Sonda: W Poznaniu tylko Lech

Przez ostatni tydzień kibice poznańskiego Lecha mogli na łamach serwisu wziąć udział w specjalnej sondzie, która dotyczyła tym razem nie tylko Kolejorza, ale też innego poznańskiego klubu, Warty. Dziś publikujemy zatem pełne wyniki ankiety, w której udział wzięło 4636 osób.

Po obliczeniu dokładnych wyników oraz odjęciu głosów fanów, którzy wzięli udział w sondzie więcej niż jeden raz, dostępne są już pełne wyniki ankiety. Odpowiedzi na pytanie: “Czy odradzająca się Warta Poznań może być konkurencją dla Lecha Poznań?” były diametralnie różnie, co oznacza, iż kibice Kolejorza mają na ten temat bardzo podzielone zdanie.

Ogółem jednak najmniej sympatyków Lecha stwierdziło, że Warta nie jest w tej chwili konkurencją dla Kolejorza, ale może stać się nią w Ekstraklasie (611 głosów, 13 procent). W ankiecie (625 osób, 13 procent) odpowiedziało natomiast, że Lech Poznań nie ma w Wielkopolsce żadnej konkurencji i nikt mu nie zagraża.

Mimo to, były też i takie osoby (721 głosów, 16 procent), które uważają, iż przy lepszym marketingu Warty i co za tym idzie, rozpoznawalności może stać się ona w pewnym stopniu konkurencją dla obecnego Mistrza Polski. Trzecią ilość głosów (750 osób, 16 procent) otrzymała odpowiedź: “Tak, szybko przyciąga nowych kibiców”. To oznacza, że już pojawiły się osoby, na których frekwencja na meczu Warty z GKS-em zrobiła wrażenie.

Tymczasem pierwszy raz doszło w naszej sondzie do sytuacji, w której nie ma procentowego zwycięzcy, ale jest za to w liczbie oddanych głosów. (966 osób, 21 procent)stwierdziło, że w Poznaniu liczy się tylko Lech i tam samym odpowiedź ta o dosłownie dwa głosy przebiła inną, czyli: “Lech i Warta powinny się wspierać”. Za współpracą było więc w sumie (964 kibiców, 21 procent).

W naszej sondzie trwającej 7 dni wzięło łącznie 4636 kibiców. Wszystkim fanom “niebiesko-białej” drużyny dziękujemy za oddanie swoich głosów i zapraszamy do licznego brania udziału w kolejnych ankietach przeprowadzanych w przyszłości na łamach serwisu KKSLECH.com.

35 komentarzy

 1. Versoo pisze:

  I tak ma być ! w sobotę wszyscy na Warta – Kszo, wspierać KSZO :)

 2. Polo pisze:

  W poznaiu Warta płynie anie rosną KSZOki……

 3. Polo pisze:

  Przepraszam w …Poznaniu

 4. Fifnicki pisze:

  Boje sie, zeby w koncu nie powstala tylko jakas… Wiara Warty

 5. swierku pisze:

  Przydałoby się wyniki sondy zaprezentować w postaci graficznej… Aż nie chce się czytać opisów tekstowych i wyławiać te cyferki.

 6. ponceriusz pisze:

  Lech i Warta powinny się wspierać, żeby pokazać światu, że Poznań to cywilizowane miasto i nie bawią nas bijatyki kibiców.
  Jeżeli Wiara Lecha zachęca do wspierania KSZO, to oni chyba nie chcą słyszeć o żadnej przyjaźni, ani zgody z Wartą. Przyjaźnie kibicowskie są ważne (ta z KSZO również), ale to byłoby nie w porządku kibicować przeciwko poznańskiej drużynie. Chyba, że w derbach, których w Poznaniu tak dawno nie było. Osobiście liczę na zwycięstwa Warty, śledzę ich wyniki i życzę im ekstraklasy na stulecie istnienia.

