Siedem tygodni przygotowań rezerw

Nie tylko kluby z PKO Ekstraklasy wracają lub wróciły już do zajęć po zimowej przerwie. Przygotowania do wiosny wznowiło już większość ekip z II-ligi w tym Lech II Poznań przed którym ciężka wiosna z jednym celem, którym jest uniknięcie degradacji do III-ligi. Wiosną 2020 rezerwom prowadzonym przez Rafała Ulatowskiego ma pomóc m.in. nowy napastnik.Po zimowej przerwie przygotowania do rundy wiosennej wznowiło już 15 zespołów z II-ligi w tym Lech II Poznań. Nadal przed pierwszym tegorocznym treningiem pozostaje Widzew Łódź, Stal Stalowa Wola i Elana Toruń. Rekordziści tacy jak GKS Katowice, Górnik Łęczna, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola oraz Błękitni Stargard rozegrają zimą aż 10 sparingów, czyli niewiele mniej niż kolejek wiosną. Lech II Poznań zaplanował na zimę 6 gier kontrolnych.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego przygotowują się od 7 stycznia. Na pierwszym treningu zameldował się wracający z nieudanego wypożyczenia do I-ligowej Odry Opole napastnik Hubert Sobol oraz bramkarz Bartosz Przybysz, który przez ostatnie pół roku nie występował w żadnym klubie po tym jak latem I-ligowa Puszcza Niepołomice przedwcześnie zakończyła jego wypożyczenie. Rezerwy przez spory okres zimy będą przygotowywać się bez piłkarzy, którzy dostaną szansę w pierwszej drużynie. Okazję, by załapać się na obóz do Turcji będą mieli choćby Karol Smajdor czy Jakub Karbownik (decyzja w tej sprawie zapadnie później).

Lech II Poznań przygotowujący się do wiosny 2020 ma do dyspozycji bazę we Wronkach, w Popowie oraz balon za I trybuną przy Bułgarskiej. W styczniu odpowiednio 18 stycznia oraz 25 stycznia młodych lechitów czekają sparingi z Polonią Leszno i Nielbą Wągrowiec. Ten pierwszy klub zajmuje aktualnie 7. pozycję w grupie wielkopolskiej IV-ligi, natomiast drugi 13. lokatę w grupie 2 III-ligi. Pozostałe gry kontrolne odbędą się już w lutym.

W sobotę, 8 lutego trzecim sparingpartnerem rezerw będzie szósta po jesieni w grupie 2 III-ligi ekipa Unii Janikowo, a po równo tygodniu 15 lutego przedostatnie w grupie 3 III-ligi rezerwy Zagłębia Lubin. Zimowy okres przygotowawczy Lecha II Poznań zakończy się meczami towarzyskimi 22 i 29 lutego. W sobotę, 22 lutego rezerwy zmierzą się kontrolnie z zajmującą 8. miejsce w grupie 3 III-ligi Lechią Zielona Góra, a na sam koniec ze Stilonem Gorzów będącym wiceliderem grupy lubuskiej IV-ligi.

W tym ostatnim, szóstym zimowym meczu towarzyskim mają wystąpić przede wszystkim piłkarze z pierwszego zespołu, którzy przeciwko Jagiellonii w Białymstoku zagrają mniej albo wcale. Rezerwy wiosnę 2020 w II-lidze zaczną w dniach 29 lutego-1 marca od domowej potyczki ze Stalą Rzeszów. W rundzie wiosennej 2019/2020 odbędzie się 14 kolejek. Lech II Poznań po 20 kolejkach plasuje się na 13. pozycji z raptem 2 oczkami przewagi nad strefą spadkową przez co wiosną rezerwy Kolejorza czeka bardzo ciężka walka o utrzymanie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz