Niewygodne wrześniowe powroty

Za 4 dni ekipa Kolejorza po niespełna 2 tygodniach przerwy spowodowanej pierwszą tej jesieni wrześniową przerwą na kadrę wróci do ligowych zmagań rozpoczynając w swoim wykonaniu II etap rundy jesiennej 2019. Powroty Lecha Poznań do gry o stawkę nie zawsze wyglądały dobrze, a te wrześniowe były bardzo niewygodne. Kolejorz na wyjazdowe zwycięstwo czeka już 7 lat.21 zwycięstw w 10 lat

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 21 spotkaniach. 13 pojedynków zremisował i 11 razy schodził z boiska pokonany. W ubiegłym sezonie po 4 przerwach na kadrę Kolejorz zanotował bilans 2-1-1. Ostatni raz uległ swojemu rywalowi po 2 tygodniach przerwy we wrześniu 2018 roku. Lechici przegrali wtedy z Legią w Warszawie 0:1.

Zeszłoroczna porażka po wrześniowej przerwie na kadrę nie była większą niespodzianką. 12 miesięcy wcześniej Lech także koncertowo zmarnował 2 tygodnie spokojnych, wrześniowych treningów. W Szczecinie w ciągu 90 minut oddał raptem 3 strzały na bramkę „Portowców” w tym 1 celny i to autorstwa Niklasa Barkrotha. Remisowe starcie z Pogonią 0:0 zakończył z zaledwie 39% posiadaniem piłki. Jeszcze wcześniej w 2016 roku w debiucie Bjelicy ograł już Pogoń u siebie 3:1. W paru poprzednich latach Lech po wrześniowej przerwie na kadrę uległ u siebie Podbeskidziu 0:1, przegrał w Białymstoku 0:1 oraz we Wrocławiu 0:2.

Ostatni mecz Kolejorza po wrześniowej przerwie na kadrę

7 lat czekania

Lech Poznań ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę odniósł w 2012 roku. 7 lat temu podopieczni ówczesnego trenera Mariusza Rumaka w meczu rozegranym w poniedziałek wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:0 po trafieniu w drugiej połowie Bartosza Ślusarskiego.

Pamiętne mecze w 2009 i 2010 roku

Zapewne wielu kibiców Kolejorza do dziś pamięta wyjazdowe mecze po wrześniowych kadrach 10 i 9 lat temu. W 2009 roku mimo przegrywania w Białymstoku 0:2 zespół Lecha wygrał 3:2 po trafieniach Lewandowskiego, Peszki oraz Arboledy. Za to rok później jeszcze na starym obiekcie we Wrocławiu mimo rezultatu 0:1 drużyna Kolejorza prowadzona przez Jacka Zielińskiego umiała wyciągnąć zwycięstwo 2:1. Do dziś jest to przedostatnia wygrana poznaniaków ze Śląskiem na wyjeździe. Parę dni po niej Lech zremisował w Turynie z Juventusem 3:3.
Lech Poznań po wrześniowej przerwie na kadrę w ostatnich latach (4-1-5):

2009, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:3
2010, Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:2
2011, Lech Poznań – Wisła Kraków 0:1
2012, GKS Bełchatów – Lech Poznań 0:1
2013, Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:0
2014, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0
2015, Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1
2016, Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:1
2017, Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:0
2018, Legia Warszawa – Lech Poznań 1:0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Jeszcze kilka lat temu ze dwie trzecie składu wyjeżdżało na mecze swoich reprezentacji, nieraz na drugi koniec świata. Taka ilość reprezentantów w kadrze dawała drużynie jakość, ale powodowała zmęczenie kadrowiczów. Gorsze mecze po kadrach były wtedy zrozumiałe. Dziś reprezentantów mamy niewielu, i niestety też przegrywamy po kadrach, ale problemem jest polityka klubu, nieudolny zarząd przez co w drużynie brakuje jakości, stawiając Lecha w gronie średniaków w Ekstraklasie. Przez to o punkty w Gdańsku będzie bardzo ciężko

  2. Szymek pisze:

    W Gdańsku będzie mecz walki Lechia wygrywając może zrobić skok o kilka miejsc w tabeli, więc zapowiada sie dobry mecz bo Kolejorz porażką z Cracovią ograniczył znacznie możliwość kolejnej straty punktów. Jak byłoby w łeb w sobote a później przyjeżdza Jagielonia i ciężko wyobraźić sobie inny scenariusz niż wygrana a inny wynik sprawiłby, że będa 3 mecze i 1lub2 punkty..nie chce krakać, ale teraz ważne 3 mecze i wszystko w nogach grajków, oby Van der Hart zanotował progres bo od niego dużo może zależeć..
    Mój typ to remis w Gdańsku oraz zwycięstwo z Jagiellonią.