 7. tomek27 pisze:

  Tez branie takiego rankingu za wiarygodny ,biorac pod uwage ,ze jest on ze strony Lecha,jest troche niepowazne. Wiadomo ,ze Warta to slaba konkurencja Lecha ,ale pewnie wyniki bylyby inne gdyby byly one z jakiejs strony Warty

 8. dziki pisze:

  hahahha wspierać KSZO no już lecę:) buhahah a potem co będziemy wspierać Łks hahaha brak słów….

 9. Franky pisze:

  dziki – LKS to nie zgoda kibicowska. ja rowniez ide wspierac NAJSTARSZA zgode KSZO! ostatnio wygrali z Piastem 1:0 w sobote licze na chocby remis.

 10. Andrew pisze:

  To jest jakas bzdura, zeby Poznaniak wspieral rywala poznanskiego klubu.

 11. mroczek pisze:

  Ludzie opamiętajcie się! Mieszkacie w Poznaniu czy w Ostrowcu? Zamiast wspierać drużynę ze swojego miasta, chcecie wspierać obcych? Skrajny idiotyzm… Popieram dzikiego i Andrew… Wspierać naszych a nie przyjezdnych!

 12. majk pisze:

  ogarnijmy się, Panowie! Chcą nas skłócić za wszelką cenę! Nie dajmy sie, nasze miasto jest inne!!!!!!!!

 13. Lechita 97 pisze:

  Gdybyście tak mówili o KSZO przy Wierze Lecha to byście nigdy już nie mogli do niej wstąpić bo wolicie kibicować Warcie, a nie klubowi z, którym mamy zgodę.
  Taka jest właśnie stowarzyszenie Wiara Lecha.

 14. leniu_KKS pisze:

  kto chce cie majku sklocic?? wyniki sondy mowia same za siebie :) TYLKO LECH!

 15. Lechita 97 pisze:

  *sorrki miało być:
  Takie jest stowarzyszenie Wiara Lecha

 16. mike001 pisze:

  dla mnie Lech jest najważniejszy, nie obchodzi mnie KSZO, choć życzę im żeby utrzymali się w 1. lidze (ze względu na kibicowska zgodę).. ale w sobotę ide na stadion i trzymam kciuki za Wartę.. w moim sercu Poznań i mimo że Lech rządzi, to Warta też mnie interesuje, bardziej niż klub z innego miasta, nawet jeśli jest z nimi zgoda…. LECH KING, WARTA QUEEN!!!

 17. karaś pisze:

  Dla mnie to normalne że Poznaniak powinien wspierać Wartę.

 18. stary kibol pisze:

  LECH KING,WARTA QUEEN-tak myśli każdy prawdziwy poznaniak.Z całego serca na 100 lecie życzę WARCIE powrotu do extraklasy. Do mike001 popieram “A jak będą derby to KKS LECH.

 19. Carte pisze:

  Ja też mam w dup*e te śmieszne KSZO. Liczę że Warta pokona ich jak ostatnio 6:0 :-)

