Lechici zakończyli listopadowe obowiązki w reprezentacjach

Piłkarze Lecha Poznań z pierwszego zespołu zakończyli już listopadowe obowiązki w reprezentacjach narodowych. Podczas trzeciej i ostatniej tej jesieni przerwy na kadrę w reprezentacji wystąpiło łącznie 9 z 10 powołanych zawodników Kolejorza. Debiut za sobą w seniorskiej reprezentacji Polski ma wychowanek Kamil Jóźwiak.

21-letni boczny pomocnik we wtorek wszedł na boisko w 85 minucie meczu Polska – Słowenia. „Biało-czerwoni” z „Józiem” w kocówce na murawie wygrali 3:2 i przypieczętowali 1. miejsce w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy 2020. Na tej imprezie po zwycięstwie i remisie zaprezentują się także Duńczycy. W starciu z Gibraltarem przez 90 minut grał Christian Gytkjaer zdobywając jeszcze gola. Nawet minuty w listopadzie nie rozegrał za to Lubomir Satka, a kadra Słowacji zajęła w swojej grupie dopiero 3. lokatę.

Nieudany turniej eliminacyjny w Walii zaliczyła z kolei reprezentacja Polski do lat 19. W I fazie kwalifikacji Polacy przegrali z Walią 0:3, wygrali z Kosowem 4:1 i przegrali z Rosją 0:4 zajmując w grupie eliminacyjnej 3. pozycję. Filip Marchwiński grał w 2 spotkaniach, Jakub Kamiński wystąpił w 3 meczach. Źle w listopadzie poszło też kadrze Polski U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza w eliminacjach do Mistrzostw Europy przegrali na wyjeździe z Bułgarią 0:3, by później w towarzyskiej potyczce ulec Czarnogórze 0:1.

Oba mecze kadry U-21 w pierwszym składzie zaczynał Robert Gumny, natomiast Paweł Tomczyk i Jakub Moder grali tylko od 46 minuty w kontrolnym starciu w Podgoricy. W listopadzie towarzysko odpowiednio w Chojnicach oraz w Bytowie rywalizowała reprezentacja Polski do lat 20. „Biało-czerwoni” wygrali ze Szwajcarią 5:1 oraz zremisowali z Norwegią 1:1. W tym pierwszym spotkaniu 2 asysty zanotował Tymoteusz Puchacz zaliczając po 90 minut w obu meczach. Mateusz Skrzypczak zaliczył tylko 2 minuty w konfrontacji ze Szwajcarami.

eME, Słowacja – Azerbejdżan 2:0

Tymoteusz Puchacz (1-90 + 2 asysty i 1-90) oraz Mateusz Skrzypczak (88-90 i 0)
Tow, Polska U-20 – Szwajcaria U-20 5:1
Tow, Polska U-20 – Norwegia U-20 1:1

Filip Marchwiński (0, 1-90 i 1-81) oraz Jakub Kamiński (46-90, 1-75 i 1-90)
eME U-19, Walia U-19 – Polska U-19 3:0
eME U-19, Polska U-19 – Kosowo U-19 4:1
eME U-19, Polska U-19 – Rosja U-19 0:4

*Kamil Jóźwiak (1-74), Robert Gumny (1-90 i 1-45), Jakub Moder (0 i 46-90) oraz Paweł Tomczyk (0 i 46-90)
eME, Bułgaria U-21 – Polska U-21 3:0
Tow, Czarnogóra U-21 – Polska U-21 1:0