Sparing: Lech – Jarota 1:0

W sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 11:15 na stadionie przy ul. Leśnej we Wronkach, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali II-ligową Jarotę Jarocin 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla Kolejorza w 88. minucie gry zdobył napastnik, Bartosz Ślusarski.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Kolejorz starał się kreować swoje akcje, natomiast Jarota nastawiła się na kontry, po których dużo pracy miał Jasmin Burić. W drugiej odsłonie stroną przeważającą był już poznański Lech, co potwierdził golem w 87. minucie gry. Przy bramce dużo szczęścia dopisało się jednak Bartoszowi Ślusarskiemu, który w tej sytuacji wykorzystał błąd defensywy rywali.

W dzisiejszym spotkaniu nie mogli wystąpić Aleksandar Tonev, Semir Stilić, Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Murawski, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Ponadto z powodu lekkiej kontuzji nie zagrał także Artjoms Rudnevs. Dla Kolejorza był to drugi sparing podczas listopadowej przerwy na mecze reprezentacji. W zeszłym tygodniu „niebiesko-biali” ulegli reprezentacji Polski do lat 21 3:4.

KKS Lech Poznań – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
Bramka: 88.Ślusarski
Wyjściowy skład Lecha: Burić – Bruma, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń, Injać, Drygas – Wilk, Ubiparip, Krivets.
Grali także: Kotorowski, Djurdjević, Kamiński, Maślany, Ślusarski, Kikut, Golla.

Autor: Marcin Hamasiak