 20. Tomaj pisze:

  To i ja sie wypowiem bo widze wielu oburzonych Poznaniakow od kilku dni. Jak dla mnie to kto chce kibicowac Warcie kibicuje Warcie kto chce KSZO kibicuje KSZO proste. Nikt nikomu nie bedzie mowil kto komu ma kibicowac kazdy sam wybiera. Ktos nie chce kibicowac Warcie a woli kibicowac KSZO i ktos nie chce KSZO woli Warcie wiec uszanujcie to i nie piszcie “Jak ktos moze kibicowac KSZO a nie Warcie” a co nie moze? bo co bo jest z Poznania? W Lodzi tez powiecie dlaczego LKS nie wspiera Widzewa w meczu z Zawisza? Dlaczego ktos ma wspierac Warte do ktorej nie czuje zadnego sentymentu czy np. nic go z nia nie laczy? Tylko nie mylcie tego z nienawiscia jak w Lodzi czy Krakowie bo wielu juz tworzy jakas urojona kose Warta-Lech. Czy w Krakowie na Wisle jak przyjezdza Lech wislacy oburzaja sie ze kibice Cracovii sa za Lechem a nie Wisla? Bo was zapewne to cieszy i jestescie dumni z tego ze wasz klub moze liczyc na wsparcie od swojej zgody na meczu na wyjezdzie np. wlasnie na takiej Wisle. Na koniec co do sondy Warta jeszcze dlugo nie bedzie konkurencja dla Lecha no chyba ze mowimy o ludziach (nie KIBICACH!) ktorzy przychodza na mecz obejrzac stadion, posiedziec, pogadac czy chlopakach ktorzy przychodza na Warte po darmowy szalik po to zeby sie nim polansowac ( w sumie nawet nie wiem przed kim) czy co gorsza pierd… za chwile ten szalik na ziemie i usiasc spowrotem na miejsce. Jesli kogos urazilem to sory i oczywiscie nie kazdy musi zgodzic sie z moim postem.

 21. MatiWałcz pisze:

  WSZYSCY NA KSZO !
  Wspieramy zgodę ,a jak tak wszyscy za tymi darmowymi biletami ,szalikami, kiełbaskami to se chodźcie ,ale nikt was nie będzie szanował ,bo pewno (większość) z was nie chodziła na Warte na Dębińską ;PPP

 22. wiaduktor pisze:

  @tomaj zgadzam się z Tobą w kwestii że każdy kibicuje temu, komu chce. Nie irytuje mnie to że Wiara Lecha chce organizować doping KSZO, bo to jest oczywiste. Litar to całkiem logicznie wytłumaczył tą kwestię. Irytują mnie za to niektóre oszołomy, które tonem swojej wypowiedzi sugerują niejako że w Poznaniu powinno się wybrać albo Warta albo Lech. To oni właśnie denerwują kibiców. Jeżeli doping dla KSZO będzie prowadzany z kulturą i poszanowaniem Warty, nie widzę nic w tym złego. Ludzi denerwuje tylko to że każe im się wybierać albo jedno albo drugie. Byłem na meczach Lecha nie raz, nie dwa i czuję się kibicem Kolejorza, ale dlaczego każe mi się wybierać? Przyznam się bez bicia, że poszedłem na mecz z GKS-em z ciekawości. Nigdy nie widziałem poziomu pierwszoligowego. W kolejce po bilet swoje odstałem ale w trakcie czekania rozmawiałem z mnóstwem ludzi którzy byli dzień wcześniej na Jadze, ich też uważasz za gratisowców? było dużo rodziców z dziećmi, to też źle? pójdziesz z 3latkiem na mecz Lecha o 20:30? Nie ale na mecz o 14:00 już tak. Co w tym złego?

  @Mati nie ściemniaj, bo wielu kibiców Lecha na meczu Kolejorza też nie było, ale nie oznacza to że nigdy nie będą. Jeśli chodzi o mnie to od ponad 3 lat śledzę również poczynania Warty, ale na mecze nie chodziłem. Może to mnie skreśla jako kibica Warty, ale nie jako sympatyka.

 23. p pisze:

  mam nadzieje ze ta konkurencja wyjdzie na zdrowie dla cen biletów Lecha

 24. M... pisze:

  Moim zdaniem można zrobic dobre widowisko kibicujac i Warcie i Kszo. Chodz moim zdaniem z przewagą na Warte w koncu to klub z Poznania. A jesli Lech bedzie tak wykożystywać kibiców żeby za mecz ekstraklasy płacic 80 zł z głupia legia co to za róznica czy sląsk czy legia przyjezdza teraz można iść na Warte pokibicować za free a w przyszłym sezonie za 15 zł maks

 25. ArekCesar pisze:

  Ja tam nic do Kszo nie mam bo to sztama Lecha, ale gdybym już miał komuś kibicować to chyba Warcie, bo to klub Wielkopolski. Sam z Poznania nie jestem, ale nawoływanie do kibicowania gościom jest dla mnie trochę nie tak.
  Póki co między Lechem i Wartą-kibicami, nie jest źle. Ale jak tak się sprawa dalej będzie nakręcać, to może się coś spieprzyć. Najlepiej by było gdyby ten temat samoczynnie wygasł np. poprzez małą ilość kibiców chodzących na Wartę.

