Piramida sponsorów coraz większa

Lech Poznań dzięki dobrym meczom w tej edycji Ligi Europy stał się jeszcze bardziej rozpoznawalnym klubem na naszym kontynencie. Nic więc dziwnego, że Kolejorza chcą sponsorować coraz to bogatsze zagraniczne firmy słynące ze wspierania zawodowego sportu.

Tymczasem od niedawna sponsorem KKS Lech Poznań jest firma Den Braven, która dołączyła do sponsorów typu „Biznes”. – „Zwiększamy piramidę sponsorką, bo dochodzi do nas nowy sponsor, firma renomowana Den Braven. Działa ona na czterech kontynentach na świecie, ma wysoki prestiż i jest dużą marką.” – podkreśla wiceprezes Lecha Poznań, Arkadiusz Kasprzak.

Tym samym Den Braven stał się piątym sponsorem biznesowym Kolejorza, ale póki co firma ta będzie wspierała klub do końca sezonu. – „Umowa z Den Braven jest umową biznesową, czyli w piramidzie sponsorskiej znajduje się na poziomie biznes. Umowa na razie będzie obowiązywać do końca tej rundy, ponieważ stawiamy sobie bardzo wysokie cele. Cieszymy się, że tak potężna firma mająca swą siedzibę w Poznaniu zdecydowała się na podpisanie z nami umowy sponsorskiej.” – mówi Kasprzak.

Wiceprezes Lecha Poznań podkreśla jednocześnie, iż Den Braven już wcześniej identyfikował się z naszym klubem, wspierając go przy tym finansowo. – „Den Braven jest firmą, która identyfikuje się ze sportem i z piłką nożną. Firma Den Braven już wcześniej była sponsorem meczów, a ich logo znajdowało się na bandach reklamowych m.in. podczas spotkań Ligi Europy w fazach eliminacji.” – oznajmił Arkadiusz Kasprzak tłumacząc jednocześnie, gdzie będzie można zaobserwować teraz logo firmy. – „Firmę będzie można zaobserwować na bandach reklamowych, ale też w materiałach informacyjnych klubu, na piktogramach oraz biletach i karnetach.” – powiedział Kasprzak.

Natomiast według dyrektora firmy Den Braven, wybór Lecha Poznań nie był wcale przypadkowy. – „To właśnie w Poznaniu, to właśnie w Lechu Poznań dzieją się ostatnio te wszystkie dobre rzeczy, które dzieją się w polskim futbolu. To tutaj od podstaw jest budowany prawdziwy, wielki, europejski klub piłkarski. Klub świetnie zarządzany i który ma świetnych kibiców oraz piłkarzy.” – tłumaczy przedstawiciel firmy.

Tymczasem Den Braven wspierając Lecha Poznań ma oczywiście swoje wymagania wobec klubu, który musi osiągać sukcesy, by umowa została latem przedłużona. – „Nas łączy z kibicami to, że zależy nam, by Lech grał pięknie i żeby zdobywał trofea. Jako firma dążymy, aby oferować naszym klientom jak najlepsze wyroby i tego samego będziemy oczekiwać od Lecha Poznań, więc stąd taka stopniowa umowa. Ma ona mobilizować władze, aby nie ustawały w dążeniach do zdobywania ligowych szczytów.” – zaznaczył dyrektor firmy Den Braven.

Pozyskanie nowego sponsora przez KKS Lech Poznań SA jest jednak dopiero początkiem działań marketingu klubu w tej rundzie. We wtorek odbędzie się specjalna konferencja prasowa, podczas której zostanie zaprezentowana m.in. nowa kolekcja klubowej odzieży. Szczegółowa relacja z jutrzejszej konferencji we wtorek na KKSLECH.com.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

10 komentarzy

 1. darkoski pisze:

  Oby zdobycze finansowe pociągnęły za sobą budowanie silniejszej drużyny

 2. mike001 pisze:

  świetnie że mamy coraz więcej sponsorów, bo nie może istnieć klub bez sponsora (nawet taki jak Lech)

 3. siara pisze:

  szukac arabow puki ropy nie brak,oni sa chojni

 4. arek pisze:

  Raczej szejkow, bo nie kazdy Arab jest bogaty.

 5. 969696969 pisze:

  masz racje siara jak przyszedł taki szejk co tylko by kase pompował

 6. woo pisze:

  Pytanie do Długiego – czy wiadomo coś w sprawie wymiany murawy. Jutro niby mają rozstrzygnąć przetarg. Pytanie kiedy ruszą z wymianą i czy na Jage będzie nowa murawa?

 7. end pisze:

  Sponsorzy są potrzebni, ale czy trofea możliwe? Za dużo wspomnianych tu szejków ma już swoje kluby i to one walczyć będą o Europę. Sukcesy póki co na własnym podwórku, a dalej nadzieja na coś więcej.

 8. pedro pisze:

  I to jest kolejny powód dla którego musimy grać w europie aby coraz więksi sponsorzy do nas dołączali.

 9. darkoski pisze:

  woo – gdyby mieli teraz wymienić murawę to by jej nie doświetlali i nie zabezpieczali włókniną
  myślenie nie jest trudne.
  Rozstrzygnięty przetarg to jeszcze nie zielone światło do prac – przetarg można oprotestować, jest czas na podpisanie umowy

 10. LECH4ever pisze:

  Tak lech stanie sie potega pilki !! :D