Braga – miasto rywala Lecha

Już dziś popołudniu do miasta pucharowego rywala poznańskiego Lecha zawita większość kibiców Kolejorza, którzy jutro z trybun na Estadio AXA w Bradze będą wspierać piłkarzy Kolejorza w walce o awans do 1/8 finału Ligi Europy w sezonie 2010/2011.

Braga, to jedno z najstarszych portugalskich miast, które leży w północno-zachodniej części kraju i zamieszkuje je 180 tysięcy ludzi. Braga znajduje się również prawie 3 tysiące kilometrów od Poznania, a historia tej miejscowości sięga ponad 2000 lat.

Braga została założona w czasach rzymskich jako Bracara Augusta i jest największym miastem wielkiej aglomeracji Minho, którą zamieszkuje ponad 800 tysięcy osób. W Bradze do dziś znajduje się wiele zabytków z czasów Starożytności, Średniowiecza czy Renesansu, a do najbardziej znanych zaliczają się przede wszystkim parki, katedry i kościoły.

Miasto pucharowego rywala Lecha Poznań od początku było kojarzone z religią i zwane jest też miejscowością biskupów, bowiem w mieście znajduje się wiele pałaców do nich należących. W Bradze mieści się też znany uniwersytet i muzea.

Braga współpracuje z kilkoma miastami m.in. z Francji, Hiszpanii, Brazylii czy z nawet z Wysp Zielonego Przylądka. Godło miasta ma „niebiesko-biało-srebrne” barwy, a na jego przykładzie w 1921 roku powstał też herb sportowego klubu Sporting Braga.

Dodajmy również, że w Bradze znajduje się lotnisko i stacja kolejowa. Temperatura o tej porze roku wynosi średnio 12 stopni, natomiast w nocy 6°C. To oznacza, że piłkarze Lecha, jak i fani Kolejorza mogą przeżyć lekki szok termiczny, bowiem różnica temperatur między Polską, a Portugalią jest obecnie spora.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Zdjęcia do tego artykułu zostały znalezione w google

8 komentarzy

 1. programator pisze:

  Polsat Futbol: 21:05 Piłka nożna: Liga Europejska – rewanżowy mecz 1/16 finału

 2. Karoloss pisze:

  Kolejne miasto rywala Lecha, ktore jest rajem 🙂 pięknie tam…

 3. POZnaniak pisze:

  TV 4: 21:05 Piłka nożna: Liga Europejska ? rewanżowy mecz 1/16 finału

 4. Michaloo pisze:

  Szacunek dla tych, co pojechali tam transportem ladowym, a ponoc tacy byli 😀

 5. kibic pisze:

  ilu kibicow jedzie na wyjazd mniej/wiecej????

 6. Benat pisze:

  1500

 7. ArekCesar pisze:

  Jak bym był na emeryturze i znał termin meczu, to chyba bym się tam udał w pieszą pielgrzymkę 🙂 Ale do końca życia chyba już bym potem nawet ze śmieciami z chaty nie wyszedł.

 8. El toro pisze:

  Ci którzy pojechali transport naziemnym szacunek zgoda, ale to jest wykonalne. Polecam studencką akcje „busem przez Europe”. Bardzo podobna trasa starym ogórkiem. Wszystko się da!