Oceny za mecz z ŁKS-em

W sobotnim meczu Lecha Poznań z ŁKS-em Łódź 4:0, ekipa Kolejorza nie rozegrała jakiegoś porywającego meczu, ale za to bezlitośnie umiała wykorzystać sytuacje, które miała. Kilku zawodników zrobiło jednak postęp i pokazało, że jeszcze coś z nich będzie.

6 – świetnie

Jasmin Burić – W pierwszej połowie zamiast stać tam gdzie miał, zaczął niepotrzebnie wychodzić poza pole karne. Jedna z takich wycieczek mogła skończyć się bramką, ale piłkę z linii bramkowej wybił Wojtkowiak. W drugiej połowie zagrał już jednak lepiej.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Bezbłędnie z tyłu i nieźle z przodu. Jakby grał tak w każdym meczu, byłoby ok.
Ocena: 4

Marcin Kamiński – Coraz bardziej pewny, ale niestety trzy razy miał problemy z Mięcielem, który dwa razy mu uciekł. Musi bardziej ściślej kryć.
Ocena: 4

Ivan Djurdjević – Trochę wolny, ale zagrał dobrze.
Ocena: 4

Luis Henriquez – Nie do końca nam się podobał, ale też ŁKS żadnej akcji nie potrafił przeprowadzić prawą stroną.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Tradycyjnie zagrał dobrze. Skuteczny z tyłu i dobry z przodu. Brawo Muraś!
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Wreszcie zagrał tak jak potrafi. Częściej włączał się do ataków i to od razu przeniosło się to na gola. Oby tak ofensywnie grał w każdym meczu.
Ocena: 4

Dimitrije Injać – Grał trochę lepiej, ale wszyscy grali lepiej…
Ocena: 3

Sergei Krivets – Wystąpił na dość nietypowej dla siebie pozycji, bo na prawej pomocy, z której jednak często schodził do środka. Dzięki temu zdobył nawet gola.
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Nie czekał na piłkę, ale tym razem próbował pomagać kolegom z pomocy i odbierać futbolówkę w środkowej strefie boiska. Schodził też na skrzydła, a raz zaliczył asystę. Poza tym, sam wpisał się na listę strzelców i w końcu się przełamał.
Ocena: 4

Aleksandar Tonev – W końcu wychodziły mu niemal wszystkie dośrodkowania. W dodatku strzelił bramkę i pokazał, że zasługuje na grę w Kolejorzu od pierwszej do ostatniej minuty.
Ocena: 4

Zmiennicy:

Kamil Drygas – Niech sobie kupi nowe nogi, albo pożyczy jeszcze jedną od Ślusarskiego, a najlepiej niech poprosi o rozwiązanie umowy. Nic nie grał, a w dodatku ruszał się na boisku jak Zapotoka. Od 63. minuty był kompletnie niewidoczny, a w dodatku denerwował ludzi, którzy patrząc na jego grę najczęściej mówili teksty w stylu: „co to jest za drewno!”.
Ocena: 1

Semir Stilić – Wszedł na murawę w 71. minucie i było widać, że jest w słabszej formie. Nie zagrał od początku meczu i to wyszło Lechowi na dobre.
Ocena: 3

Vojo Ubiparip – Coś tam grał i biegał, ale to za mało. Grał jednak tylko osiem minut.
Ocena: 3

1-1, 2-0, 3-3, 4-10, 5-0, 6-0
Suma ocen: 50 (grało 14 zawodników)

Skład Lecha Poznań w meczu z ŁKS-em Łódź:

Burić – Wojtkowiak, Kamiński, Djurdjević, Henriquez – Możdżeń (63.Drygas), Injać, Murawski – Krivets, Rudnevs (82.Ubiparip), Tonev (71.Stilić).

> Statystyki, analizy i oceny spotkań Lecha Poznań

14 komentarzy

1. Wiaduktor pisze:

Jak dla mnie Muraś zasłużył na wyższą notę. Jednak jego podanie do Toneva było pierwszej klasy. W końcu zrobił coś czego nie robił do tej pory Stilić. Czasami takie prostopadle piłki próbował zagrywać Krivets, ale nie wychodziły mu tak dobrze jak dla Rafała. Moim zdaniem powinien nosić opaskę kapitana, tak jak przed wyjazdem z Poznania. Co do Semira i krytyki Bakero za jego brak w wyjściowej jedenastce. Według mnie było to dobre posunięcie. Nasz rozgrywający gra ostatnio jak panienka i brakuje mu boiskowych jaj. Gdzie podziały się jakiego strzały z rzutów wolnych? Bramki takie jak z Legią czy CSKA Moskwa? Kamil Drygas też nie może znaleźć formy sprzed kontuzji. Złamana noga to poważny problem i niestety długi rozbrat z piłką, jednak minęło już tyle czasu, że powinien być w znacznie lepszej formie. Proponowałbym wypożyczenie go do jakiejś 2 ligowej drużyny. Tam by się ograł, nabrał rytmu meczowego. Co do reszty musi się wziąć za jeszcze bardziej wytężoną pracę i nie spoczywać na laurach po wygraniu meczu z najsłabszą drużyną w lidze.

