Niewygodne wrześniowe powroty

Za 4 dni ekipa Kolejorza po niespełna 2 tygodniach przerwy spowodowanej pierwszą tej jesieni wrześniową przerwą na kadrę wróci do ligowych zmagań rozpoczynając w swoim wykonaniu II etap rundy jesiennej 2019. Powroty Lecha Poznań do gry o stawkę nie zawsze wyglądały dobrze, a te wrześniowe były bardzo niewygodne. Kolejorz na wyjazdowe zwycięstwo czeka już 7 lat.

21 zwycięstw w 10 lat

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 21 spotkaniach. 13 pojedynków zremisował i 11 razy schodził z boiska pokonany. W ubiegłym sezonie po 4 przerwach na kadrę Kolejorz zanotował bilans 2-1-1. Ostatni raz uległ swojemu rywalowi po 2 tygodniach przerwy we wrześniu 2018 roku. Lechici przegrali wtedy z Legią w Warszawie 0:1.

Zeszłoroczna porażka po wrześniowej przerwie na kadrę nie była większą niespodzianką. 12 miesięcy wcześniej Lech także koncertowo zmarnował 2 tygodnie spokojnych, wrześniowych treningów. W Szczecinie w ciągu 90 minut oddał raptem 3 strzały na bramkę „Portowców” w tym 1 celny i to autorstwa Niklasa Barkrotha. Remisowe starcie z Pogonią 0:0 zakończył z zaledwie 39% posiadaniem piłki. Jeszcze wcześniej w 2016 roku w debiucie Bjelicy ograł już Pogoń u siebie 3:1. W paru poprzednich latach Lech po wrześniowej przerwie na kadrę uległ u siebie Podbeskidziu 0:1, przegrał w Białymstoku 0:1 oraz we Wrocławiu 0:2.

Ostatni mecz Kolejorza po wrześniowej przerwie na kadrę

7 lat czekania

Lech Poznań ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę odniósł w 2012 roku. 7 lat temu podopieczni ówczesnego trenera Mariusza Rumaka w meczu rozegranym w poniedziałek wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:0 po trafieniu w drugiej połowie Bartosza Ślusarskiego.

Pamiętne mecze w 2009 i 2010 roku

Zapewne wielu kibiców Kolejorza do dziś pamięta wyjazdowe mecze po wrześniowych kadrach 10 i 9 lat temu. W 2009 roku mimo przegrywania w Białymstoku 0:2 zespół Lecha wygrał 3:2 po trafieniach Lewandowskiego, Peszki oraz Arboledy. Za to rok później jeszcze na starym obiekcie we Wrocławiu mimo rezultatu 0:1 drużyna Kolejorza prowadzona przez Jacka Zielińskiego umiała wyciągnąć zwycięstwo 2:1. Do dziś jest to przedostatnia wygrana poznaniaków ze Śląskiem na wyjeździe. Parę dni po niej Lech zremisował w Turynie z Juventusem 3:3.