzeniem Kolejorza 1:0.

Po przerwie Lech przeszedł na grę z dwoma napastnikami. W 50 minucie mocny strzał z lewej nogi oddał bardzo aktywny dziś Khoblenko, ale znów nie trafił w bramkę. W 54 minucie sparingu było już 2:0. Ładną akcję na prawej pomocy przeprowadził Barkroth, który wymanewrował obrońcę, podał do Khoblenko, a ten lekkim strzałem podwyższył prowadzenie Lecha Poznań. W 60 minucie znów aktywny na prawej stronie był Barkroth. Szwed podał do Jevticia, jednak Szwajcar nie przyłożył się do uderzenia. W 66 minucie było już tylko 2:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło prosto na głowę zawodnika Chrobrego, który nie dał szans Putnockiemu na skuteczną interwencję. W 71 minucie Trałka huknął z woleja, aczkolwiek niecelnie. Po chwili jeden z graczy rywala po ładnym uderzeniu trafił w poprzeczkę. Dosłownie sekundy później sam na sam z bramkarzem znalazł się Gytkjaer. Napastnik Lecha efektownie podciął futbolówkę, lecz golkiper Chrobrego końcówkami palców zatrzymał ten strzał. W 86 minucie Duńczyk zmarnował kolejną setkę co mogło się zemścić, gdy goście dwie minuty później wykonali kolejny groźny rzut wolny po którym z piłką minął się Putnocky. W 89 minucie po ładnej akcji Tomasika z Majewskim strzał tego drugiego został dobrze obroniony przez bramkarza. Chwilę później sędzia zakończył sparing w którym Kolejorz pokonał Chrobrego 2:1.

Jak padły bramki?

18 min. – 1:0. De Marco wyrzucił piłkę z autu. Otrzymał ją Khoblenko, który prostopadle podał do Jevticia. Szwajcar w sytuacji 1 na 1 zdobył gola.
54 min. – 2:0. Ładną akcję na prawej pomocy przeprowadził Barkroth, który wymanewrował obrońcę, podał do Khoblenko, a ten lekkim strzałem podwyższył prowadzenie.
66 minuta – 2:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło prosto na głowę zawodnika Chrobrego, który nie dał szans Putnockiemu na skuteczną interwencję.

KKS Lech Poznań – Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
Bramki: 18.Jevtić 54.Khoblenko – 66.
Asysty: 1:0 – Khoblenko, 2:0 – Barkroth
Widzów: ok. 100
Skład Lecha: Putnocky – De Marco, Janicki, Vujadinović (46.Gytkjaer), Tomasik – Serafin, Gajos (46.Trałka) – Klupś (46.Majewski), Jevtić, Barkroth – Khoblenko.
Trenerzy: Bjelica – Niciński
Pogoda: +6°C, pogodnie

Autor zdjęć: Robert Balcerzak