Poważna kontuzja Gumnego i poważny problem dla Lecha

Lech Poznań doznał poważnego osłabienia. W sobotę klub poinformował o konieczności przejścia zabiegu przez Roberta Gumnego, który w 66 minucie meczu z Piastem Gliwice doznał urazu kolana musząc przedwcześnie opuścić boisko. W ostatnich dniach „Guma” przechodził zagraniczne konsultacje w Rzymie oraz w Zurychu po których nie było już wątpliwości.Kontuzja 21-letniego prawego obrońcy Lecha Poznań jest bardzo poważna. Robert Gumny przejdzie wkrótce zabieg plastyki chrząstki i czeka go kilkumiesięczna przerwa. To oznacza, że „Guma” na którym klub od dawna chciał zarobić miliony euro w tym sezonie raczej już nie zagra. W dodatku w kadrze Kolejorza nie ma obecnie innego nominalnego prawego obrońcy, bowiem zarząd nigdy nie szukał konkurenta dla Gumnego.

W dodatku kontuzjowany jest Tomasz Cywka, który mógłby zastępować „Gumę” w końcówce rundy jesiennej, ale sam wróci do zajęć najwcześniej w lutym. Przez to wczoraj na prawej flance defensywy wystąpił Lubomir Satka, który rolę prawego obrońcy może pełnić do końca rundy jesiennej. Klub ma duży problem, gdyż zimą nie planował ściągnięcia nowego zawodnika na pozycję Roberta Gumnego. Teraz przez poważną kontuzję wychowanka pozyskanie prawego obrońcy jest niemalże konieczne.

Kolejne problemy z kolanem Roberta Gumnego to zła informacja dla zarządu planującego sprzedać w końcu 21-latka najpóźniej latem oraz duży cios dla samego piłkarza. „Guma” 1,5 roku temu pauzował już z powodu zabiegu kolana. Teraz ponownie z tego samego powodu będzie nieobecny przez kilka miesięcy, wkrótce skończy już 22 lata, a w czerwcu 2021 roku wygasa jego umowa z Lechem Poznań. Poważna kariera za granicą prawego obrońcy stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 40

 1. Erwin pisze:

  Szkoda chłopaka, wychodzi na to, że przez chęć zarobienia jak największych pieniędzy nie tylko zarząd stracił, ale również zespół i sam Robert, ciężko mu będzie zrobić wielką karierę, niestety zanim wróci do regularnego grania minie bardzo dużo czasu.

 2. J5 pisze:

  Guma wracaj szybko do zdrowia. Powodzenia

 3. Peterson pisze:

  Gumnego czeka los legendy Lecha głownie przez to że żaden dobry klub nie będzie zabiegać o zawodnika który raz na rok rozpada się na kilka miesięcy. Cóż Lechowi od dawna potrzebni są goście od wnoszenia fortepianu.

 4. Muro pisze:

  Zaskoczyła ich ta sytuacja, ja prdl….

 5. MaPA pisze:

  Nie chcę być jakimś czarnowidzem ale sprawa kolana Gumnego może połozyć kres dobrze zapowiadającej sie karierze.Po prostu pech.Teraz wszyscy potencjalni „nabywcy” maja w reku argument zbytniej kontuzjogenności Gumnego a to oznacza mocne spuszczenie z ceny piłkarza.Taki nasz rodzimy „czarny piątek”.Wiele karier zapowiadajacych sie b.dobrze poprzez ciagłe kontuzje spełzły na niczym.Nie chcę tu mówić że Gumny to już kaleka ale zagraniczni menagerowie z bardzo dużą uwagą beda obserwowac wyniki badań naszego zawodnika.Mam tylko nadzieję że moje spostrzeżenia odnośnie tego sympatycznego chłopaka się nie sprawdzą.Guma trzymaj się i wracaj do formy.

 6. inowroclawianin pisze:

  No to Piotruś wk…y. Lipa z transferu, trzeba przedłużyć umowę. A sam Robert ma sporo pecha, ciągle coś, a to kontuzje, a to brak konkurenta, który by go napędził, a to transfer w ostatniej chwili nie wypalił..

 7. Bart pisze:

  W tym sezonie już może nie zagrać? Ja pierdolę, myślałem że jakoś na wiosnę wróci. W takim razie w styczniu klub musi sprowadzić jakiegoś nominalnego prawego obrońcę.