 26. bocian pisze:

  LECH-KING/WARTA-QUEEN.WYBIERAM SIĘ ZARÓWNO NA MECZ LECHA W PIĄTEK ZE ŚLĄSKIEM I W SOBOTĘ Z KSZO.W KOŃCU KSZO TO NASI PRZYJACIELE.PRZYJACIÓŁ SIĘ NIE ZOSTAWIA.

 27. MatiWałcz pisze:

  @wiaduktor
  taak taak ,ale troche dziwi ,że nagle tyle osób ,,kibicuje,, Warcie rozumiem ktoś se chciał zobaczyć stadion itp ,ale czy to kibice Warty …
  Też czasem spoglądam na wyniki Warty .

 28. MAK pisze:

  Kocham Kolejorza, lubię Wartę Poznań, Nasze Miasto Nasze Zespoły, Wiara Lecha to deprecha.

 29. seb pisze:

  Widzę, że w Poznaniu jest jednak dużo pikników. Jak lepiej od Lecha zacznie grać Warta to się przerzucą z Kolejorza na Zielonych, nie potępiam tego tylko stwierdzam fakt. Jednak Lech nie ma tak dużo wiernych kibiców jak się o tym mówi…

 30. ak pisze:

  A ja sądzę, że Lech ma bardzo dużo kibiców w Poznaniu, a właściwie w Wielkopolsce. Prawdopodobnie znacznie więcej, aniżeli zwolenników tak zwanych zgód.

 31. tomasz1973 pisze:

  ak-do twojej wypowiedzi dodam,że i LECH I WARTA mają dużo kibiców/sympatyków nie tylko w Poznaniu,ale i w całej Wielkopolsce.Tacy już jesteśmy-utożsamiamy się z regionem i z tymi którzy go reprezentują.Nie miałbym nic przeciwko zespołowi z Kalisza,czy Konina.Przyjaźń jak najbardziej,narzucanie nigdy.

 32. stary kibol pisze:

  Choclaż jestem zatwardziałym kibicem KKS LECH POZNAŃ to utozsamiam slę z WARTĄ POZNAŃ ponieważ klub ten założyli prawie 100 lat temu młodzi poznaniacy , którzy reprezentowali nasz region [przypominam przed Drugą Wojną św. WARTA była potęgą], którzy potem walczyli w POWSTANIU WLKP. napewno byli żołnierzami ARMI POZNAŃ wielu dożyło do CZERWCA !956. Dla mnie POZNAŃ i WIELKOPOLSKA ta taka mała ojczyzna. Szanuję przyjażnie LECHA ale rodzina czyli siostra albo brat jest bliższa memu sercu

 33. stary kibol pisze:

  Wyobrażmy sobie,że za kilka sezonów LECH POZNAŃ zdobywa kolejne mistrzostwo Polski a WARTA POZNAŃ zostaje wicemistrzem.Co za święto w POZNANIU

 34. srednio stary kibol pisze:

  Dobrze mówisz:)

 35. alojzy ptak pisze:

  W Poznaiu tylko Lech…dzięki takiemu glupiemu sloganowi i “krzewicielom jednej słusznej drużyny” mamy w Poznnaiu tylko tego Lecha i nic poza tym.Ale jak się ma monopol to ma się kase! i zawsze znajda się obroncy w postaci kiebłasiarza Litara, prezusików Lecha, mistera Grobelnego i calej tej bandy.
  Sport w Poznaniu stoi..uśmial y sie kto….A w Wielkopolsce piłka stoi. Prócz wArty żadnego klubu w I lidze . Nedza i rozpacz.