Problem Lecha z bazą młodzieżową

Od niedawna nowym hasłem przewodnim Lecha Poznań jest slogan: „Przyszłość budowana od pokoleń”, ale aktualnie nasz klub zmaga się dość sporymi problemami z bazą treningową. O ile przy Bułgarskiej powstały już boiska dla pierwszej drużyny, to dla juniorów jeszcze nie.

Mimo to, Kolejorz dysponuje obecnie jedną z najlepszych baz treningowych w Polsce. W podpoznańskiej miejscowości Wronki (60 km od Poznania) lechici mogą korzystać z dwóch pełnowymiarowych boisk zaopatrzonych w podgrzewaną płytę oraz sztuczne oświetlenie. Ponadto Lech dysponuje również boiskami treningowymi w Popowie oraz od niedawna trawiastą płytą za stadionem Miejskim przy ul. Bułgarskiej.

Niestety na terenie miasta juniorzy Kolejorza mogą w dobrych warunkach trenować tylko na sztucznej płycie przy ul. Armii Poznań. – „Czekamy na jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz na drugie boisko trawiaste. Nie ukrywamy więc, że mamy pewne problemy bazowe i wiemy jak wygląda ta sprawa. Boisk nie jest zbyt wiele.” – przyznał trener juniorów Lecha Poznań, Robert Śliwowski.

Tymczasem trener koordynator ds. młodzieży Kolejorza, Piotr Łukaszewski nie ukrywa, że dobrze byłoby, aby najmłodsi lechici ćwiczyli na Bułgarskiej. – „Chcielibyśmy przeprowadzać treningi z dziećmi na Bułgarskiej, bo wiemy, że taki przyjazd spowodowałby dla nich wielkie przeżycie. Musimy jednak trochę na to poczekać i wtedy nie będziemy już musieli trenować dzieci w szkołach czy na innych boiskach.” – powiedział Łukaszewski.

Natomiast mimo aktualnych problemów z młodzieżową bazą treningową na terenie Poznania, Robert Śliwowski nie uważa wcale, żeby Kolejorz jakoś specjalnie odstawał w trenowaniu młodzieży od innych, zagranicznych klubów. – „Obserwujemy to, co dzieje się za granicą, ale my jesteśmy Lechem Poznań i nie mamy żadnych kompleksów. Wierzymy w to co robimy i wierzymy w sukces.” – powiedział na koniec trener juniorów Lecha Poznań.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

3 komentarze

 1. Scooby pisze:

  w koncu przyszlosc budowana od pokolen, wiec boiska treningowe tez sprzed paru pokolen :)

 2. Poldi pisze:

  Lech wszystko robi na odwrot. Najpierw powinno zbudowac sie baze, a dopiero pozniej wziac sie za trenowanie dziaciakow

 3. 07 pisze:

  Podzielam zdanie poprzedników – to tak ja by powiedziec – bédé jezdzil ekstra wozem kiedys, a tymczasem zaczélo sié pierwszá prace….
  Najpierw baza z prawdziwego zdarzenia, a potem hasla….. bo jak na razie jest zupelnie odwrotnie.