8 lechitów zagrało w kadrach

30-letni defensywny pomocnik Lecha Poznań, Rafał Murawski wystąpił w drugiej połowie towarzyskiego meczu Grecja – Polska 0:0. Całe spotkanie z ławki rezerwowych zobaczył natomiast inny lechita, 26-letni obrońca Kolejorza, Hubert Wołąkiewicz.

Ponadto towarzyską konfrontację Białorusi z Kanadą zakończoną porażką naszych wschodnich sąsiadów 0:1 (0:0) także z ławki rezerwowych obejrzał inny uniwersalny gracz Kolejorza, Sergei Krivets. Pomocnik Lecha był w reprezentacji Białorusi jednym z dwóch zawodników, którzy cały mecz przesiedzieli na rezerwie.

Tymczasem inny rozgrywający Kolejorza, Mateusz Możdżeń grał od 14. minuty w meczu Polski U-20 ze Szwajcarią U-20, który zakończył się wygraną rywali „Biało-czerwonych” aż 3:0. Dodatkowo występy w reprezentacji U-18 zaliczyło również dwóch innych lechitów, którzy mieli zresztą swój wkład w pokonaniu Holandii aż 3:0.

Natomiast w nocy na placu gry pojawił się jeszcze 30-letni lewy obrońca Lecha Poznań, Luis Alfonso Henriquez Ledezma. Panamczyk przebywał na murawie do 85. minuty, a jego kadra znów wygrała w towarzyskim meczu i to drugi raz z rzędu 2:0.

Dodajmy również, że w poniedziałek Polska U-19 zremisował w Grodzisku Wielkopolskim z Norwegią U-19 1:1 (1:1). W spotkaniu tym 90 minut wystąpił Marcin Kamiński, 45 Bartosz Bereszyński, a w 73. minucie na placu gry pojawił się trzeci poznaniak, Wojciech Golla.

Autor: Marcin Hamasiak