Grała młodzież Lecha

W ostatnich dniach swoje mecze w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych i Młodszych oraz w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy rozegrali piłkarze poznańskiego Lecha. Kolejorz szczególnie dał się we znaki lokalnej Unii Swarzędz, która zebrała tęgie baty od „niebiesko-białych”.

W tygodniu, a konkretnie 27 kwietnia Kolejorz grający w LJS rozgromił na wyjeździe Unię Swarzędz 5:0. Lechici w ten weekend mieli zmierzyć się jeszcze u siebie z Mieszko Gniezno, ale ostatecznie to spotkanie zostało przełożone na 25 maja. W tabeli po 23. kolejkach z 59 punktami na swoim koncie prowadzi MSP Szamotuły, a druga jest Warta Poznań. Lech zajmuje za to trzecią lokatę ze stratą oczka do lidera, lecz ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Tymczasem w miniony weekend nie grał Lech II Poznań występujący na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Lech I zmierzył się natomiast 27 kwietnia w Swarzędzu z tamtejszą Unią, którą rozbił aż 6:1. Po 23. kolejkach Lech I zgromadził na swoim koncie 60 punktów, czyli tyle samo, co druga Warta, która ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Lech II natomiast, ma za sobą aż 24 pojedynki, choć tradycyjnie jest trzeci.

Na koniec dodajmy, że w minioną sobotę we Wronkach wystąpili jeszcze gracze Karola Brodowskiego, którzy na co dzień toczą boje w Młodej Ekstraklasie. Kolejorz poniósł jednak trzecią porażkę z rzędu, a tym razem przegrał z wiceliderem ligi, Zagłębiem Lubin 0:2 (0:0). Tym samym po 25. kolejkach „niebiesko-biali” wciąż mają 31 punktów i plasują się na 9. miejscu w tabeli rozgrywek.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

2 komentarze

  1. Versoo pisze:

    Brodowski pokazuje jakim jest trenerem. Cztery zwyciestwa z rzedu, a teraz trzy porazki mowia wszystko.

  2. sedd pisze:

    Mowia nam tyle, ze to nie jest trener na dluzej. Wkrotce go wiec Bajor zastapi.