 8. Ostu pisze:

  No to szybko trzeba będzie przesunąć kogoś z rezerw albo ściągnąć kogoś z wypożyczenia…
  Na transfer zewnętrzny nie ma co liczyć…
  1. Zarządzik raczej liczył na wpływy niż na wydatki…
  2. W klubie nie ma kasy…
  3. Zimą nie ma rozsądnych transferów i okazji…
  A poza wszystkim – Piotruś jest zajęty rekonstrukcją w firmie i zamiana go na klub pilkarski… I raczej zajmuje się tworzeniem nowej polityki zakupowej i koncepcji prowadzenia spraw sportowych…

 9. tylkoLech pisze:

  Wielka szkoda. Trzymaj się Robert. Zdrowia i niech Cię wylecza skutecznie.

 10. fox pisze:

  Cena ceną ale teraz właśnie wychodzi głupota i chciwość zarządu no kto będzie grał za Roberta Satka?ok ale on nie lubi grać na tej pozycji.A co będzie jak Satka dozna kontuzji lub złapie kartki.Jak można mieć tylko jednego piłkarza na danej pozycji.Ciekawe co te mądrale zrobią .Pewnie będą musieli zimą kogoś dokupić,chociaż znając stan finansów i ich skąpstwo nadal będą męczyć bułę.

 11. MARCINzKALISZA pisze:

  Szkoda Gumy. Teraz dla zarządu powinno być priorytetem sciagnąć prawego obrońcę zimą.

 12. John pisze:

  Ktoś na tę obronę przyjdzie a do przerwy zimowej będzie grał Satka,ale to już mniejsza z tym.
  Najbardziej Gumnego szkoda.
  W tak młodym wieku druga ciężka kontuzja i długa przerwa.
  Dla zawodnika dramat.

 13. Pawel68 pisze:

  Robert wracaj do zdrowia!

 14. Max Gniezno pisze:

  Guma wracaj do zdrowia!!!

  W tej sytuacji zarówno dla Roberta jak i dla klubu optymalnym rozwiązaniem byłoby przedłużenie kontraktu. Z transferu w trybie perspektywicznego nastolatka nici. Zawsze można podbijać Europę w wieku 25 27 lat jako gwiazda ligi

 15. macko9600 pisze:

  Szkoda Roberta, szansa na fajną karierę zagranicą oddala się. A My mamy problem, zobaczymy co zrobią teraz leśni. Zdrowy rozsądek podpowiada, by kupić kogoś na PO, no ale leśni żyją we własnym, zupełnie oderwanym od rzeczywistości świecie.

 16. Grimmy pisze:

  „Teraz przez poważną kontuzję wychowanka pozyskanie prawego obrońcy jest niemalże konieczne” – jakbyście z zarządem Lecha znali się od wczoraj. Na razie grać będzie Satka na PO, a Dejewski na środku. W zimie wszystko wskazuje, że wróci Skóraś, który będzie grać na prawej obronie od wiosny. Pewnie i tak to lepiej, bo na PO pewnie by nam ściągneli brata Muhara.

 17. kilo82 pisze:

  Oby wszystko poszło dobrze, trzymaj się Guma i wracaj mocniejszy.

 18. Ekstralijczyk pisze:

  Fatalna kontuzja.

  O pobiciu rekordu transferowego nie ma już mowy.

  Pytanie brzmi czy po wyleczeniu kontuzji to będzie ten Gumny co z przed kontuzji bo różnie z tym bywa.

  W takim razie zima pewnie Jóźwiaka opchna aby ratować budżet.

  Czy ktoś ciekawy przyjdzie na prawą obronę podczas zimowego okienka.?

  Wiadomo czym i jak się to się skończy.

 19. Michu87 pisze:

  Jak to mówią pazerny dwa razy traci. Szkoda chłopaka, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Zaś wczorajszy jego zmiennik Satka zagrał dobry mecz.

 20. arek z Debca pisze:

  Niemcy już dawno prześwietlili Gumnego i odesłali go do domu. Nie to jest czymś zaskakującym. Temat sprzedaży Gumnego ciągnie się już kilka lat a zarząd do tej pory nie ma konkurenta czy zastępcy na tą pozycję. To dopiero jest podsumowaniem ich profesjonalizmu.

 21. Didavi pisze:

  Strasznie szkoda Gumy. Duża kariera pod wielkim znakiem zapytania. Miał być transfer, teraz prawdopodobnie sezon w plecy. Pół roku bez grania, w kolejnym powrót do formy. Już teraz można stwierdzić, że Gumny zostanie z nami na dłużej i pewnie przedłuży kontrakt.
  A teraz zostajemy bez prawego obrońcy, tak właśnie zarządzany jest Lech. Zimą obok skrzydłowego teraz musi przyjść prawy obrońca. Zdrowia Guma. Wracaj szybko.

 22. 100h2o pisze:

  Huj z klubem, jakoś sobie poradzi.
  Szkoda bardzo sympatycznego chłopaka i dobrego młodego piłkarza. Ma pecha ale wiadomo… choroba nie wybiera. Trzymam kciuki by porządnie wyzdrowiał, bo po prostu cenię go i lubię.
  A jak nie teraz to ma jeszcze sporo czasu i cała kariera przed nim. Głowa do góry Guma. Jesteśmy z Tobą!

