Turnieje w Arenie cz. VI – LC 2005

Już za kilka godzin w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej ?Arena? odbędzie się największe piłkarskie wydarzenie tej zimy. 14 stycznia, o godzinie 19:00 sześć zespołów stanie do walki o puchar oraz o inne cenne nagrody przygotowane przez sponsora corocznego turnieju ? firmę Remes.

Z okazji zbliżającej się imprezy kilka dni temu na łamach serwisu KKSLECH.com rozpoczęliśmy nowy cykl artykułów opisujących poprzednie edycje halowych turniejów w Poznaniu, w których brał udział zespół Kolejorza. Na pierwszy ogień wzięliśmy Remes Cup Ekstra 2010, później Remes Cup Ekstra 2009, Remes Cup Ekstra 2008, Remes Cup 2007, Lotto Remes Cup 2006, a dziś w ostatnim artykule tej serii bierzemy pod lupę Lotto Cup 2005.

Halowy turniej Lotto Cup 2005 został zorganizowany przez ówczesnego sponsora technicznego Lecha Poznań – firmę Lotto. Ta do „Areny” 28 stycznia 2005 roku postanowiła ściągnąć też inne zespoły występujące w strojach Lotto, lecz nie tylko. Prócz Kolejorza na turniej zaproszono również Arkę Gdynia, Oldbojów Lecha, GKS Katowice, Wartę Poznań oraz Radomiaka Radom. Ci ostatni zachowali się jednak niepoważnie i zrezygnowali z udziału w imprezie na kilka godzin przed jej rozpoczęciem.

Organizatorom Lotto Cup 2005 udało się wtedy w ostatniej chwili ściągnąć do „Areny” grającą wtedy w III-lidze Unię Janikowo. Prócz niej firma Lotto chciała zaprosić też jak najwięcej kibiców na trybuny poznańskiej hali, ale cena biletu wahająca się od 15 do 25 zł okazała się wówczas zbyt duża, ponieważ do kompletu w „Arenie” brakowało wtedy naprawdę wiele. Mimo to, na parkiecie i tak trwała sześć lat temu ciekawa, sportowa rywalizacja.

Łącznie sześć zespołów zostało przydzielonych w losowaniu do dwóch grup, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny. W grupie „A” zagrała Arka, Oldboje i Unia, natomiast w „B” wystąpił Lech, Warta i GKS. Poznaniacy najpierw pokonali „Zielonych” 2:0, by następnie po niezwykle emocjonującym boju wygrać z katowiczanami 4:3 i awansować do półfinału z pierwszej lokaty. Z niej, lecz w grupie „A” do półfinału dostała się także niespodziewanie Unia, która poradziła sobie z Oldbojami 2:1 i Arką grającą w rezerwach 3:0.

Tymczasem w pierwszym meczu półfinałowym klub z Janikowa znów zadziwił „Arenę”, gdyż pokonał Wartę 3:1. Wówczas Arce nie sprostał za to Lech Poznań, choć akurat wtedy było blisko wygranej. Do 20. minuty lechici prowadzili, ale wówczas nieszczęśliwie interweniował Paweł Sasin, który umieścił wtedy piłkę w własnej siatce i doprowadził do rzutów karnych. W nich lepszy był zespół z Gdyni i to on awansował do wielkiego finału.

Zanim on jednak się odbył, zostało rozegrane spotkanie o 3. miejsce. Lech, który ledwo zdążył na turniej, ponieważ dopiero co wrócił ze zgrupowania przegrał ze zmęczeniem i przede wszystkim z Wartą 0:3. Ciekawsza walka czekała nas jednak w finale imprezy w 2005 roku. Unia zaciekle grała z Arką i ostatecznie zaproszony w ostatniej chwili na turniej III-ligowy zespól wygrał podczas niego wszystkie mecze, tym razem triumfując 3:2.

Warto również zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem Lotto Cup 2005 uznano Waldemara Stanika z Arki Gdynia, a najlepszym graczem turnieju przed pięcioma laty wybrano Pawła Bugałę z Lecha Poznań

Linki do poprzednich części:

> Część V – Lotto Remes Cup 2006
> Część IV – Remes Cup Ekstra 2007
> Część III – Remes Cup Ekstra 2008
> Część II – Remes Cup Ekstra 2009
> Część I – Remes Cup Ekstra 2010

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

11 komentarzy

 1. Franky pisze:

  Stanik? super nazwisko. zmienilbym je od razu po ukonczeniu 18 lat.

 2. uiop pisze:

  Najgorszy turniej jaki byl i brak kibicow przyjezdnych, ale przynajmniej 1. sklad byl

 3. Versoo pisze:

  Spokojnie, ten go przebije. Lech bedzie ostatni a arena sie nie zapelni bo wciaz sa bilety i pewnie nie zejda do wieczora

 4. lewcio pisze:

  a ty skad wiesz, ze ostatni? nazwiska tutaj nie graja, bo jest boisko 8×8 wiec wszystko jest mozliwe

 5. Versoo pisze:

  ale Zapotoka gra i paru innych juniorow dla ktorych ten turniej pewnie bedzie utrapieniem bo i tak nie sprawi, ze trafia do pierwszego zespolu

 6. Karoloss pisze:

  jest Kielb, Garnek i nie ma Matysika, ktory nam rok temu zawalil pare goli. Bedzie dobrze :)

 7. Xchalibór pisze:

  Zeby tylko nie doszlo do takiej sytuacji jak 6 lat temu bo ci co wydali te 60 niezle sie wku*wia w tym ja!

 8. Warciarz pisze:

  Warta Poznań !!!

 9. Gorio pisze:

  II-liga warciarzu w tym sezonie, druga liga…

 10. Warciarz pisze:

  a Lech bez pucharow za to

 11. Pyra pisze:

  mam nadzieje, ze Warta sie utrzyma a Lech zdobedzie MP i wszyscy beda zadowoleni :)