Oceny za sparing z Piastem

Wczorajszy sparing Lecha Poznań z Piastem Gliwice nie był nigdzie transmitowany, zatem większa część kibiców Kolejorza nie miała szansy zobaczenia lechitów w akcji. Tym samym podobnie jak w czasie rundy i tym razem oceniamy występy poznańskich zawodników w środowym pojedynku.

> Party Poker < Skala ocen 1-6:

1 – fatalnie
2 – słabo
3 – przeciętnie
4 – dobrze
5 – bardzo dobrze
6 – świetnie

I połowa:

Jasmin Burić – Bronił to co miał i zachował czyste konto. Trzeba jednak przyznać, że gracze Piasta rzadko strzelali na bramkę Kolejorza.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Występ średni, bo średnio udzielał się w ofensywnie, ale za to skutecznie grał w defensywnie. Naciągana czwórka.
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Najpewniej grający wczoraj stoper. Nie można było mieć do niego żadnych pretensji.
Ocena: 4

Manuel Arboleda – Grał wczoraj najdłużej ze wszystkich, bo w sumie 81 minut. Niestety popełniał proste błędy i szybkościowo też nie zawsze nadążał. W zamian stwarzał jednak dość duże zagrożenie po stałych fragmentach gry.
Ocena: 3

Marciano Bruma – Pierwszy raz zagrał na lewej obronie i od razu całkiem nieźle. Często włączał się do akcji ofensywnych i na dodatek grał prawie zawsze na połowie rywala.
Ocena: 4

Szymon Drewniak – Dobry występ. Niczym nie odstawał na boisku, a w dodatku walczył i się starał. Osobiście wierzymy w niego, bo właśnie takich graczy i prawdziwych wychowanków potrzeba Lechowi.
Ocena: 4

Dimitrije Injać – Gra taka jak jesienią.
Ocena: 3

Sergei Krivets – Bardzo dobra skuteczność, choć sama gra co najwyżej dobra. Bramki znacznie zawyżają jednak jego ocenę.
Ocena: 4

Aleksandar Tonev – Szybki i dynamiczny. Na razie jest w niezłej formie i gra całkiem pewnie. Wydaje się, że wiosną może jeszcze bardziej się rozwinąć.
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Trochę mało widoczny. Rzadko szukał gry i piłki też niezbyt często do niego trafiały. Trochę byliśmy tym zaskoczeni.
Ocena: 3

Jakub Wilk – Poważnie podszedł do tego meczu. Zagrał asertywnie i podpowiadał kolegom, jak mają mu podać.
Ocena: 4

II połowa:

Aleksander Wandzel – Na razie brakuje mu w bramce pewności. Nie popisał się też przy straconym golu, ponieważ mógł chyba nieco lepiej interweniować.
Ocena: 3

Tomasz Kędziora – Nieźle z tyłu, ale z przodu słabiutko. Nie przeprowadził właściwie żadnej ofensywnej akcji. Jak na bocznego obrońcę, to trochę za mało.
Ocena: 3

Ivan Djurdjević – Brakowało mu trochę pewności na środku obrony. Miał także problemy z powstrzymywaniem niektórych graczy Piasta.
Ocena: 3

Luis Henriquez – Tak powinien właśnie grać boczny obrońca! Dobrze z tyłu i tak samo z przodu. Często podłączał się do akcji ofensywnych. Rywale nie radzili sobie z Panamczykiem.
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Zagrał na swoim niezłym poziomie, ale jednak było można wymagać od niego trochę więcej, a zwłaszcza z przodu.
Ocena: 3

Rafał Murawski – Podobnie jak w przypadku Możdżenia. Na pewno nie był wczoraj to ten „Muraś”, którego znamy z jesiennych meczów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej.
Ocena: 3

Marcin Kamiński – Zagrał nie na swojej pozycji. Tym razem Bakero desygnował Kamińskiego nie na środek obrony, a na środek pomocy, w której „Kamyk” miał pełnić rolę defensywnego pomocnika. Występ wyszedł mu jednak przeciętny.
Ocena: 3

Semir Stilić – Myślami na sparingu chyba nie był. Pytanie tylko gdzie?
Ocena: 2

Vojo Ubiparip – Jako środkowy napastnik, dość często schodził wczoraj na lewą pomoc. Dużo jednak biegał, a także walczył i się starał. Oby tak dalej!
Ocena: 4

Bartosz Ślusarski – Jego rajdy i wrzutki nie były co prawda najwyższej i najszybszej jakości, ale trzeba przyznać, że „Ślusarz” dość łatwo przedostawał się pod bramkę Piasta. Za to plus.
Ocena: 4

Karol Zaniewski – Grał wczoraj najkrócej, gdyż tylko 9 minut. To trochę za mało, by sprawiedliwie go ocenić, ale jednak młody stoper nie popełnił większych błędów.
Ocena: 4

1-0, 2-1, 3-9, 4-12, 5-0, 6-0
Suma ocen: 77 (grało 22 zawodników)

Skład Lecha Poznań w sparingu z Piastem Gliwice:

KKS Lech I połowa: Burić – Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Bruma – Drewniak, Injać, Krivets – Tonev, Rudnevs, Wilk.

KKS Lech II połowa: Wandzel – Kędziora, Arboleda (81.Zaniewski), Djurdjević, Henriquez – Możdżeń, Kamiński, Murawski – Stilić, Ubiparip, Ślusarski.

> Statystyki, analizy i oceny spotkań Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. lewcio pisze:

  Nie wiem na cholere Bakero kombinuje i chce znowu zrobic z Kaminskiego pomocnika. Strach pomyslec, co wykombinuje wiosna

 2. KibicLecha pisze:

  dobrze, ze drewniak niezle sie pokazuje licze, ze wiosna bedzie czesto wchodzil na boisko

 3. Lech pisze:

  Ale bedziemy dostawac baty na wiosne masakra

 4. Pedro pisze:

  Ubiparip w formie może być dla nas największym wzmocnieniem, wsumie dobrze by było skoro na inne nie ma co liczyć to może chociasz ci któży do tej pory zawodzili będą grać na miare oczekiwań.

 5. Zenek. pisze:

  A moze ten co wystawia stronę internetową lecha,miałby odwagę podpisać się z imienia i nazwiska.Dałby dobry przykład,Rutkowskim.

 6. kendzipl pisze:

  mam propozycje do redakcji… jakby wprowadzić skale ocen za mecz od 1 do 10 ? ja wiem że to wasze oceny ale tu wychodzi że każdy gra równo z innymi … tak troszkę ze mała różnica w ocenach . a i nie krytykuje bo te opisy po meczu i to że tłumaczycie co kto i za co dostał jest bardzo fajne.

 7. KKSLECH.com pisze:

  Przeanalizujemy to. Od meczu z GKS-em chcemy wprowadzić taki bajer, by każdy mógł ocenić zawodnika samemu.