 23. arek z Debca pisze:

  Dodam, że uszkodzenie chrząstki to paskudna sprawa dla sportowca. Ja to mam w obu kolanach i już biegać nie mogę a chodzenie czasem sprawia ból. Zapewne Gumny wróci do sprawności ale nie wiadomo czy do pełnej formy. Ryzyko zawsze jest.

 24. Michu73 pisze:

  Guma trzymaj się! Wszyscy trzymamy kciuki za powrót do zdrowia i formy.

 25. deel pisze:

  Fatalna wiadomość. Życzę Gumnemu szybkiego powrotu do zdrowia!

 26. tomasz1973 pisze:

  Mam w dupie miliony jakie Piothuś chciał zgarnąć do swojej kabzy za Gumnego, bo Lech i tak chuja z tego by miał. Gorzej, że po raz kolejny wychodzi nam bokiem rutkowa amatorka. Na prawej obronie z musu będzie grał najlepszy stoper, a na stoperze „transfer do rezerw”, albo niewypał z rutkowej letniej rewolucji – Czarnymarek. Ale, uwaga….do czasu, gdy nie rozboje się drugi dobry stoper szklany Rogne, wówczas na stoperze gramy transferem do rezerw i niewypałem z lata.! Zmian wówczas nie ma, więc gdy któryś z nich się roztrzaska na stoper wyjdzie Tomczyk, albo… Żuraw! Ot rutkowa polityka, brawo wy! Może rutkowy klakier bezjimienny to jakoś sprzeda nie jako kolejna porażka Piothusia, tylko jako jego wybitny plan?

 27. robgal1 pisze:

  Robert trzymaj się!!!
  Szybkiego powrotu do zdrowia.
  Jesteśmy jako kibice z Tobą.

 28. bas pisze:

  Kij w oko Rutkowi chytry dwa razy traci. Szkoda Roberta, bo niewątpliwie jego kariera znacznie spowolni i niestety przylgnie do niego łatka zawodnika kontuzjogennego. Robert szybkiego powrotu do .zdrowia

 29. Bender pisze:

  Cóż, stało się. Robertowi życzę zdrowia i powrotu do gry jeszcze w tym sezonie. Była szansa wyjazdu na Euro, obawiam się, że właśnie przepada…
  Przy okazji – mam takie odczucie, że do następnego meczu ligowego Lech uprawni do gry Karola Smajdora. Pech jednego szansą drugiego, tak to już bywa.

 30. PAWEL pisze:

  Guma zdrowia!
  a na PO powinien ćwiczyć w rezerwach Klupś, bo Satka ostatnio mało dawał i szkoda stopera.

 31. aaafyrtel pisze:

  ciekawi mnie, co zrobi klub, jak gumnemu skończy się kontrakt… przewiduję, że z powodu kolejnej kontuzji, go nie przedłuży… oby gumny nie został na lodzie…

 32. Luna23 pisze:

  Szkoda chopaka, jednak JESTEM PEWIEN, że wróci i jeszcze się rozwinie, a i za granicę też wyjedzie. Zdrowia Guma! Paskudna wiadomość…

 33. Siodmy majster pisze:

  Trzymaj się Guma , jesteśmy z Tobą i za Tobą .Oby Twoje problemy z kolanem nie były piętnem całej kariery i obyś wrócił lepszy i silniejszy .Miejsce po Piszczku czeka w kadrze , Kendi wieczny i niezniszczalny nie jest.
  Dla nas dobre jest to ,że nie opchną Cię zimą za 2 melony ojrowaluty do byle klubu gdzie stałbyś się przeciętniakiem z pensyjką pół bańki rocznie .Nie daj się chłopaku , jeszcze o Tobie świat usłyszy i będziemy z Ciebie kurwa ;) dumni !!!

 34. El Companero pisze:

  absencja Gumnego i ewentualna sprzedaż Jóźwiaka może spowodować problem z młodzieżowcem od 1 minuty. Kto za nich? Marchwiński od początku meczu? Raczej mało realne. A jeśli on wypadnie to kto? Kamiński? Skrzypczak?

  • Sp pisze:

   Wróci Skóraś, Puchacz będzie grać od 1, na drugim skrzydle Kamiński, ewentualnie Moder w środku, lub ściągną Norkowskiego z GKS. Zarząd już dobrze wie jak grać młodymi tylko by nie sprowadzić wzmocnień by ewentualnie nie wygryźli tych młodych ze składu

 35. Ja pisze:

  Puchacz spokojnie da radę ogarnąć prawą obronę.

Dodaj komentarz