Lech vs. MC 3:1 + 60 zdjęć z meczu

W meczu 4. kolejki Ligi Europy, Mistrz Polski – Lech Poznań sensacyjnie pokonał angielski Manchester City 3:1 (1:0) i jest bardzo bliski awansu do następnej fazy tych rozgrywek. Kolejorz po raz kolejny pokazał dziś klasę, a Bakero zaliczył świetny debiut na ławce trenerskiej poznaniaków!

60 zdjęć z czwartkowego meczu Lecha z MC:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Manchester City 3:1 – Fot: Krzysztof Krause

17:20 – Witamy z Bułgarskiej! W Poznaniu od rana padało, ale teraz pogoda znacznie się poprawiła. Jest ponad 10 stopni i lekki wiatr.

17:22 – Po murawie przechadzają się delegacji UEFA i tym razem nie mogą mieć do niej żadnych zastrzeżeń, bo trawa prezentuje się naprawdę nieźle.

17:29 – Przed chwilą na stadionb przyjechali lechici, którzy chwilę potem wyszli na murawę.

17:35 – Na trybunach na razie mało kibiców, najwięcej oczywiście w kotle. Mimo to, na Bułgarskiej zjawi się dziś komplet 43500 widzów.

17:37 – Po 17:00 z hotelu na stadion jechali goście. Wkrótce oni także powinni dojechać na Bułgarską.

17:40 – Angielski zespół dojechał na stadion.

17:46 – Mancini pozuje do zdjęć z kibicami na dole I trybuny 🙂

17:55 – Gracze MC nie zdecydowali się wyjść wcześniej na murawę, by ją poznać… Ciekawe czy chociaż na rozgrzewkę wyjdą…

18:08 – Skład Lecha poniżej… Bandrowski i Bosacki na ławce. Do bramki wraca Burić.

18:15 – Poniżej także skład.

18:16 – Na murawie rozgrzewają się już bramkarze obu drużyn.

18:22 – Na rozgrzewkę wyszli gracze Lecha. Zostali powitani przez kibiców głośnym okrzykiem Kolejorz!

18:24 – Głośne gwizdy witają gości, którzy wyszli na rozgrzewkę.

18:25 – Na telebimach pokazano właśnie kilku fanów z Anglii… bez koszulek.

18:30 – „Grać na całego i walczyć do upadłego -skandują kibice.

18:32 – Na razie kilkudziesięciu fanów MC jest w sektorze gości.

18:35 – Stadion powoli się zapełnia. W tej chwili jest jakieś 20 tys. widzów.

18:43 – Przypomnijmy, że również o 19:00 rozpocznie się inny mecz naszej grupy. Juventus zagra z Red Bull Salzburg.

18:46 – Obie ekipy skończyły już rozgrzewkę. Za nieco ponad 10 minut zaczynamy!

18:48 – Na trybunach już ok. 30 tysięcy osób.

18:50 – Z Manchesteru do Poznania przyjechało ok. 700 kibiców.

18:52 – Fani MC właśnie śpiewają swój hymn, ale kibice Lecha zagłuszają go swym dopingiem.

18:54 – Teraz kibice Lecha odśpiewali hymn Kolejorza.

18:55 – Stadion już prawie pełny.

18:56 – Kibiców MC jeszcze trochę przybyło.

18:58 – Lech zagra dziś w swoich tradycyjnych strojach, natomiat MC nabiało.

Mecz od ataków rozpoczęli goście, ale z upływem minut lechici częściej dochodzili do głosu. Poznaniacy wykonywali nawet dwa rzuty rożne, lecz żaden nie przyniósł Kolejorzowi powodzenia.

W 18. minucie gry zakotłowało się pod bramką Lecha, ponieważ nikt z lechitów nie umiał wybić piłki. Ostatecznie złapał ją Burić. Cztery minuty później z wolnego uderzał Peszko, ale piłka minęła bramkę Givena. Tak samo było po chwili po uderzeniu Stilicia.

W 31. minucie lechici swoją przewagę od kilku minut udokumentowali golem. Z dystansu uderzył Injać i piłka po ziemi wleciała w długi róg bramki Givena. W kolejnych minutach nadal atakował Lech zachwycając kibiców Kolejorza i zapewne nie tylko ich. Do przerwy Lech prowadzi jednak tylko 1:0.

W 51. minucie gry po błędzie defensywy Lecha piłkę na raty, ale jednak wepchnął do bramki Buricia Adebayor i mamy remis. Po stracie gole nadal próbowali na szczęście atakować lechici. W 56. minucie gry Kikutowi zabrakło centymetrów, by przejąć piłkę i znaleźć się na dobrej pozycji do strzału.

W 62.minucie z prawej strony uderzał Rudnevsa, a piłkę na raty obronił Given. Pięć minut później z dystansu strzelił Kiełb, ale także bez powodzenia. W 72. minucie Kiełb zamiast podawać, za długo biegł z piłką i z dobrej akcji wyszły nici. W odpowiedzi kontra MC i poprzeczka!

W ostatnim kwadransie gry Lech grał nieco zachowawczo, ale w 86. minucie po rzucie wolnym piłka odbiła się od stopera gości i trafiła wprost na głowę Arboledy, by potem odbić się jeszcze o słupek i wtoczyć do bramki! W ostatniej minucie goście chcieli zdobyć wyrównującą bramkę, lecz fatalnie przestrzelił jeden z Anglików. Po chwili kontra Lecha, strzał z dystansu i goool! 3:1

KKS Lech Poznań – Manchester City 3:1 (1:0)

Bramki: 31.Injać 87.Arboleda 90.Możdżeń – 51.Adebayor

Żółte kartki: Rudnevs, Djurdjević, Możdżeń – Richards, Bridge

Sędzia: Pieter Vink (Holandia)

Widzów: 43500 (1200 kibiców MC)

KKS Lech: Burić – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać (51.Kiełb), Djurdjević – Peszko (74.Wilk), Stilić (63.Możdżeń), Krivets – Rudnevs.

Rezerwowi: Kotorowski, Gancarczyk, Bandrowski, Zapotoka, Możdżeń, Kiełb, Wilk.

Manchester: Given – Richards, Boyata, Lescott, Bridge (70.Kolarov) – Milner (78.Kompany), Zabaleta, Vieira – Wright-Phillips (46.Silva), Adebayor, Johnson.

Rezerwowi: Hart, Kompany, Silva, Jo, Balotelli, Barry, Kolarov.