Coraz ciekawiej na sektorze dziecięcym

Już od ładnych paru miesięcy kolorytu meczom na Bułgarskiej dodaje sektor dziecięcy, na którym zasiadają najmłodsi fani Kolejorza. Ci nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do oglądania spotkań Lecha Poznań, ale ukazują także mini oprawy czy przedstawiają flagowiska.

Sektor dziecięcy dla dzieci głównie z przedszkoli i szkół podstawowych działał na meczach Lecha Poznań już w 2007 roku, ale wtedy nie był tak popularny, jak teraz. Od 19 marca działa bowiem nowy i darmowy sektor dziecięcy, który mieści się na pierwszym oraz drugim poziomie I trybuny i usytuowany jest bliżej Kotła na II trybunie.

Wiosną przy okazji boju Kolejorza z Jagiellonią lechitów dopingowało z niego 1300 dzieci, na meczu ze Śląskiem 1500, a na spotkaniu pucharowym z Podbeskidziem około 1200 przedszkolaków i dzieci w wieku podstawówki. To jednak nic w porównaniu z meczami z Borussią Dortmund i październikowym z Legią Warszawa.

Na tym pierwszym pojedynku rozegranym w maju, w sektorze dziecięcym zjawiło się 3380 dzieci, natomiast na starciu lechitów z warszawską ekipą ponad 4 tysiące! Sektor dziecięcy cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem, a takim nie może pochwalić się żaden inny polski klub.

Co ciekawe młodzi kibole Lecha Poznań już od dawna mają swoją fanę, którą wywieszają podczas każdego meczu na Bułgarskiej. Fana jest widoczna na jednym ze zdjęć załączonych poniżej i ma napis: „Duszyczki – Choć niewiele latek mamy już Kibolski Klub kochamy”.

Tymczasem od tego sezonu najmłodsi fani Kolejorza nie tylko uczestniczą w meczach Lecha Poznań czy wraz z Kotłem dopingują Kolejorza. Na niedawnych meczach mogliśmy podziwiać mini oprawę, z użyciem flag czy nawet klubowej koszulki. Nie zabrakło też niebieskich i białych baloników.

„Duszyczki” na ostatnich meczach:

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Autor zdjęć: Krzysztof Krause

6 komentarzy

 1. Żytnicki pisze:

  to skandal i obłuda calkowita

 2. WoodooOoo pisze:

  co jest dla Ciebie skandalem durny czlowieku? Dzieci i nowi kibice na meczach Lecha?

 3. Classic pisze:

  WoodooOoo, nie zrozumiałeś ironii. Żytnicki to menda z GW która wszędzie widzi chuliganów, układy i patologie na naszym stadionie.

 4. Pszczółka pisze:

  Cieszy mnie taka frekwencja dzieciaków bo przecież to potencjalni następcy nas zagorzałych kiboli.Część z nich za parę lat zastąpi nas w kotle.Ale na ostatnim meczu też było ich znacznie mniej niż w poprzednich meczach.pozdrawiam maluchy.

 5. Kosi pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=ZIDUO0Kbt_w -> Nuta o Piotru Zytnickim z GW

 6. Versoo pisze:

  Wyczesana :)) dobre w hu!! dodalem do ulubionych