Weekendowe wyniki młodzieży Lecha

W miniony weekend, a właściwie w sobotę, 4 czerwca swoje mecze w Lidze Juniorów Starszych i Młodszych rozegrały łącznie trzy drużyny poznańskiego Lecha. Już na samym wstępie możemy zdradzić, iż dzień 4 czerwca 2011 roku był bardzo udany dla młodzieży Kolejorza.

Na początek w LJS poznański Lech wygrał w Popowie z Calisią Kalisz 3:0 i tym samym na kolejkę przed końcem ligowego sezonu zapewnił sobie grę w Mistrzostwach Polski. Kolejorz po 29 seriach spotkań zgromadził jak na razie na swoim koncie 79 punktów i o cztery oczka wyprzedza największego rywala, czyli poznańską Wartę.

Tymczasem w LJM mieliśmy w przedostatniej kolejce podobną sytuację, którą miał Lech Poznań w sezonie 2009/2010 piłkarskiej Ekstraklasy. Kolejorz I wygrał u siebie z Centrą Ostrów Wielkopolski 5:0, lecz jeśli chciał wskoczyć na pierwsze miejsce, musiał liczyć na potknięcie Warty Poznań. Wpadka „Zielonym” przydarzyła się, bowiem ci dość niespodziewanie ulegli o nic walczącemu Lechowi II Poznań 1:3.

To oznacza, że Lech I Poznań na kolejkę przed końcem ma 78 punktów, czyli o dwa oczka wyprzedza poznańską Wartę. Natomiast Kolejorz II tradycyjnie jest trzeci. Dodajmy również, że ostatnia kolejka zarówno LJS, jak i w LJM odbędzie się w przyszłą sobotę, 11 czerwca. Wtedy okaże się zatem, czy Lech I z LJM również znajdzie się w Mistrzostwach Polski.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

9 komentarzy

 1. Kondziu pisze:

  Korupcja :) przegrane mistrzostwo w przedostatniej kolejce, gdy w gre wchodzi lokalny rywal troche smierdzi

 2. cez pisze:

  Jaka korupcja ?? byli slabsi i tyle :P

 3. Franky pisze:

  Oba Lechy musialy byc w tych mistrzostwach i tyle. Gdyby ich nie bylo Rutek jeszcze bardziej by sie wkur.. bo stracil by prestiz

 4. daffi pisze:

  cale te mlodziezowe ligi sa ustawione pod Lecha, ale w tym sezonie rywalizacja byla na prawde zacieta

 5. ArekCesar pisze:

  A z kim gramy w ostatniej kolejce? Nie czasem z Wartą właśnie?

 6. Gorio pisze:

  wiadomo kiedy juz sa te mistrzostwa? gdzie? i z kim ewentualnie gramy?

 7. Kosi pisze:

  Warta zawsze musi byc w cieniu Lecha i ostatnia kolejka niewiele zmieni. Mistrzostwa sa nasze

 8. KibicLecha pisze:

  Korupcja w juniorach :)) chyba za skrzynke Pepsi

 9. Gorio – Będziemy o wszystkim niebawem informować.
  ArekCesar – Warta II Poznań – Lech I Poznań, Warta I Poznań – Tur Turek