Trener Lecha o skuteczności piłkarzy

Zawodnicy poznańskiego Lecha w ostatnich czterech meczach stworzyli sobie naprawdę wiele sytuacji do strzelenia bramek, ale niestety nie zawsze piłka lądowała w siatce rywala. Tak było chociażby w Bydgoszczy, gdzie Kolejorz właśnie przez brak skuteczności przegrał PP.

Trener Mistrzów Polski, Jose Maria Bakero Escudero zna trzy główne przyczyny, dlaczego jego zespół nie strzela tyle goli ile chcieliby np. kibole Lecha Poznań. – „To czego brakuje, to czasem ambicji pod bramką i pójścia do końca za akcją. Często brakuje nam też ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki.” – oznajmił szkoleniowiec lechitów.

48-letni opiekun poznaniaków dyskretnie wraca także do meczu z Legią Warszawa, kiedy to „niebiesko-biali” powinni prowadzić do przerwy wyżej niż 1:0 i tym samym zapewnić sobie Puchar Polski już w pierwszej odsłonie pojedynku. – „Taka drużyna jak Lech, która ma spotkanie w garści powinna je częściej zakończyć i szybciej przesądzić o jego losach.” – przekonuje Jose Bakero.

Tymczasem mimo przegranego Pucharu Polski i wciąż niezadowalającego miejsca w lidze trener Kolejorza uważa, że Lech Poznań w dalszym ciągu powinien grać tak jak obecnie, tylko musi wykorzystywać więcej sytuacji. – „Trzeba iść dalej tą drogą, bo z piłkarskich względów w ostatnich spotkaniach wyglądamy bardzo dobrze i nieźle wykonujemy sporo elementów.” – stwierdził Jose Maria Bakero Escudero.

>> Przeczytaj więcej w dziale Wypowiedzi

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

10 komentarzy

 1. mario pisze:

  hahahahahaha pana czas już dobiega końca………………………

 2. Mav pisze:

  i rozpcozyna janasa? macieja? kogo?

 3. arek pisze:

  Tuskowe matoly juz w dupe 2:0

 4. alessio pisze:

  Probierz będzie pewnie trenerem Lecha zreszta widac to juz po wynikach Jagii

 5. haski pisze:

  No a ja się z nim zgadzam… Bo swój cel osiągnął gramy zajebiście piłką utrzymujemy się przy niej stwarzamy sytuacje… a to żę nie strzelamy bramek to wina poszczególnych zawodników…Tylko nasówa się teraz pytanie dalczego rudnevs,Stilić i inny cały czas trafiali do siatki a teraz robią to sporadycznie….

 6. mario pisze:

  Chcesz powiedzieć że grają przeciw trenerowi?

 7. DŻEJO1 pisze:

  Mam pytanie! Mogłby mi ktoś powiedzieć co śpiewają kibice Lecha na samym końcu zanim piłkarze idą do kibiców podziękować za doping? Z góry dziękuje!

 8. DŻEJO1 pisze:

  Chodzi o ten filmik z dopingiem z oficjalnej strony. Arek zresztą wy też moglibyście czasami nagrać taki 15 minutowy doping!

 9. alejandro pisze:

  bakero chyba zyje w innym swiecie. Strzalow z rzutow wolnych nadal nie ma, a pily z roznych sa bite do nie wiadomo kogo ;/

 10. uiop pisze:

  alejandro – pilki z rogow dolatuje, ale nikt kompletnie nie wie czy przedluzyc, uderzyc glowa/noga, a potem podac. Paranoja i tyle