2. radziu pisze:

nie przesadzaj, Murawski bardzo dobrze nie zagral, choc akurat podanie do Toneva bylo przedniej klasy ja bym jednak zwrocil uwage na rywala, z ktorym gralismy lks jest najzwyczaniej slaby i tak slabego przeciwnika w poznaniu nie bylo juz dawno

3. Tomek pisze:

Krivets za wysoko oceniony, to że bramkę strzelił to o niczym nie świadczy, nie mogłem na niego patrzeć w drugiej połowie, niecelne podania, brak wyobraźni.

4. Heja pisze:

„Niech sobie kupi nowe nogi, albo pożyczy jeszcze jedną od Ślusarskiego, a najlepiej niech poprosi o rozwiązanie umowy. Nic nie grał, a w dodatku ruszał się na boisku jak Zapotoka. Od 63. minuty był kompletnie niewidoczny, a w dodatku denerwował ludzi, którzy patrząc na jego grę najczęściej mówili teksty w stylu: „co to jest za drewno!”.

– yyyy niech twórca tego tekstu sobie kupi lepiej nowy mózg..

5. Mav pisze:

Według ciebie Heja drygas powinien byc inaczej oceniony? Tak slabego zawodnika dawno nie widzialem. Poruszal sie jak szmaciana lalka masakra gralismy po jego wejściu w 10.

6. ss pisze:

Wyporzyczyc go do 1 ligi

7. Robee77 pisze:

Jak dla mnie oceny za wysokie dla niektórych piłkarzy.

Dla Buricia (2) na pewno nie miał żadnej trudnej piłki a dodatkowo pajacował , to nie jest piłkarz na miarę Lecha już wolę Kotora.

Krivets(3) musi szybciej się pozbywać piłki , szybsze myslenie, jak prowadzi piłkę jest irytujący.

Rudnev(3) jakby częściej zagrywał piłki do lepiej ustawionych kolegów , tak jak to zrobił przy bramce Krivetsa padałoby więcej goli dla Lecha oraz lepiej wiązałaby się gra ofensywna.

Tonev powinien grać jako drugi napastnik i będzie gwiazdą ligi , technika strzału to jego największy atut lekko cofnięty ze swoją szybkością bedzie strzelał lub podawał do Rudneva

Murawski (5) prawdziwe serducha Kolejorza orał w obronie i w ataku piłkarz meczu!!!

8. bebe pisze:

Drygas po ciężkiej kontuzji, urósł bardzo, co sie przekłada na koordynacje ruchową. wszedł na plac przy 4:0 gdzie reszta już nie myślała o atakowaniu, później wyszedł przed niego grać Stilic, co też nie pomaga… Pamiętając jego mecze z przed kontuzji oraz wiek, ocena i teksty o rozwiązaniu kontraktu troche chybione i słabe. Chłopakowi trza dac szanse powrotu do formy, a nie skreślać po jednym meczu, gdzie grał 30 minut….

9. fox pisze:

Rzadko tu piszę bo wkurza mnie ten głupkowaty napis „Jesteś za szybki zwolnij trochę” Tym razem jednak nie mogę zgodzić się z takimi ocenami.Jak taki łamaga jak Burić może być oceniony na równi z najlepszym na boisku Murawskim.Poszliście na łatwiznę i większości daliście 4.Stilic nie zasłużył też na 3 bo wszedł późno i zagrał słabiutko.Takiego go jeszcze nie widziałem.Najsłuszniejsz ocena dla Drygasa.Najsłabszy razem ze Stilciem.

10. ikok pisze:

nie obrażajcie Zapotoki….

11. Poznaniak (R) pisze:

Wszyscy zagrali dobrze – czyli na 4? Warunkowa zgoda z przymrużeniem oka, ale tylko biorąc 1 połowie…
    Jak może dostać po takim meczu jednakową ocenę Burić, Luis i Murawski?

12. Jarek pisze:

Trudno oceniać ich za ten mecz, bo ŁKS zagrał straszny piach !!!
    Myślę że z takim ŁKS em każdy by wygrał w tym dniu !
    Ale chciałem o czymś innym. Mam kompletny brk zaufania do Buricia !!
    Zwróćcie uwagę że całe zło które zaczęło się dziać ostatnio z Kolejorzykiem, te 5 meczów bez bramki itd to w zasadzie dokładnie od momentu jak stanął w bramce Burić !!! Jak tylko Kotor usiadł na ławce zaczęły się prawdziwe problemy !
    I nie chodzi o to że Burić źle broni, tylko on chyba pechowy jest jakiś !!! Fatum !!
    Dla mnie Burić out, Kotor niech wraca między słupki !!!!!!!