Trwa budowa ulic koło stadionu + FOTO

Piesi oraz kierowcy poruszający się ulicą Bułgarską lub przy niej już od dawna muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Trwają bowiem intensywne prace mające na celu zmodernizowanie odcinka między ul. Marcelińską, a Grunwaldzką, które zakończą się tuż po wakacjach.

Kierowcy wybierający trasę przy stadionie poruszają się ul. Bułgarską w żółwim tempie i tak będzie jeszcze przez dwa miesiące. Problemy mają także piesi oraz rowerzyści, którzy chodnikiem znajdującym się tylko z jednej strony nie pokonają nim w całości trasy między Marcelińską, a Grunwaldzką.

Przy stadionie Miejskim trwa bowiem nie tylko budowa nowej ulicy Bułgarskiej, ale również w niektórych miejscach kładzenie kostki brukowej. Jakby tego było mało, prace remontowe rozpoczęły się też na sąsiadującej ze stadionem ul. Wałbrzyskiej. Dodatkowo w planach jest także przebudowa ul. Ptasiej, choć na razie nie wiadomo, kiedy się ona rozpocznie.

Dodajmy jednak, że najważniejsza ul. Bułgarska na odcinku Marcelińska – Grunwaldzka ma zostać oddana do użytku 30 sierpnia. Nowa, główna ulica przy stadionie Miejskim będzie się składać z dwóch jezdni (po dwa pasy). Obok niej nie zabraknie też szerokich chodników, ścieżek rowerowych czy zieleni.

Poniżej prezentujemy 23 zdjęcia ukazujące przebudowę ulicy Bułgarskiej i pozostałych wokół stadionu:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. poky pisze:

  slabo im idzie ta budowa…

 2. Cabral pisze:

  slabo bo jak widac na zdjeciach nie ma na budowie zadnego robotnika

 3. darkoski pisze:

  oby ekolodzy nie wstrzymali budowy to będzie dobrze

 4. betko pisze:

  ta budowa idzie slabo jak budowa Naszego Lecha po wtopie z minionego sezonu

 5. wiaduktor pisze:

  Jeżeli się nie mylę to oprócz nowej drogi, odbywa się wymiana kolektora Aquanetu. To znacznie wydłuża budowę, ale w końcu lepiej żeby wszystko zrobili od razu, a nie tak jak już miało to miejsce w naszym Poznaniu że naprawiają drogę, po roku ją rozwalają, bo trzeba rury wymieniać i z powrotem kłaść nowy dywanik :/

 6. Bolo pisze:

  Polskie dziadostwo i prowizora !!! Boze cos okropnego , nic nie przemyslane , elektryka i rury itp. Wszystko wala sie w tym brudzie , krawezniki juz popekane tam nie widac zadnej higieny i bezpieczenstwa. Na zachodzie przygotowuje sie teren na czysto a potem zastepcze drogi dla pieszych i ruchu kolowego.W Poznaniu natomiast w ten brudzie montuja na gotowo.Teraz bylaby okazja cos ulepszych i zmienic na lepsze ale to juz jest za duzo dla prowizory ktora szuka rozwiazan po najmniejszej lini oporu.Tego nikt nie kontroluje , podziela sie pieniedzmi i dadza dyla na drugi koniec Polski.

 7. darkoski pisze:

  Bolo weź na wstrzymanie, widziałem przed tygodniem remonty w stolicy zjednoczonej Europy i jakoś różnic nie widzę. No wielka szkoda, że nie zrobili kładek dla pieszych bo w tym rejonie jest straszny ruch i jezdni np w tunelu pod czy na estakadzie powyżej.
  Ja tam się cieszę, że będę mógł normalnie dojechać pod stadion a po meczu wrócić do domu.